banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Zvířecí sex – největší zajímavosti

21. února 2016

Zvířecí sex – největší zajímavosti

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: monogamie polygamie věrnost říše zvířat zvířata sex

preventan-mimiforum-banner

Jak to v oblasti sexu funguje v říši zvířat? Užívají si dlouho, nebo je po pár vteřinách po všem? Jsou věrní nebo promiskuitní? A co je u nich podobného jako u lidí? Přinášíme nejzajímavější perličky ze zvířecího království.

Nejdelší a nejkratší styk

Jeden z nejdelších styků vůbec prý mají chřestýši. Jejich erotické hrátky trvají až 23 hodin v kuse. Kam se ale hrabou na muchnice čeledi bibionidae, které se dokáží pářit 56 hodin! Pravým opakem jsou šimpanzi, kteří jsou hotoví za tři sekundy. Zdá se vám, že kratší styk už ani být nemůže? Omyl, u moskytů trvá pouhé dvě vteřiny.

 

Promiskuita versus věrnost

Mezi nejpromiskuitnější patří samice opic bonobo, které denně vystřídají víc než desítku samců a souloží s nimi i padesátkrát denně. Se sexem se nepářou ani lvice, které se dokáží milovat až čtyřicetkrát za den. Naopak mezi nejvěrnější patří labutě, které jsou celý život monogamní a věrné jen jednomu partnerovi. Podobně jsou na tom i albatrosi, kteří jsou nejen věrní, ale na první sex s partnerem čekají celé čtyři roky. Do té doby žijí vedle sebe jako bratr a sestra.

 

Monogamie a polygamie sex-a-vztahy-perlicky-ze-zivota-zvirat-2

Zatímco labutě a albatrosi žijí monogamně, některá zvířata jsou jejich pravým opakem. Takoví paviáni například mají partnerky alespoň čtyři a opice tamaríni zase preferují sex ve třech, a to ve složení dva samci a jedna samice.

 

Nejdelší a nejkratší penis

Mezi rekordmany ve zvířecí říši jistě patří slon, jehož penis dosahuje délky zhruba 1,5 metru a při vyvrcholení partnerku zaplaví až dvěma litry spermatu. Ve vodě ho však trumfne plejtvák obrovský, jehož chlouba měří až 2,5 metru. To gorily se mají opravdu za co stydět, protože jejich penisy jen málokdy přesáhnou délku 3 cm.

 

Vášnivý sex, poté smrt

Samci vakomyši nemají příliš šťastný osud. Jakmile je popadne milostná touha, mohou si být jisti, že už moc dní života před sebou nemají. Nedokáží totiž myslet na nic jiného než na sex, a tak několik dní nejedí, jen souloží se všemi samicemi, které potkají. Pak padnou vyčerpáním a zemřou. Podobně neblahý osud čeká kudlanky. Samci se s partnerkou spojí zezadu a sexu si užívají i ve chvíli, kdy jim samice ukousne hlavu. Po několika hodinách je však partnerka sežere celé a je po milování. Podobně jsou na tom i pavouci černé vdovy – samice samce sežere hned po styku.

 

Skupinový sex

Skupinový sex není zdaleka jen lidským výmyslem. Třeba takové užovky proužkované jej provozují pravidelně. Na jednu samici klidně připadne i sto samců, vrhnou se na ni, vytvoří klubko a chtějí si s ní užít. Mnohdy ji však místo milování rozdrtí, což jim ovšem nevadí a rychle si najdou další.

 

BDSM v říši zvířat

Pouta a svazování – to není ani mezi zvířaty nic neobvyklého. Pavouk paslíďák chytí vyvolenou do sítě, ovine ji a sváže. Té se to ovšem líbí a začne svá pouta ochutnávat. A pavouk? Ihned využije situace a vrhne se na svou partnerku.

 

Homosexuálové mezi zvířaty

Myslíte si, že homosexualita mezi zvířaty neexistuje? Jste na omylu, vědci totiž dokázali, že je hojně rozšířená mezi řadou druhů, a ty dokonce provozují nejrůznější sexuální praktiky – od styku až po orální sex. Více se projevuje u samců a velmi často se o ní mluví u delfínů – prý až tři čtvrtiny všech delfínů jsou homosexuálové. Ale i orangutani, bizoni nebo žirafy si dopřávají homosexuálních styků.

 

Zajímavosti MIMIFORA

● Mezi nejplodnější patří mšice zelené, které by byly schopny (v případě, že by je nikdo neohrožoval), za rok vyprodukovat potomstvo o váze 822 milionů tun.

● Nejdelší období březosti si užívají mloci černí, potomky nosí 38 měsíců od oplodnění.

● Jeden z nejdelších orgasmů zažívají prasata, u nichž tento slastný moment může trvat až třicet minut.

● Samice králíků mají zdvojenou vagínu a dělohu, takže mohou rodit dvakrát téměř po sobě.

 

Text: asm

Foto: Proficlanky.cz, Dreamstime.com

 

Navšivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa