vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Zubní implantáty: Toto musíte vědět!

13. listopadu 2017

Zubní implantáty: Toto musíte vědět!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: čelist Implantát titan lékař zuby

preventan-mimiforum-banner

Zubní implantáty patří mezi stále větší hity. Dokonale totiž nahradí skutečné zuby, skvěle plní svoji funkci a na pohled nikdo nic nepozná. Zjišťovali jsme, co by vás o nich mohlo zajímat.

Vitamin D3

– Doplněk stravy
 – Vitamin D3 (kalciferol)je látka, která významně ovlivňuje metabolismus vápníku a fosforu, a tím přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.

vitamin-d3_small

Doplněk stravy

Více ZDE


Někdy se o nich mluví jako o »třetích zubech«. Zubní implantáty jsou stále oblíbenější, protože dokážou plně nahradit jeden zub, ale i několik, či dokonce celou horní a dolní čelist. Vypadají jako zuby skutečné, a tak ten, kdo neví, že je máte v ústech, vůbec nic nepozná. Komfortní jsou i pro pacienta – jsou totiž pevně zakotveny v čelistní kosti, a tak je člověk vnímá stejně, jako své vlastní zuby.

 

Z čeho se zubní implantáty vyrábějí?

Šrouby, které se zavádějí do čelisti a nahrazují kořen zubu, bývají z titanu. Jde o kov, který bývá velmi dobře snášen, a alergie na něj bývají velmi řídké.

 

Bolí zavedení implantátu?

Ne. Provádí se v lokálním znecitlivění a nejde o nijak nepříjemný zákrok. Implantace jednoho zubu trvá zhruba třicet minut. Většina pacientů nepociťuje vůbec žádnou bolest a nemívá ani žádné pozdější komplikace. Podle těch, co zákrok podstoupili, je až 10× příjemnější, než trhání zubu.

 

Může se stát, že dáseň implantát nepřijme?

Může, ale stává se to jen velmi zřídka, zhruba v desetinách procenta. Ve většině případů problémy nebývají.

 

Jak se o implantáty pečuje?

Stejně, jako o běžný chrup. Důležité ale je, aby péče byla pravidelná a dostatečná, protože na správné ústní hygieně závisí životnost implantátu. Lékař by vás měl poučit o správné péči. Důležité jsou i pravidelné kontroly u zubaře.

 

Jakou má implantát životnost?

To závisí na mnoha faktorech, například na úrovni ústní hygieny, nebo na způsobu života. Implantáty, stejně jako stálé zuby, negativně ovlivňuje kouření. Obecně ale platí, že implantáty nemají omezenou životnost a dlouhodobé zkušenosti jsou s nimi velice dobré.

 

Je implantát vhodný i pro mě? zdravi-a-krasa-zubni-implantaty-ii-sxc-nahled

Vždy je třeba konzultace s odborníkem, který implantace provádí. Pro většinu pacientů a potíží vhodné jsou, existují ale výjimky (např. někteří cukrovkáři). Implantáty se nedávají dětem, nejdříve je možné s nimi počítat v době, kdy přestávají růst. Od 15 let u dívek a od 16 let u chlapců. U některých chorob lékař implantát doporučit nemusí, je třeba každého individuálně posoudit.

 

Kolik implantát stojí?

Ceny jsou různé, záleží, kdo implantaci provádí a jaké implantáty používá. Počítejte však s částkou kolem 20 000 za jeden zub. V případě implantace celé čelisti (horní i dolní) pak s částkou od 315 000 Kč výše.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
12:18 02.01.2019 - janabratanova -

Zubky

Dobrý den. Já si zamlada vyrazila 3 zuby no a az ted jsem se dostala k poradnym implantatum Na klinice dSmile mi to zavadeli pres nejake specialni sablony a za 3 jsem mela nasazeny mustek super

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse