vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
ZOO za hranicemi: Kam se vydat na výlet

2. srpna 2013

ZOO za hranicemi: Kam se vydat na výlet

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Od dovolené s partnerem většinou čekáme klid a romantiku. Užívat si jeden druhého a odpočinout si od běžných starostí. Vše ale může dopadnout jinak a velká láska skončit rozchodem.

preventan-mimiforum-banner

Má-te li naše zoologické zahrady projeté, zkuste vyrazit za hranice. Například ve Vídni najdete dokonce tu nejlepší v Evropě!

Rakousko: Zoo Schönbrunn

Říká se o ní, že patří mezi nejkrásnější vůbec. V roce 2012 byla vyhlášena za Nejlepší zoo v Evropě, kdy zvítězila mezi osmdesáti zoologickými zahradami. Zároveň je považována za nejstarší zoo na světě. Čeká zde na vás více než 500 zvířat z různých kontinentů. Nechybí sibiřští tygři, velké pandy, koaly, sloni, či orangutany. Za návštěvu stojí tropický pavilon, kde můžete volně pozorovat spoustu zvířat. Nechybí ani mořské akvárium. Nezapomeňte se také svézt vláčkem s dieslovým pohonem, Schönbrunnskou panoramatickou železnicí. Projet se můžete nejen po areálu zoo, ale také kolem zámku či zahradami.

Vstupné: dospělí 15 EUR, děti 7 EUR, do 6 let zdarma

Více informací: www.zoovienna.at

Německo: Zoo a delfinárium Norimberk

Na okraji Norimberku, v lesoparku, najdete krásnou zoologickou zahradu. Její součástí je i delfinárium, a tak zde můžete několikrát denně sledovat představení cvičených lachtanů a delfínů. Jde o největší delfinárium v Německu, a zároveň jediné, s venkovním otevřeným bazénem – mimo přímořská letoviska. Patří mezi nejkrásnější zoo v Evropě umístěné v přírodě a najdete zde nejen delfíny, ale spoustu dalších zvířat. Nechybí ani lvi, tygři, lední medvědi, tučňáci, velbloudi, žirafy a další.

Vstupné: dospělí 13,50 EUR, děti 4–13 let 6,50 EUR, rodinné 31,50 EUR

Více informací: www.tiergarten.nuernberg.de/

Slovensko: Zoo Bojnice tip-na-vylet-zoo-za-hranicemi-ii-sh-nahled

Jedna z nekrásnějších zoo na Slovensku se nachází v Bojnici naproti zámku. Více než tři sta druhů zvířat je zde soustředěno na ploše 41 ha a mezi ty nejvzácnější patří kočkodan Rolowayův, kterého uvidíte jen v deseti zoo na světě, největší pralesní antilopa bongo horský a takin zlatý. Toho máte možnost spatřit jen ve čtyřech evropských zoo. V Bojnici stojí za návštěvu i zámek, který je považován za nejhezčí na Slovensku.

Vstupné: dospělí 3,5 EUR, děti od 4 let 1,5 EUR

Více informací: www.zoobojnice.sk

Švýcarsko: Basel zoo

Jedna z největších zoo nejen v Evropě, ale i na světě se nachází v centru švýcarské Basileje. Zároveň patří k nejstarším otevřeným zoologickým zahradám. Najdete zde přes 6 000 zvířat, včetně divokého somálského osla anebo trpasličího hrocha. V samotném Švýcarsku jde o velkou turistickou atrakci, a zároveň zoo, která rozhodně stojí za návštěvu. Ne nadarmo totiž patří mezi patnáctku nejlepších na světě.

Vstupné: dospělí 18 CHF, děti 6–16 let 7 CHF, rodinné 39 CHF

Více informací: www.zoobasel.ch

Text: asm

Foto: Zoovienna.at, Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:09 23.09.2013 - Radka -

Norimberk

V Norimberské ZOO jsme byli s dětmi. Super výlet: www.norimberk.info

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse