vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Život v trojúhelníku: Funguje to?

1. září 2016

Život v trojúhelníku: Funguje to?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: trojúhelník milenec vztah sex manželství

preventan-mimiforum-banner

Možná je pro vás život v manželském trojúhelníku nepředstavitelný, některým párům to ale funguje. Minimálně do chvíle, než vše vypluje na povrch.

Diskutujte: Nechala byste se přesvědčit k životu ve třech?


„Kdyby mi dřív někdo řekl, že budu žít v manželském trojúhelníku a ještě budu spokojená, asi bych si o něm myslela své. Jenže ono se to stalo. Když můj manžel přišel s tím, že má milenku, zhroutil se mi svět. Dala jsem mu na výběr – buď ona, nebo já. Jenže on v tom měl jasno. Obě! Nejdřív jsem myslela, že se zbláznil, ale pak jsem se přemohla a seznámila se s jeho přítelkyní. Byla mým pravým opakem a já zjistila, že si s ní rozumím. Nakonec to dopadlo tak, jak by nikdo nečekal. Bydlíme spolu všichni tři! Každý máme svou ložnici, na výlety jezdíme společně, ve vaření se střídáme a o partnera se podělíme. Jsem spokojená,“ popisuje svůj život v manželském trojúhelníku Tereza (36).

 

 Idylka v trojúhelníku? Ne!

Podle odborníků však takto idylicky funguje manželský trojúhelník jen málokdy. Téměř vždy to totiž dopadne tak, že se dva spolčí proti jednomu, a ten musí z kola ven. Jen výjimečně se aktéři znají a přátelsky se stýkají. Často nemají o existenci toho »třetího« ani ponětí. Manželské trojúhelníky pak mohou mít dvě podoby – častější muž a dvě ženy, anebo obrácenou variantu – žena a dva muži. Ani jeden však po čase nezačne dělat dobrotu.

 

Měl deset let milenku. A s ní dítě!

„Manžel podnikal, doma trávil minimum času. Pořád pracoval, anebo jezdil na služební cesty. Viděli jsme se málo, ale přesto jsem mu věřila. To, že má deset let milenku a s ní stejně starého syna, jako je ten náš, jsem se dozvěděla náhodou a byl to pro mě obrovský šok. Dala jsem mu na výběr. Odešel k milence. Se mnou se nestýká, na syna nechce platit a přestal o něj mít zájem. Díky manželskému trojúhelníku jsme přišli o tatínka a manžela,“ mluví o své situaci Evelína (39).

 

sex-a-vztahy-zivot-v-trojuhelniku-i-sh-nahled Fungují, když se o nich neví

Když jsou někde tři, málokdy to dělá dobrotu. Ať už jsou to tři kamarádky, anebo zmíněný trojúhelník. Odborníci přiznávají, že se s nimi v praxi setkávají čím dál častěji, ale jen málokdy skončí happy endem. Většinou fungují jen do té doby, než vyjdou na povrch. Ať už přičiněním nějakého dobrého kamaráda, anebo úplnou náhodou. Proto je lepší se do nich vůbec nepouštět. Ve vztahu se stálým partnerem mohou totiž způsobit jen komplikace.

 

Nejdřív trojúhelník, pak samota

„Manželský trojúhelník jsem u nás zavinila já. S partnerem už city ochladly a já se zamilovala do jiného. Trvalo to pět let. Manžel nic netušil až do chvíle, než nás náhodou potkal – ruku v ruce. Vyhodil mě z domu a vysvětlení nechtěl slyšet. Milenec, který mi sliboval budoucnost, začal couvat, a já nakonec skončila zpět u rodičů,“ vypráví Zuzana (29). Její příběh je důkazem, že to v manželském trojúhelníku funguje jen do určité chvíle – do prozrazení.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když se dozvíte o trojúhelníku

 

  • Vše řešit v klidu a s chladnou hlavou.

  • Dobře si promyslet, co je pro vás nejlepší, nedělat ukvapené závěry.

  • Nedělat scény a nedávat ultimáta.

  • Než partnera obviníte, zjistit si co nejvíce informací.

  • Seznámit se s partnerovou milenkou, a snažit se ji mít pod kontrolou. Případně seznámit partnera a milence.

  • Promluvit si a chtít věc řešit. Když to nepůjde, vyhledat odbornou pomoc.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse