vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Zimní péče o ruce a nehty

16. prosince 2014

Zimní péče o ruce a nehty

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: koupel Ruce zábal zima nehty

preventan-mimiforum-banner

Ruce a nehty v zimě velmi trpí. Jak se o ně správně starat a vyzrát nad praskáním a bolestí, které v chladných dnech přichází?

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

Ruce a nehty v zimě velmi trpí. Možná ještě o to víc, protože jim často nevěnujeme dostatečnou péči. Co s tím?

 

Jak na ruce v zimě

 

– Ruce v zimě velmi trpí. Praskají, pálí, štípou, špatně se hojí. První pomocí jsou krémy s ochranou proti chladu, které koupíte v lékárnách či drogeriích. Základem je denní, pravidelná, péče.

 

– Z babských rad skvěle fungují med a mandle. Ohřejte hrnek plnotučného mléka, přidejte dvě lžíce medu a ruce do něj na deset minut namočte. Poté je namazejte výživným krémem. Výborné regenerační účinky má také mandlovo-medový zábal. Smícháte dvě lžíce mandlového oleje se lžící medu, nanesete na ruce, natáhnete si bavlněné rukavice a necháte působit nejlépe přes noc. Domácí mandlový zábal pak připravíte z 25 g mletých mandlí, 1 vejce, hrsti prášku z kořene kostivalu a lžíce medu. Směsí ruce potřete, natáhněte si rukavice a nechte působit přes noc.

 

Tip MIMIFORA:

Na ruce pomáhá kaše!

Na popraskané a vysušené ruce je skvělá bramborová kaše! Do nesolené bramborové kaše přidejte lžíci mouky a ještě teplou ji naneste na popraskanou kůži rukou. Nechejte působit čtvrt hodiny, opláchněte a ruce promažte vazelínou, anebo mastným krémem. Vyzkoušet můžete i koupel rukou v bramborové vodě. Stačí, když vodu po uvařených bramborách slijete, a ruce do ní na pět minut namočíte. Obsahuje velké množství škrobu, ruce vyživuje a vyhlazuje.

 

zdravi-a-krasa-ruce-a-nehty-v-zime-ii-sxc-nahled Jak na nehty v zimě

 

– Více než kdy jindy používejte kvalitní krémy určené na péči o ruce a nehty. Ruce i nehty se v zimě vysušují, je potřeba je hydratovat.

 

– Nehty lakujte, alespoň bezbarvým lakem. Ten je dokáže chránit před vlhkem i nepříznivým počasím. Nenalakované nehty se více třepí a lámou.

 

– Noste rukavice. Stejně jako vašim vlasům mráz a chlad neprospívá, je to tak i s vašimi nehty. Proto v chladných dnech nezapomínejte nosit rukavice.

 

– Užívejte kvalitní doplňky stravy zaměřené na nehty a vlasy, které vám dodají potřebné živiny zevnitř.

 

– Pokud se vám nehty v chladných dnech lámou, zkuste jim dopřát koupel v horkém olivovém oleji. Měl by mít nejvyšší možnou teplotu, jakou snesete.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:25 10.01.2015 - Silva -

Bez nadpisu

Já znám trik se šťávou z nastrouhaných syrových brambor. V posledních letech jsem si v zimě zvykla nosit poctivě rukavice a pravidelně ruce mazat krémem. Můj oblíbený je Dove Intensive Nourishment s kombinací složek vyživujícího oleje a hydratačního krému

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse