vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Žhavé téma: Utajovaná nevěra

23. února 2018

Žhavé téma: Utajovaná nevěra

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: milenka nevěra sex manželství partner

preventan-mimiforum-banner

Mnozí muži dokážou nevěru tak dobře maskovat, že jejich partnerka o ní nemá dlouhou dobu ani tušení. 

„Vůbec jsem o jeho nevěře netušila, i když okolí vědělo dávno vše. Nevšimla jsem si – ke mně se totiž choval pořád stejně. Byl pozorný jako vždy, v posteli nám to klapalo, nosil min dárky. Jediné, co se dělo je, že byl méně doma. Jenže to jsem přičítala jeho povýšení v práci. Jak jsem byla hloupá! Nevěru tajil tak dokonale, že jsem byla ta poslední, kdo nic nevěděl. Až teď zpětně vím, že jsem byla vše pro smích. Okolí to tušilo, ale nikdo mě nevaroval. Myslím, že nevěra nemusí mít vždy jasné signály, pokud ji někdo umí dobře tajit,“ vypráví Irma (30), která se o několikaleté nevěře dozvěděla až ve chvíli, kdy se od ní partner rozhodl odejít.

 

Zajímavost MIMIFORA:

Muži nepodvádí kvůli sexu!

Se zajímavým zjištěním přišel jeden americký psycholog, který zkoumal, proč se muži dopouštějí nevěry. Jen 8 % to prý dělá kvůli sexu. U většiny je důvodem emocionální nespokojenost v manželství. Zajímavé je i to, že muži údajně nepodvádějí ani kvůli vzhledu. 88 % mužů uvedlo, že milenka nevypadala lépe, ani neměla lepší postavu, než manželka.

 

Muži nevěru skrývají hůř

Je-li muž nevěrný v delším partnerství, není to nic neobvyklého. Podle odborníků je nevěrných až 64 % ženatých pánů. Zároveň ale nejsou muži tak dobří v maskování svých záletů jako ženy. A to potvrzují i nejrůznější průzkumy. Podle nich ženy své nevěrné partnery odhalí až dvakrát častěji, než oni je. Až polovinu nevěrníků pak prozradí SMSky, tajné hovory či maily, anebo zprávy na sociálních sítích. I přesto jsou tací, kteří vše umějí skrývat dokonale a o jejich nevěře nikdo nemá ani potuchy.

 

Zůstaňte v klidu tema-tydne-utajovana-nevera-ii-sh-nahled

Pokud se dostanete do podobné situace, snažte se jednat v klidu. Emotivní řešení by situaci jen zhoršilo. Partner bude čekat nadávky a výčitky, vy ale zachovejte klid, vybrečte se tajně, třeba kamarádce na rameni. Zvažte, co vlastně dál chcete a až se uklidníte, konejte. Do té doby byste situaci jen zhoršila.

 

Tipy MIMIFORA:

Byl vám tajně nevěrný? Toto nedělejte:

 

-          Zrada! Hněv! To jsou hodně silné emoce a rozhodně nepočítejte s tím, že po pár dnech odezní. Naopak, dokážou se opakovaně vracet – a zcela bez varování, v situaci, kdy si myslíte, že už to všechno máte za sebou. Nepodléhejte jim, ublížíte si.

 

-          Nutkání neustále partnerovi předhazovat jeho nevěru bývá sice neobyčejně silné, ale nedělejte to. Jde o rychle fungující nálož, která rozmetá jakékoliv šance na usmíření. Pokud se, například, pohádáte o peníze, nemíchejte do toho jeho nevěru.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse