vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Zdravá snídaně: Jak se snídá ve světě?

5. února 2016

Zdravá snídaně: Jak se snídá ve světě?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: müsli Snídaně štíhlá linie jidlo hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Snídaně by měla být základem dne. Zdaleka ne ve všech zemích je ale zdravá, a dokonce vhodná pro štíhlou linii. Zjišťovali jsme, co se ve světě snídá. Sama posuďte, která kombinace je vám nejbližší a zda by vám neublížila při hubnutí.

Diskutujte: Co si dopřáváte pravidelně k snídani vy?


Snídaně by měla být základem dne. Výzkumu, co bychom měli jíst, abychom tělo nastartovali, zasytili a ještě podpořili hubnutí, se věnují týmy z celého světa. Poslední výzkumy ukazují, že překvapivě velmi zdravá mohou být vejce. Dva kousky ke snídani obsahují dost energie, vitaminů, minerálů, zasytí a vy netrpíte pocity hladu. Navíc mohou zvýšit šanci na hubnutí. Co se tedy snídá ve světě a na jaké jídlo byste měla chuť?

Anglie

Co se jí: Snídaně je sytá, vydatná a nepatří mezi dietní jídla. Základem je opečený toast, vajíčka a slanina, většinou nechybí ani klobásky a tzv. black puding. Kompletní snídaňové menu doplňují ještě rajčata, houby a fazole.

Co se pije: Čaj a káva.

Francie

Co se jí: Na rozdíl od Anglie ve Francii není snídaně tak pestrá. Základem je křupavá bageta, kterou si můžete namazat máslem či marmeládou. Jednotlivé oblasti však mají své snídaňové variace. Například v Alsasku byste si mohla pochutnat na sladkých brioškách s rozinkami.

Co se pije: Káva a horká čokoláda.

Německo

Co se jí: Snídaně u našich sousedů se příliš neliší od té naší. Němci si rádi dopřejí čerstvé housky – kaiserky, vejce, šunku, salám, máslo, džem, ale i müsli s jogurtem.

Co se pije: Káva.

Skandinávie

Co se jí: V severských zemích si potrpí na vydatné snídaně. Na stole nechybí müsli a obiloviny zalité kyselým mlékem, podává se i teplé pečivo, slanina, sýr, vejce nebo ryby.

Co se pije: Káva, džus, čaj.

Rusko

Co se jí: Abyste se zahřála, můžete si dopřát horkou ovesnou kaši. Často se jí i pohanková. Teplé pokrmy z mléka jsou zde tradiční, a tak kromě kaše si můžete vychutnat třeba mléčnou polévku. Podávají se ale i vejce, sýr, maso, či klobásy a žitný chléb. Ruská snídaně je hutná a rozhodně není ideální pro ty, co drží dietu.

Co se pije: Káva, čaj.

Čína

Co se jí: Od naší snídaně se ta čínská hodně liší, protože na stole vám přistane typický knedlík plněný masem, maso, kuře, kachní vejce, rýžové placky, polévka s nudlemi a další dobroty, které byste si dali nejspíše na oběd. Často nechybějí ani lívance, buchty či topinky.

Co se pije: Káva a čaj.
   

USA

Co se jí: Typická snídaně je inspirována tou anglickou – nechybí vejce, slanina, opečené brambory a pečivo, müsli s mlékem. Protože Američané mají na jídlo stále méně času, začínají ji nahrazovat polotovary, které stačí ohřát v mikrovlnné troubě.

Co se pije: Káva, čaj, džus.

MIMIFORUM zjistilo:

Co ještě se snídá ve světě

  • Itálie – Káva (latté, cappuccino) a croissant, nebo pečivo s máslem a džemem.
  • Řecko – Ovoce, jogurt, koláče. K tomu černá káva.
  • Polsko – Horké ovesné vločky, vejce, klobása, šunka, sýr, rajčata, med, sardinky.
  • Španělsko – Toast s máslem a sladké pečivo. Pije se káva nebo čaj. Tibet – Jačí maso a šišky z másla a z mouky. To vše se zapíjí čajem.
  • Filipíny – Smažená rýže s česnekem, maso, vece, klobásy a ryby.

 

Text: ino

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse