vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Závislost na PC hrách. Partner se od nich nehne!

3. července 2019

Závislost na PC hrách. Partner se od nich nehne!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: počítač hra nemoc závislost léčba

preventan-mimiforum-banner

Závislost na počítačových hrách může být nebezpečná. Nejen, že díky ní člověk ztratí přátele a zničí si vztah, ale vše může skončit i tragicky.

„Mám partnera, který veškerý volný čas tráví u počítače a začíná mě to ničit. Kdyby pracoval, ale on si jen hraje hry. Je na nich závislý, ráno kvůli tomu dřív vstává, sedí u nich do noci. Nemá už zájem se mnou nikam jít, ani o víkendu. Dokonce ho od počítače nevytrhne ani sex! Nevím už, co s tím, jsem neštastná. Takle si život nepředstavuji,“ stěžuje si Linda (24).

 

Hraje se i deset hodin v kuse!

Podle odborníků lidí, kteří jsou závislí na počítačových hrách, a hlavně pak on-line hrách, přibývá. Přirovnávají ji k šířící se nemoci, kterou však vůbec není snadné léčit. Přes deset procent lidí, kteří počítačové hry hrají pravidelně, prý jeví známky závislosti a jejich hraním stráví i čtyřicet hodin týdně. Mnoho hráčů pak přiznává, že alespoň jednou vydrželo hrát až deset hodin v kuse, klidně i bez jídla a pití, na které neměli čas.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní příznaky závislosti na PC hrách

 

  • Dotyčný tráví většinu času u počítače, není schopen dodržet časový limit.
  • Není schopen činnost náhle ukončit a v klidu se věnovat něčemu jinému.
  • Má pocit prázdnoty a nenaplněnosti, když není u počítače, je nervózní a neklidný.
  • Hra mu zabírá stále více času, není schopné jí odolat.
  • Lže kvůli závislosti.
  • Časně vstává k počítači a sedí u něj do noci, klidně si ho bere i do postele.
  • Opouští přátele, nezajímá se o jiné věci a koníčky.
  • Mohou se objevit problémy v práci, u studentů ve škole.

 

Smrtelná závislost sex-a-vztahy-zavislost-na-pc-hrach-ii-sh-nahled

Závislost na počítačových hrách může být nebezpečná. Nejen, že ničí vztah, ale díky ní může člověk ztratit kamarády, přijít o práci či si výrazně zhoršit prospěch ve škole. Výjimkou nejsou ani případy notorických hráčů, kteří hráli tak intenzivně, že při hraní zemřeli. Před několika lety tak přišel o život jihokorejský hráč, který hrál on-line hru 50 hodin v kuse, a poté zemřel. V takovýchto případech jde o závislost, která by se měla léčit, ale není to snadné.

 

Závislost nepodceňujte

Experti upozorňují, že závislost na počítačových hrách není radno podceňovat, jde totiž o psychologickou poruchu. Závislost je častější u mužů než u žen a může za ni fakt, že se při hraní aktivuje část mozku, která přináší potěšení. Zbavit se jí není snadné, pokud si ji dotyčný neuvědomí a nechce s ní skoncovat sám. Můžete se pokusit zaměstnat ho a najít mu jiný program, který ho nadchne, ale při velké závislosti bude třeba vyhledat odbornou pomoc. Nebraňte se jí, snažte se k ní partnera přemluvit. Jinak vše může skončit nejen rozchodem, ale pro partnera velmi špatně.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:48 10.07.2021 - nelson -

Bez nadpisu

Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbo­gotemple@gmail­.com nebo se k němu dostal přes jeho číslo WhatsApp. +2349020168697 Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse