vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Závislost na internetu: Nový trend maminek na mateřské!

2. února 2016

Závislost na internetu: Nový trend maminek na mateřské!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: počítač mateřská dovolená internet děti závislost

preventan-mimiforum-banner

Internet používá téměř každý, a díky tomu se na něm dá lehce vybudovat závislost. Stále častěji se to stává maminkám na mateřské. Až 81 % z nich totiž denně vyhledává různá diskusní fóra a tráví u počítače více času, než je zdrávo.

Q Max Active

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Redukovaný koenzym Q10 je forma, která představuje 90% koenzymu Q10 nalezeného v plazmě zdravého člověka (rozdíl od jeho oxidované formy). Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Kolik času denně trávíte na mateřské dovolené u internetu?


Dítě sedící u televize, jídlo ohřáté ze skleničky a maminka sedící od rána do večera u internetu. To je obrázek, který je v našich rodinách čím dál častější. Partner je v práci a nemá na ženu čas, a tak se nabízí zdánlivě ideální řešení: postěžovat si virtuálním kamarádkám. Jen ony pochopí, jaká je žena chudinka, když její dítě nechce spát, jíst, zlobí a má záchvaty vzteku, nebo prostě za nic na světě nechce chodit na nočník.

81 % maminek vyhledává internetové diskuze

  • 81 % maminek na mateřské vyhledává na internetu diskusní fóra.

  • 60 % maminek se debat na internetu pravidelně účastní.

  • 62 % domácností má doma internet.

Internet: Svět výhod i potíží

Internet má pro maminky na mateřské velkou výhodu – nejsou odstřiženy do světa, mohou se vzdělávat, cvičit jazyky, zkrátka být stále v obraze a nevypadnout z povolání. Jenže má to i druhou stránku – jen málokterá zůstane pouze u toho. Když už na internetu je, podívá se, o čem se mluví na diskusních fórech, zjišťuje, jaké oblečky letí a co musí nezbytně pořídit svému potomkovi.

Hodiny u počítače, málo času na dítě

Hlavní potíž internetu tkví v tom, že je to strašný žrout času. Velmi snadno zde strávíte několik hodin, ani si to neuvědomíte. A pokud jste doma, máte malé dítě a kamarádky daleko, nabízí se skvělá možnost, jak si popovídat virtuálně. Není proto neobvyklé, že ženy tráví u internetu více času, než je zdrávo. Jediný, kdo na to doplatí, je jejich dítě, jemuž se prostě nemohou plně věnovat.

Vyhněte se závislosti na internetu! tema-tydne-zavislost-na-internetu-2-ing-nahled

Patříte mezi maminky na mateřské, které jsou s počítačem velké kamarádky? Pak nezapomeňte dodržet pár jednoduchých pravidel. Na počítač si vyhraďte jen určitou dobu, jinak jej pro jistotu ani nezapínejte. Jakmile to uděláte, něco vás zaujme natolik, že se od monitoru neodtrhnete. Je-li to možné (a neslouží-li vám internet k práci), vyhraďte si na něj jen hodinu či dvě denně, nejlépe v době, kdy váš potomek spí. Snažte se rozptýlit jinými zájmy – choďte ven, na procházky, vymýšlejte aktivity. Internet je užitečný pomocník, ale nesmí se to s ním přehnat. Jinak se z něj totiž snadno stane závislost, a ta se musí léčit.

MIMIFORUM zjistilo:

Jak poznáte, že jste závislá na internetu

● Cítíte nezvladatelnou potřebu používat internet, musíte si počítač za každou cenu zapnout.

● Pokud nemůžete sedět u počítače, objeví se abstinenční příznaky, například nervozita, podrážděnost, mírná agresivita, špatná nálada.

● Kvůli internetu zanedbáváte domácí povinnosti, i péči o děti.

● Raději si sednete k počítači a dětem pustíte film, než byste se jim věnovala.

● Používání internetu neumíte omezit, i když se o to pokusíte.

● Mohou se objevit zdravotní problémy – bolesti zad či potíže s očima.

● Užívání internetu vám poskytuje uspokojení, nahrazuje kontakt s přáteli v reálném životě, neplníte na něm jen pracovní nebo nezbytně nutné věci.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
09:22 03.09.2017 - Karolinka -

Bez nadpisu

Pokud maminka vydělává na internetu, tak bych to pochopila. Sama si tak vydělám v MLM začala jsem s Oriflame na www.kosmetika-registrace.cz a vyplatilo se mi to.
13:15 26.06.2017 - Kaja -

Re:

Zaregistrovala jsem se na www.dedra-katalogy.cz Je to super teď nakupuji se slevou. Doporučuji
12:22 09.09.2016 - Hana -

Bez nadpisu

Mám možnost nakupovat výrobky značky Dedra se slevou, více info je na www.dedra-katalogy.cz
Dobrý den, ráda bych vyzkoušela všechny výrobky od Eurona by Cerny. Máte s tím někdo zkušenosti? www.katalogdro­gerie.cz a www.topkatalogy.cz

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse