vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Zarůstající chloupky: Co s tím?

27. března 2014

Zarůstající chloupky: Co s tím?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: žiletka zarůstání chloupky holení pupínky

preventan-mimiforum-banner

Zarůstající chloupky trápí každou druhou ženu. Jak tomu předejít a jak se s tímto problémem poprat? 

Zarůstající chloupky. Problém, který trápí každou druhou ženu. Nejen, že nepěkně vypadají, ale také bolí a jsou velmi nepříjemné. Červené hrbolky navíc mohou vést k trvalému poškození kůže. Co za to může a jak na zarůstání vyzrát?

 

Proč chloupky zarůstají zdravi-a-krasa-zarustajici-chloupky-ii-sh-nahled

Holíte-li se sama žiletou či depilačním strojkem, stává se, že chloupek občas začne zarůstat. Některé ženy trápí tento problém více, jiné méně. Při holení totiž dochází k drobným poraněním. Navíc odumřelé kožní buňky na povrchu kůže zabraňují chloupku správně vyrůst. Ten se kroutí, neprorazí pokožkou a vzniká onen červený hrbolek. Právě proto se doporučuje udělat před holením peeling.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když chloupek zaroste

 

-          Místo zvláčnit, a to proto, aby došlo k otevření vlasových folikul. Ideální je ponořit se do vany, případně si dát dlouhou sprchu. Na místo můžete také položit vlhký ručník.

-          Udělat peeling. Ale opatrně, abyste si neublížila. Místo, kde chloupek zarůstá, je totiž velmi citlivé. Peeling ale pomůže k tomu, aby se odstranily odumřelé kožní buňky. Právě ty často za zarůstání chloupku mohou. Tento krok je lepší provést např. den dopředu, ne bezprostředně.

-          Vezměte si pinzetu, kterou předem vydesinfikujte. Třeba v troše alkoholu. Rukou co nejvíce vypněte kůži, pak chloupek opatrně chyťte do pinzety a vytáhněte.

-          Místo vydesinfikujte. Kůže je narušená a mohla by se do ní dostat infekce.

 

Jak zarůstání předejít

I když se zarůstání chloupků nelze vyhnout zcela, existuje několik tipů, co pro to udělat. V první řadě vždy zkontrolujte, zda máte dostatečně ostrou žiletku, protože právě tupé břity vedou k větším poraněním na kůži, navíc pokožku příliš dráždí. Je vhodné je předem vydesinfikovat, tak snížíte riziko na minimum. Před holením kůži zvlhčete (například koupelí), a pokud možno si udělejte peeling. Vždy používejte gel či pěnu na holení. Místo po oholení vždy ošetřete krémem.

 

Tipy MIMIFORA:

-          V intimních partiích a kolem nich chloupky holte vždy po směru jejich růstu. Tak předejdete jejich zarůstání o podráždění kůže.

-          Opalujte se! Místa, kde k zarůstání chloupků došlo, mohou mít tmavší barvu. Tento problém vyřeší sluneční papsky. Oceníte to zvlášť v oblasti kolem bikin.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse