vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Zarůstají mi nehty. Co s tím?

22. dubna 2014

Zarůstají mi nehty. Co s tím?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: strhnutí nehtové lůžko zarůstání nehet plastika

preventan-mimiforum-banner

Trápí-li vás zarůstání nehtů, nenechejte se mučit bolestivým strháváním. Raději navštivte odborníka, který vám od problému pomůže méně bolestivým způsobem. 

Každý, kdo si tím prošel, ví, jak je zarůstání nehtů nepříjemné a kolik trápení může způsobit. Když je pak třeba nehet strhnout, a ještě k tomu se zarůstání vrací, přinese to nepříjemnou bolest a trápení. Jak tomu předejít a co dělat, když nehty zarůstají?

 

Důvody, proč nehty zarůstají

Důvodů, proč nehty zarůstají, je víc. U většiny lidí však je na vině špatný způsob zastřihávání – do kulata, místo rovně. Dalším důvodem může být časté nošení nevhodné obuvi, která je ve špičce příliš úzká a na nehty a prsty tlačí. Svou roli zde hraje i dědičnost, anebo vznik plísní, které zanedbáme a neléčíme. Má-li člověk dispozice k širším prstům a kolem nich vysoké kožní valy, nehty většinou do kůže vrůstají opakovaně. Řešením pak může být plastika nehtového lůžka.

 

Jak poznat zarostlý nehet

Zarostlý nehet poznáme snadno. Bolí, je zarudlý, otéká a může z něj i vytékat hnis. Mívá několik stádií, od lehkého zarudnutí až po výraznou bolest a infekci, která se dostane do rány. Pokud k tomu dojde, nedoporučují odborníci zkoušet domácí léčbu, ani babské rady, ale svěřit se do rukou odborníků. Zvlášť u diabetiků by to mohlo mít neblahé následky, které by mohly skočit i amputací prstu.

 

Strhnutí nehtu většinou nic neřeší zdravi-a-krasa-zarustaji-mi-nehty-ii-sxc-nahled

Když se řekne zarostlý nehet, většina lidí si představí bolestivé strhávání. Jenže to dnes odborníci příliš nedoporučují. Nejen, že je obvyklé, že se potíže opakují a dojde k opakovanému stržení, ale hrozí, že se do rány může dostat infekce. Proto je lepší vždy vyhledat někoho, kdo vám s problémem pomůže. V počátečním stádiu to může být zkušená pedikérka, později podiatr či odborný lékař, například plastik, který v případě potřeby může provést zmíněnou plastiku nehtového lůžka.

 

Tipy MIMIFORA:

Jak předcházet zarůstání nehtů

 

-          Nenoste boty s úzkou špicí, naopak vždy volte boty s širší kulatou špičkou, z přírodních materiálů.

-          Nehty na nohou nestříhejte do kulata, ale rovně. Zároveň by se neměly stříhat příliš na krátko, což podporuje zarůstání.

-          O nohy správně pečujte. Vyplatí se pravidelně absolvovat pedikúru.

-          Namáháte-li nohy nadměrně, mohou pomoci ochranné návleky na palec, které koupíte ve zdravotních potřebách.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse