vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Zarůstá mi nehet: Co s tím?

6. ledna 2015

Zarůstá mi nehet: Co s tím?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: stržení nehtu zarůstání nehet plastika bolest

preventan-mimiforum-banner

Zarůstající nehet je nejen velmi bolestivý, ale i pořádně nepříjemný. Omezuje vás v běžných činnostech, navíc nevypadá vůbec hezky. Nepodstupujte stržení nehtu, vyzrajte na problém jinak! 

Bolí, je zarudlý, otéká a může z něj vytékat hnis. Mívá několik stádií, od lehkého zarudnutí až po výraznou bolest a infekci, která se dostane do rány. Zarůstající nehet o sobě zkrátka dává hlasitě vědět a není radno jej podceňovat. Zvlášť, pokud patříte mezi diabetiky – zde by mohlo mít zanedbání fatální následky.

 

Proč nehty zarůstají

Důvodů, proč nehty zarůstají, je víc. Většinou je na vině špatný způsob zastřihávání – do kulata, místo rovně. Dalším důvodem bývá časté nošení nevhodné obuvi, která je ve špičce příliš úzká a na nehty a prsty tlačí. Svou roli zde hraje i dědičnost, anebo vznik plísní, které zanedbáme a neléčíme. Pokud má člověk širší prsty a kolem nich vysoké kožní valy, nehty většinou do kůže vrůstají opakovaně. Pak je na řadě odborná pomoc.

 

Nepodstupujte stržení nehtu

„Pomoc, strhnou mi nehet,“ vyděsí se většina lidí, když jim nehet začne zarůstat. A oprávněně – stržení nehtu je dodnes oblíbenou praktikou při tomto problému, a to i přesto, že jej řada odborníků nedoporučuje. Nejen, že je obvyklé, že se potíže opakují a dojde k opakovanému stržení, ale hrozí, že se do rány může dostat infekce. Proto je lepší na stržení nehtu nepřistoupit a nechat si pomoct jinak.

 

Co opravdu pomáhá zdravi-a-krasa-zarusta-mi-nehet-ii-sxc-nahled

Existuje řada babských rad a domácích receptů, jak si při tomto problému pomoct. Protože zarůstající nehet je ale velmi bolestivý, není dobré příliš dlouho experimentovat. Lepší je se obrátit k prověřeným postupům. Za jednu z nejúspěšnějších metod, kterou zvládnete sami, se považuje odtažení nehtového valu od nehtu pomocí náplasti a jeho fixace. Přesný postup, jak na to, najdete na internetu (zde: http://health.ic.cz/…ajici_nehet/). Pokud jde o opakující se problém, pomůže plastika nehtového lůžka, anebo tzv. nehtové špony, které aplikuje odborník. Jde o bezbolestnou metodu, která však může problém vyřešit.

 

Tip MIMIFORA:

Zkuste koupel!

Když nehet začne zarůstat, můžete nohu zkusit koupat v odvaru ze zlatobýlu. Má protizánětlivé účinky a prospívá při kožních potížích. Po koupeli zanícené místo omyjte jemným zubním kartáčkem a nohu důkladně osušte.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse