vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Záněty močových cest: Chytám je díky sexu!

23. dubna 2014

Záněty močových cest: Chytám je díky sexu!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: močový měchýř infekce močení zánět sex

preventan-mimiforum-banner

Se záněty močových cest se opakovaně potýká každá pátá žena. A jejich viníkem může klidně být nechráněný sex, anebo špatná hygiena na toaletě!

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

Se zánětem močových cest se v životě setkají tři čtvrtiny žen a u každé páté se objevuje opakovaně. Kdo se s ním setkal, ví, jak nepříjemný může být a jak dokáže potrápit. Příčin, proč vzniká, je víc. Může za něj špatná hygiena a nevhodné spodní prádlo, prochladnutí, ale také sex!

 

Záněty trápí hlavně ženy

Ve většině případů stojí za infekcí močových cest bakterie E. Coli. Ta patří mezi běžnou součást stolice, ale díky stavbě ženského těla se velmi snadno dostane k močové trubici – a páchá zde neplechu. Proto záněty trápí hlavně ženy. Muži jsou na tom mnohem lépe a infekce močových cest je postihují minimálně.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní příznaky, že zánět je tu

 

-          Pálení, řezání, bolest při močení.

-          Neustálé nutkání, které vás nutí jít často »na malou«, i když z vás vyjde jen trocha moči, která tmavší většinou barvu. Ta bývá zakalená a může zapáchat.

-          Může se objevit zvýšená teplota a bolest či křeče v podbřišku, případně i krev v moči.

-           

Záněty díky sexu!

„Bohužel patřím k těm, koho trápí záněty močových cest stále dokola. Doktoři si se mnou nevědí rady. Prý v mém případě za ně může sex! Uznávám, že nežiju zrovna jako světice a ráda experimentuji, ale kvůli zánětům si přece nepřestanu užívat. A mýt se důkladně hned po každém sexu? To by mě brzo přestalo bavit,“ svěřuje se Soňa (24).

 

Nechráněný sex a špatná hygiena sex-a-vztahy-zanety-mocovych-cest-ii-sh-nahled

Nechráněný sex je skutečně jedním z důvodů, proč dochází ke vzniku zánětů. Díky němu se velmi snadno dostanou zmíněné bakterie E. Coli z oblasti kolem konečníku do pochvy. Zánět pak vypukne dřív, než se nadějete. Stejným způsobem se dá k zánětu přijít i díky špatné hygieně, především nevhodnému utírání po toaletě, které by vždy mělo vést směrem zepředu dozadu.

 

Jednoduchý trik: Vymočit se po sexu

Je-li příčinou opakujících se zánětů sexuální styk, pak je tu jedna možnost, kterou se vyplatí dodržet. Po každém sexu se jít co nejdříve vymočit. Díky tomu se totiž odplaví z močové trubice většina škodlivých bakterií. Naopak pokud se vám už z postele nechce a chcete usnout v partnerově náručí, jen vzniku zánětu nahráváte. Mezi další prevenci, a také pomoc při prvních obtížích, patří užívání brusinek, a také probiotik. Důležité je dodržovat pitný režim a chodit močit pravidelně.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
09:08 26.05.2016 - Radka -

Bez nadpisu

Dobrý den, takže myslíte, že když jsem ve 4 měsíci tehotenství a mám pocit pálení při močení a tendence na čúrání ale přitom skoro nic neteče, tak bych ten urovalal manosa akut mohla skusit? Píšete že se v těhotenství může a mě se nechce letět k doktorce, protože mám strach že by mi nutila antibiotika…Dívala jsem se na netu a ten uroval je docela přírodní podle toho co píšou na jejich stránkách. No prostě to skusím a uvidím, dám tomu tak dva dny a pak bych šla k dr, kdyby to nepomohlo. Ještě že jsem na neschopence a můžu doma ležet pěkně v teple a popíjet čajíky…
08:43 04.05.2016 - Gabča -

Bez nadpisu

Taky jsem to tak měla, ne sice vždy po styku, že bych měla pravidelně zánět, ale když už se zánět objevil, tak to bylo po sexu. Hned jsem podezřívala partnera, že nosičem bakterie je on, i když mu nic není, takže jsem ho nechala vyšetřit a nakonec i přeléčit a stejně jsem to pořád chytala a pak se ukázalo, že prostě problém je ve špatném utírání po močení a ten styk tam vlastně nehrál vůbec žádnou roli. Ale to jsem zjistila, až když jsem přečetla fakt hodně článků na netu a v jednom z nich to psali. Jinak léčím taky standardně – teplo, klid, hodně tekutin a v lékárně kupuju volně prodejný uroval manosa akut+, funguje mi rychleji a lépe než ten uroval manosa akut normální, ale ten byl zase jediný, který jsem mohla v těhotenství..
23:14 05.10.2014 - Jitka -

Bez nadpisu

Já jsem měla úplně stejný problém s mým bývalým partnerem, téměř pokaždé jsem po sexu dostala do druhého dne zánět močových cest a to i přes veškerou hygienu. Došlo to tak daleko, že jsem poslala partnera na vyšetření, ale nic mu nenašli, ani že by byl nějakým přenašečem. Bylo to dost šílené, pořád jsem měla problémy, léčila jsem to sice většinou jen urovalem akut, protože to nebyly nějaké vážné záněty, ale pořád to nebylo nic příjemného. No a poté, co jsem vztah s partnerem ukončila, problémy ustaly. Teď mám nového přítele a podobné problémy už nemám.
09:52 30.04.2014 - martina -

Bez nadpisu

Já jsem záněty dříve měla taky ze sexu,ale jenom s bývalým přítelem. Jakmile jsem se s ním rozešla, tak byl klid. A to jsem se po sexu šla vždycky osprchovat a vlastně to tak dělám i doteď. Teď spíš záněty mám z prochladnutí, takže si na sebe dávám dost velký pozor. Když už se mi zánět objeví, tak mi skvěle zabírá uroval akut. Pokud zpozoruju opravdu brzo první příznaky, tak mám většinou do jednoho dne pokoj.Jinak je většinou do druhého dne klid.No a samozřejmě piju spoustu brusinkového čaje a jsem v teple. To pomáhá nejlíp a nemusím chodit ani pro antibiotika k lékařce.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse