vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Zánět močových cest: Hlavní komplikace

27. února 2014

Zánět močových cest: Hlavní komplikace

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: ledviny infekce močové cesty bolest zánět neplodnost

preventan-mimiforum-banner

Zánět močových cest opakovaně trápí každou pátou ženu. Pokud se však dostatečně neléčí, mohou způsobit nemalé komplikace. Mezi ně patří zánět, či dokonce selhání ledvin a neplodnost.

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

Konec zimy a začátek jara je – co se počasí týká – velmi zrádný. I když počasí se tváří příznivě, rána jsou hodně chladná. A tak stačí podcenit oblečení, ráno při cestě do práce prochladnout a zánět močových cest je tu dřív, než se nadějete.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní příznaky zánětu močových cest

-          Pálení, řezání, bolest při močení a další nepříjemné pocity.

-          Neustálé nutkání, které vás nutí jít často »na malou«, i když z vás vyjde jen trocha moči.

-          Bolest v podbřišku, moč může být tmavší, lehce načervenalá.

-          Přidat se může teplota a bolesti v zádech. Vyhledat lékaře byste pak měla neprodleně.

 

Každé páté ženě se záněty vrací

Podle odborníků se mu v životě nevyhne 70 % žen, každou pátou pak trápí opakovaně. U žen je močová trubice velmi krátká, a tak se bakterie dostanou snadno do močového měchýře. Za 80 % případů stojí bakterie E. Coli, které jsou nejčastějšími původci infekcí. Jsou běžnou součástí lidské stolice, avšak díky anatomické stavbě ženského těla se velmi snadno dostanou do močových cest. Jenže vzniklý zánět je nebezpečnější, než by se mohlo zdát. Můžou se při něm totiž objevit nemalé komplikace.

 

Neléčit zánět se nevplácí

Řada žen dělá tu chybu, že dlouho odkládá návštěvu lékaře – či zpočátku alespoň lékárny. I když při močení doslova trpí, snaží se vyléčit sama pomocí babských rad. Přitom na počátku mohou být dobrým pomocníkem volně prodejné doplňky stravy přímo určené na záněty močových cest. Pokud se ale zánět rozjede, neléčí se a podcení, může se to pořádně nevyplatit.

 

Hrozí selhání ledvin

Komplikací, které se v případě neléčeného zánětu mohou objevit, je víc. Riziko hrozí hlavně ledvinám, objevit se může zánět ledvinových pánviček a může dojít k jejich selhání. I pokud se podaří v této fázi vše vyléčit, mohou ledviny zůstat trvale poškozené a ochabnuté. Zvlášť velké riziko v tomto případě hrozí diabetikům a těhotným ženám.

 

Neodkládajte návštěvu lékaře

Na to, že se zánět rozšířil do ledvin, většinou upozorní nástup teploty spolu s bolestí v zádech (bedrech). Přidává se zimnice, schvácenost. Přitom naopak pálení a bolest při močení může ustoupit. Pak je nezbytné okamžitě vyhledat lékaře, protože jde o vážnou zdravotní komplikaci, která by mohla mít neblahé následky.

 

Komplikací je i neplodnost zdravi-a-krasa-zanet-mocovych-cest-ii-sh-nahled

To ale není zdaleka jediná potíž, která při zánětu močových cest hrozí. Tou další a velmi vážnou je neplodnost. Neléčený a zanedbaný zánět může vyústit právě k problémům s početím. Zvlášť, pokud se opakují a nevěnuje se jim dostatečná pozornost a léčba. Pokud trpíte na záněty a chcete otěhotnět, rozhodně je nepodceňujte.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
18:20 23.03.2014 - MartinaL -

Bez nadpisu

kika: Mám stejný problém :/ Na záněty hodně trpím a bohužel v podstatě od chvíle, kdy se mi zánět objevil poprvé, tak se mi to neustále vrací (ono se prý aji říká, že po prvním zánětu močáku má tendenci se ten zánět vracet pořád dokola). Taky se samozřejmě snažím udržovat v teple, abych neprochladla, hodně pít a s urovalem akut mám též výborné zkušenosti, ale o tom, že probiotika jako taková mají vliv na imunitu celkově a mohou zabránit zánětům močáku jsem nevěděla. Zkusím si taky skočit do lékárny pro ten biopron, byla bych ráda, kdyby se mi konečně podařilo najít něco, co bude fungovat jako prevence a ne jen jako „poslední záchrana“, když už se zánět objeví.
10:49 05.03.2014 - kika -

Bez nadpisu

Jsem jedna z těch, kterým se záněty vrací. Tím pádem už mám ozkoušené, co mi nejlíp zabírá a co ne. Klasika pro mě je, abych se udržovala v teple, pila hodně tekutin – především brusinkový čaj a taky užívám uroval akut – ten mi zabírá perfektně. Problém ještě je, že se mi záněty opakují. Takže jsem asi před měsícem začala užívat probiotika biopron devítku,abych si posilnila imunitu. Zatím jsem během posledního měsíce zánět neměla,ale je fakt, že každý měsíc zánět nemám.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse