vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Zánět močových cest: Co dělat, když se stále vrací

8. května 2016

Zánět močových cest: Co dělat, když se stále vrací

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: manuál aktivita měsíc křeče močení záněty zánět cesty močové řeč

preventan-mimiforum-banner

Nepříjemné pálení, řezání, bolest v podbřišku, časté nutkání na močení… To jsou jen některé z příznaků infekce močových cest, se kterou se v životě setká alespoň polovina žen. Každou pátou pak trápí opakovaně. Co s tím můžete dělat, když vás vleklé problémy stále trápí?

UroMax® Brusinka (doplněk stravy) je vyroben z vysoce koncentrovaného patentovaného extraktu z kanadských brusinek (Vaccinium macrocarpon) CystiCran® s garantovaným obsahem aktivních látek proanthokyanidinů (PAC) 36 mg v jedné tobolce. Díky tomuto kvalitnímu extraktu s vysokým obsahem PAC stačí užívat pouze 1 tobolku denně. Je doporučován i pro dlouhodobé užívání.

uromax-brusinka-60-tabl-3d-nahled

O tom, že zánět močových cest u žen není rozhodně ničím neobvyklým, svědčí i to, že je druhou nejčastější příčinou absence žen v práci a vyskytuje se stejně často jako rýma. Padesát procent všech žen jej alespoň jednou v životě zažije, bohužel celou řadu jich trápí opakované problémy. Muži jsou v tomto případě ve výhodě – tato infekce je trápí osmkrát méně. Za vše může odlišná stavba těla. Protože u žen sousedí močová trubice velmi blízko s konečníkem, je náchylnější k přenosu bakterií a zánět tak propukne snadněji.

Příznaky zánětu močových cest

● Časté nutkání na močení.

● Pálení, řezání či bolest při močení.

● Křeče či bolesti v podbřišku.

● Moč je tmavá, zakalená, může zapáchat.

● I přes silné nutkání vymočení jen nepatrného množství.

Zánět močových cest: Co za něj může?

Nedostatečná hygiena, potlačování nutkání na močení, prochladnutí, pobyt v mokrém prádle či plavkách, špatný pitný režim – to vše jsou příčiny, které mohou zánět močových cest vyvolat. Roli však hrají i hormonální změny, proto je tato infekce, kterou mají na svědomí bakterie E. Coli, častější v těhotenství a v menopauze. Zatímco v průběhu těhotenství dochází ke zvýšení obsahu cukru ve sliznici močového měchýře a ve sladkém prostředí se bakterie lépe množí, v menopauze dojde ke ztenčení sliznic, na kterých se pak bakterie mohou snáze usídlit.

Tipy MIMIFÓRA

Jak předcházet infekci močových cest

● Dodržujte dostatečný pitný režim. Pijte pravidelně, aby byl zajištěný odchod škodlivých látek z močových cest. Denně byste měla vypít dva až tři litry tekutin.

● Noste bavlněné spodní prádlo, které umožňuje tělu dýchat.

● Pokud na záněty trpíte, pozor na denní nošení tang. Je prokázáno, že přispívají ke vzniku infekce – bakterie z konečníku se po nich mohou krásně přesouvat.

● Nezůstávejte dlouho v mokrých plavkách, raději se převlékněte.

● Dbejte na správnou hygienu. Abyste si do močových cest nezavlekla škodlivé baterie, umývejte okolí konečníku vždy zepředu dozadu.

● Samozřejmostí by měla být i hygiena po pohlavním styku.

● Nepotlačujte nucení na močení, nezadržujte často moč, pokud to není nutné.

● Nepoužívejte intimní spreje a parfémované výplachy, které mohou močové cesty dráždit.

● Jako prevenci jezte brusinky. Nebo ještě lépe speciální doplňky stravy určené na záněty močových cest – i k prevenci. Vhodné jsou ty, které obsahují i D-mannosu, která na sebe váže škodlivé bakterie a vyplavuje je ven z těla.

Text: asm

Foto: XXX

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse