vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Zámky v zimě: Kam vyrazit?

9. ledna 2015

Zámky v zimě: Kam vyrazit?

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: památka Zámek zima výlet park

preventan-mimiforum-banner

Na prohlídku zámků nemusíte čekat až do dubna. Řada jich má totiž své brány otevřené po celý rok!

Preventan Quattro

  • Doplněk stravy.
  • Cucavé tabletky.
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine® + 30 mg Laktoferin.
prevetan-quattro

Doplněk stravy

Více ZDE

Abyste se mohli vydat na výlet na zámek, nemusíte čekat do dubna. Řada našich zámků má totiž své brány otevřené po celý rok. Zde jsou některé z nich.

 

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zimní prohlídky nabízí i jeden z našich nejkrásnějších zámků – Hluboká na Vltavou. Národní kulturní památka leží asi 15 km od Českých Budějovic a patří mezi naše nejnavštěvovanější zámky. Otevřeno je od úterý do neděle a pro návštěvníky je připravena Zimní prohlídková trasa. Za prohlídku stojí i zámecký park, stejně jako památky v blízkém okolí.

www.zamek-hluboka.eu

 

Zámek Sychrov

Celoročně vítá své návštěvníky například Státní zámek Sychrov. Tuto Národní kulturní památku znají děti i dospělí například z pohádek Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Protože je návštěvníkům zpřístupněna značná část novogotického zámku, udělají si dobrou představu, jak se žilo ve 2. polovině 19. století. Zámek nabízí několik prohlídkových tras, mimo jiné i návštěvu klenotnice a akvária. Pro děti je připraven Pohádkový svět. Otevřeno je denně včetně pondělí, v lednu a v únoru je ale tentokrát uzavřen zámecký park.

www.zamek-sychrov.cz

 

Zámek Zbiroh

Další památka v blízkosti hlavního města. Jen dvacet minut od Prahy, v krajině křivoklátských lesů, se nachází zámek Zbiroh. Má nejstarší hradní věž v Čechách, nejhlubší studnu v Evropě a lze jej považovat za nejstarší šlechtický hrad v Čechách. Je unikátní také tím, že jde původně o hrad z konce 12. století, který byl později přestaven do podoby novorenesančního zámku. Mezi nejzajímavější místa patří novorenesanční sál Alfonse Muchy, v němž najdete originál jeho malované opony. Mucha zde také 18 let pobýval a vytvořil tu svou světově známou Slovanskou epopej.

www.zbiroh.com

 

Zámek Dobříš

Jen 35 km od Prahy najdete další celoročně otevřený zámek – Dobříš. Majitelem zámku s nádhernou rokokovou fasádou, který byl v roce 1998 vrácen do soukromého vlastnictví, je Jerome Colloredo-Mannsfeld. Za návštěvu stojí jak rozlehlý francouzský park, tak velký zrcadlový sál o rozloze 220 m2. V podvědomí veřejnosti může být zámek stále jako Domov spisovatelů, kterým od roku 1945 sloužil padesát let.

www.zamekdobris.cz

 

Zámek Nelahozeves tip-na-vylet-zamky-v-zime-ii-cz-nahled

Další zámek kousek od Prahy, tentokrát 35 km na sever, patří k nejkrásnějším renesančním skvostům u nás. Malebný zámek, umělecké unikáty Lobkowiczkých sbírek, přilehlý park anglického typu i zámecká restaurace čeká na návštěvníky, kteří chtějí prožít den plný pohody, obklopeni krásou renesanční historie. A protože Nelahozeves je rodným městem Antonína Dvořáka, stojí za návštěvu i jeho rodný dům.

www.zameknelahozeves.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse