vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Záludné opary: Mohou být i v oku!

20. února 2014

Záludné opary: Mohou být i v oku!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: herpes oko virus Opar rty

preventan-mimiforum-banner

Opary mohou být velmi záludné. Kromě toho, že se objevují na rtech, je lze snadno chytit i do oka. A to může vést až ke slepotě!

Nejen, že nevypadají dvakrát vábně, ale umějí řádně znepříjemnit život. Bolí, svědí, často nechtějí zmizet. I když nejčastěji se objevují na rtech, nevyhýbají se ani jiným místům – třeba očím! A z vášnivě prožité noci si můžete pro změnu přinést velmi bolestivý genitální opar.

 

Herpes virus – původce oparů

Za opary stojí herpes virus, který v sobě nosí 90 % lidí, avšak vůbec se u nich nemusí projevit. Stačí ale nějaký impulz, například stres, nedostatek vitaminů, anebo oslabená imunita a opar je tu. U žen mohou hrát roli i hormonální změny, například menstruace. Jsou lidé, kteří se s opary nesetkají, jiné naopak trápí pravidelně. Na světě na ně trpí až 86 milionů lidí a Herpes Simplex je třetím nejčastějším virovým onemocněním vůbec.

 

MIMIFORUM doporučuje:

Trpíte na opary? Toto nejezte!

Pokud trpíte na opary, omezte konzumaci potravin obsahujících aminokyselinu arginin, například ořechy, semínka a čokoládu. Nedoporučuje se ani káva, koření a citrusové plody. Naopak vhodné jsou potraviny obsahující lyzin, například červené fazole, hrách anebo kukuřice.

 

Opar v oku – hrozba pro zrak zdravi-a-krasa-zaludne-opary-ii-sxc-nahled

Opar na rtech je sice nepříjemný, ale pokud se virus dostane do očí, může být velmi nebezpečný pro zrak. Může totiž vyvolat zánět rohovky a v krajním případě vést i ke slepotě. Dá se mu však většinou předejít. Objeví-li se opar na rtech, dbejte na důkladnou hygienu. Pokud si sáhnete na bolavé místo rukou a následně protřete oči, jste na první cestě k tomu získat opar do oka. Velký pozor je třeba dát, pokud nosíte kontaktní čočky – ruce si vždy důkladně omyjte.

 

Tipy MIMIFORA:

7× babská rada na opary

 

Hlíva ústřičná. Na opary údajně zabírá hlíva ústřičná. Vyzkoušet ji můžete například ve formě doplňků stravy, avšak je třeba ji užívat dlouhodobě.

Tea tree oil. Protože opar je nutné vysoušet, pomáhá na něj tea tree oil, kterým jej musíte pravidelně potírat. Nemáte-li jej po ruce, poslouží i alkohol – například slivovice.

Pasta na zuby. Pokud opar zachytíte hned na počátku, pomáhá potřít jej přes noc obyčejnou pastou na zuby, která jej vysuší.

Šťáva z aloe vera. Pokud jej máte doma v květináči, stačí kousek listu přiložit vytékající

šťávou na postižené místo, dokud je list vlhký. Nahradí jej ale i koupený gel z aloe.

Ušní maz. Poněkud netradiční, ale osvědčená rada. Prý zabírá dokonale, ale musíte opar zachytit opět hned v počátku.

Černý čaj. Na opary zabírají také obklady z černého čaje. Můžete si jej uvařit a na ret přiložit použitý čajový sáček.

- Jogurt s živými kulturami. Pokud jej několikrát denně namažete na opar, zmírní svědění a urychlí hojení. Jogurty se doporučuje také jíst, protože údajně obsažené živé bakterie potlačují množení viru.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
18:30 25.08.2016 - Sue Thomas -

Zkuste česnek !

Opar se mně objevil v So ráno, daleko od civilizace (asi ze špatně umytého nádobí v horské chatě), bála jsem se, že si jej nechtě přenesu do oka (poškození rohovky až ztráta vidění na to oko). Vzpomněla jsem si na babské rady, vyprosila si v kuchyni pár stroučků česneku a průsvitnou náplastí jesm si nalepila na opar tenký plátek (a vyměňovala několikrát denně). Do dvou dnů zmizel, zbytek dovolené v pohodě.
20:53 20.08.2016 - Jolana -

Re: opar v oku

Již tri mesíce mam v oku opar. Az nyni jsem dostala Herpesin tbl. Virgan gel zatim bez efektu. Je mi 38 let a pri zachvatu bolesti , ktery je I nekolikrat denne, bych nejradeji lezla po zdi. Slunecni bryle mam I pri desti. Prosim o vase zkusenosti.
10:25 17.06.2015 - Šárka -

zkušenosti

S oparem na rohovce mám bohatéí zkušenosti,letos již potřetí.Herpesin tabl,,Virgan gel a trpělivost.Bolí to pekelně a vždy tak měsíc.
08:42 22.10.2014 - Lenule -

Bez nadpisu

To je peklo…vysusovat opar je to nejhorší, co se da udelat..nadelaji se strupy,pak se zasmejete a krvácení je na světě. K tomu se prida zbytečně další bolest a prodloužené hojení. Ach jo. S oparem na oku opatrne,pokud nemáte zkušenosti, co nejdriv k očnímu! Většinou to ale zůstane na víčku (zvenku nebo zevnitř) a na rohovku se nedostane. Chce to ale kontrolovat. Tolik me dlouholete zkusenosti..

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse