vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Začínám mít návaly. Menopauza, nebo premenopauza?

13. října 2015

Začínám mít návaly. Menopauza, nebo premenopauza?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: návaly klimaktérium menopauza

preventan-mimiforum-banner

Návaly horka bývají jedním z hlavních příznaků menopauzy. Jenže u spousty žen se objeví mnohem dříve. Možná totiž nevíte, že se dostáváte do další »puberty« – do premenopauzy…

MenoMax

Nejen proti návalům horka příznivě působí přípravek MenoMax, který obsahuje patentovaný extrakt SoyLife z nejcennější části sóji – ze sójových klíčků. Pozitivně působí při obtížích spojených se sníženou produkcí vlastních pohlavních hormonů – estrogenů a celkově napomáhá ke zlepšení kvality života ženy v menopauze. Je vhodnou přírodní alternativou pro ženy, které samy nechtějí nebo nemohou užívat hormonální substituční léčbu. Při dlouhodobém užívání (minimálně 6 měsíců), má pozitivní vliv na srdce, cévy a kosti.

menomax-60_small

Doporučená cena: 342 Kč

I když menopauza u žen průměrně přichází kolem 51 let, může se objevit už mnohem dříve, po 40. roce. Protože velký vliv na její nástup má dědičnost, je dobré vědět, kdy jí prošla vaše matka. Pokud jste kuřačka, je tu další minus – menopauza se u vás pravděpodobně objeví dříve, a to až o 1,5 roku než u žen nekuřaček. To samé platí, pokud trpíte podvýživou.

Když přijde premenopauza

Návaly horka, pocení, únava, slabost, nepravidelná menstruace – to jsou jen některé příznaky, které svědčí o tom, že menopauza klepe na dveře. Pokud je vám mezi 35 a 45 lety, je pravděpodobné, že se dostáváte do období premenopazy. Tedy doby, která menopauze jako takové předchází. Někdy se o ní říká, že je jistým druhem puberty. Ženy, které jí procházejí, bývají podobně náladové a přecitlivělé. Vše mají na svědomí kolísavé hladiny hormonů.

MIMIFORUM doporučuje:

Co dělat v období premenopauzyzdravi-a-krasa-zacinam-mit-navaly-2-sxc

● Omezte, anebo nejlépe vynechejte, konzumaci alkoholu a kofeinu. 

● Cvičte a dopřejte si dostatek pohybu. Pokud se necítíte na cvičení, alespoň hodně choďte, místo výtahu používejte schody. Doporučuje se svižná rychlá chůze.

● Dopřejte si dostatek omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Například omega-3 mastné kyseliny jsou skvělé i jako prevence depresí a úzkostí. Pokud vás trápí citlivá prsa, pak jsou pro vás ideální omega-6 mastné kyseliny.

● Proti návalům je výborný i vitamin E. Hormonální hladinu dokáží stabilizovat třeba mandle, které jsou navíc skvělé i na pleť a na hubnutí. Je však třeba jíst je pravidelně a v rozumných dávkách.

Návaly jsem měla od 37 let!

„Bylo mi sedmatřicet let, když jsem začala trpět náhlými návaly horka. Bála jsem se, co mi je, protože by mě v tomto věku nikdy nenapadlo, že to může znamenat příchod menopauzy. Návaly jsem trpěla několik let, přidala se nepravidelná menstruace, strašné pocení a náladovost. Menopauzu jsem nakonec měla ve čtyřiceti letech, tedy v době, kdy se jiné ženy bez problémů stávají matkami,“ vypráví paní Václava (44).

Co dělat, když máte návaly?

A co dělat, pokud vás návaly horka přepadnou? Podle odborníků pomůže úprava životního stylu. Je třeba více konzumovat potraviny bohaté na vápník, hořčík a vitamin E. Ideální je listová zelenina, mandle, ořechy a za studena lisovaný olej. Důležité je také dodržovat pitný režim a vypít alespoň 2 litry tekutin denně. Ty tělu doplňují ztracené tekutiny a také pomáhají návalům předcházet. Doporučuje se i pravidelně cvičit a přestat s kouřením, protože je známo, že kuřačky mívají více návalů.

Návaly se také často objevují po alkoholu a kávě, proto se doporučuje tyto nápoje výrazně omezit. A v neposlední řadě můžete využít osvědčených účinků sóji, například ve formě doplňků stravy.

MIMIFORUM zjistilo:

● Premenopauzu zažijí všechny žen, ale u některých jsou příznaky tak slabé, že ji ani nepostřehnou.

● Typické bývají návaly horka, noční pocení a změny nálad.

● Většinou začíná po 40. roce, ale může se objevit i dříve.

● Zhruba rok před nástupem menopauzy se objevuje perimenopauza.

● Pokud trpíte návaly horka, nezoufejte. Vědci zjistili, že zvyšují pravděpodobnost, že v budoucnu neonemocníte rakovinou prsu.

Text: asm

Foto: Ingimage.com, Dreamstime.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse