vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Za toto všechno může stres!

28. března 2016

Za toto všechno může stres!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: alergie rakovina neplodnost stres zdraví infarkt

preventan-mimiforum-banner

Dlouhodobý stres je velmi nebezpečný. Má na svědomí řadu závažných chorob, mimo jiné může vést i k rakovině prsu. Způsobuje šediny, zhoršuje alergie a stojí za neplodností.

MaxiCor® (doplněk stravy) obsahuje v tobolce min. 90% omega-3 nenasycených mastných kyselin (ve formě ethylesterů) vyrobených čištěním oleje získaného z vybraných druhů mořských ryb. EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-90-tabl-cz-se-znamkou-3d-nahled

Diskutujte: Jak se u vás projevuje stres?


Krátký stres může být pozitivní a motivující, ovšem když se dostane do chronické fáze, je tu velký problém. Člověk, který je neustále ve stresu, je totiž ohrožen celou řadou nemocí, problémů a potíží. Zde jsou ty hlavní z nich, za kterými stres stojí!

Má na svědomí šediny

Máte šedivé vlasy, i když jste ještě mladá? Možná za to může stres! Američtí vědci totiž jasně prokázali, že způsobuje poškození buněk DNA ve vlasových cibulkách. A právě to vede k růstu šedivých vlasů. Vyhýbejte se proto dlouhodobému stresu, varují lékaři. Jinak můžete mít šediny už ve třiceti.

Přispívá k rakovině prsu

Pro ženy může být stres velmi nebezpečný. Vědci totiž dokázali, že může vyvolat hormonální změny, a navíc výrazně oslabuje imunitu. Podle nizozemských odborníků je nejhorší stres z úmrtí blízké osoby, při kterém se stoupá riziko vzniku karcinomu prsu až o 77 %. Svou roli hraje i zaměstnání. Pokud je v něm žena pod neustálým tlakem a stresuje se, riziko rakoviny stoupá až o 30 %.

Může vést k infarktu

Stres je velmi nebezpečný, a může i zabít, soudí vědci. Například anglický výzkumný tým po dvanácti letech bádání potvrdil, že lidé, kteří jsou permanentně ve stresu, mají až o 68 % vyšší riziko nemocí srdce a cév, třeba infarktu. Kromě toho, že jsou pod tlakem a mají vysokou hladinu stresového hormonu kortizolu v krvi, žijí nezdravě, často i kouří a pijí alkohol.

Zhoršuje alergie 

O tom, jak je stres nebezpečný, svědčí i fakt, že má negativní vliv na alergie. Až 40 % alergiků totiž uvádí, že jejich potíže výrazně zhoršuje a jsou díky němu mnohem více přecitlivělí. A vědci jim dávají za pravdu. Dokázali totiž, že astma či alergickou rýmu ovlivňují hormony a buňky, které organismus vypouští do krevního oběhu právě jako reakci na stres. Alergikům může velmi uškodit.

Stojí za neplodností

zdravi-a-krasa-za-to-muze-stres-ii-sh

To, že stres snižuje chuť na sex, se ví už dlouhou, ale odborníci nyní našli spojitost mezi stresem a neplodností. Ten totiž zvyšuje v těle hladinu stresových hormonů, z nichž nejznámější je kortizol. Ten tlumí hlavní pohlavní hormon, zvaný GnRH, a proto klesá chuť na sex a aktivita v ložnici, stejně jako se snižuje počet spermií u mužů a vajíček u žen. To ale není všechno. Stres má totiž na svědomí i snížení dalšího hormonu, nazývaného GnIH, a právě to působí jako brzda a problém neplodnosti. Hormon GnIH totiž brání tvorbě pro reprodukci nezbytného hormonu GnRH.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak poznáte, že jste ve stresu

  • Jste nervózní a podrážděná.

  • Střídají se u vás různé nálady.

  • Nebývá vám dobře, trpíte nechutenstvím, anebo se naopak přejídáte.

  • Míváte střevní potíže, trpíte průjmy, anebo zácpou.

  • Máte problémy se spánkem, potýkáte se s nespavostí.

  • Cítíte se osamělá, přepadají vás deprese.

  • Býváte roztěkaná a nesoustředěná, rychle vám buší srdce.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse