vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Za krásami podzimní přírody

15. listopadu 2013

Za krásami podzimní přírody

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: národní park rybník stezka příroda Podzim výlet

preventan-mimiforum-banner

Než počasí zcela ovládne zima, vydejte se na jeden z posledních podzimních výletů do přírody. Máte-li v hlavě už Vánoce, pak by vás mohl zaujmout třeba výlov rybníka – a kapři.

Výlov rybníka

Kde: Opatovický rybník

Kdy: 18.-21.11.2013

Jeden z posledních veřejnosti určených výlovů letošního roku na Jihočeských rybnících se uskuteční na rybníku Opatovickém. Je jedním z nejstarších na Třeboňsku a najdete jej jen 1 kilometr od Třeboně, hned vedle rybníka Svět. Svou rozlohou 165 ha je desátým největším rybníkem Třeboňska. Jeho výlov rozhodně stojí za to. Pro děti jde totiž o nevídaný zážitek, při kterém uvidí, jak probíhá staré rybářské řemeslo v praxi.

Více na: www.trebon.rybarstvi.cz

 

Naučná stezka Rýchory tip-na-vylet-za-krasami-podzimni-prirody-ii-cz-nahled

Kde: Krkonoše

Pokud bude podzimní počasí ještě přát, vydejte se s rodinou na naučnou stezku. Například do Krkonoše. Naučná stezka Rýchory vede od vyhlídky Maxovka kolem Dvorského lesa v místech, kde byla v roce 1952 pro bohatou flóru zřízena jedna z prvních rezervací v Krkonoších. Uvidíte bizardní tvary stromů, které jsou vděčným námětem podzimních setkání fotografů a jejich obrázky pak zdobí výstavné kalendáře renomovaných autorů. Na této naučné stezce nenajdete klasické informační tabule, ale pouze malé dřevěné tabulky s čísly. Texty jsou v tištěném průvodci k dostání na KSEV Rýchorská bouda na začátku naučné stezky. Délka trasy je 4,5 km.

Více na: www.krnap.cz

 

S Jetíkem po českých horách

Kde: hory po celé republice

Originální projekt pro děti a jejich rodiče S Jetíkem po českých horách provádí rodiny po těch nejkrásnějších místech českých a moravských hor. Princip je jednoduchý – chodíte s dětmi na výlety a na razítkovacích stanicích, jejichž seznam najdete na internetu, sbíráte razítka do speciálního pasu. Za sedm různých razítek děti získají speciální odznak a za každých dalších sedm odznáček v jiné barvě. Pokud máte 21 různých razítek, dostanete se do slosování o hodnotné ceny. Vše o Jetíkovi, jeho příběhu a putování se dozvíte na internetových stránkách

www.jetik.info.

 

Národní park České Švýcarsko

Kde: okres Děčín

Nejmladší národní park u nás má na podzim nezaměnitelné kouzlo. Tajemná, romantická, divoká, nespoutaná krajina v podzimních barvách totiž stojí za návštěvu. Romantická zákoutí, ojedinělá architektura, nádherné vyhlídky, unikátní geologické útvary. To vše nabízí krajina, která se před několika lety stala nositelem titulu Evropská destinace nejvyšší kvality. Romantika na vás zde čeká doslova na každém kroku, a to i v zimním období. K vidění jsou nádherné scenérie, které jinde nenajdete.

Více na: www.ceskesvycarsko.cz


Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse