vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Z čokolády se tloustne! Největší mýty!

7. října 2015

Z čokolády se tloustne! Největší mýty!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: mýtus čokolády tloušťka váha ovoce

preventan-mimiforum-banner

Čokoláda není zdravá, tloustne se z ní, škodí našim zubům a na líbání nemá ani náhodou. Přinášíme vám ty největší omyly o této oblíbené cukrovince.  

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Mýtus 1:

Čokoláda není zdravá

Všechno sladké není zdravé, říká se. Ale u čokolády to neplatí. Pozitivním účinkům na zdraví se věnují vědci z celého světa a ti britští přišli na to, že když si pravidelně pochutnáte na čokoládě, můžete předejít infarktu. Obsahuje totiž velké množství antioxidantů a protizánětlivých látek a riziko vzniku kardiovaskulárních chorob snižuje až o 37 %. Odborníci doporučují kvalitní hořkou čokoládu, protože ty s méně procenty kakaa mohou negativně působit na tloušťku i na vznik cukrovky. A pozor, tabulka čokolády srdci rozhodně neprospěje – optimální denní množství pro zdravé srdce je 6,7 gramu.

Zajímavost MIMIFORA:

V období chřipek a viróz oceníte informaci, že kvalitní čokoláda posiluje imunitní systém a chrání před nachlazením.

Mýtus 2:

Po čokoládě se tloustne

Jak po které. Pokud si koupíte sladkost za pár korun, která kakaové boby viděla jen zdálky a obsahuje hlavně hodně cukru a náhražek, štíhlé linii neprospějete. Zvolíte-li ale hořkou čokoládu s minimálně 70 % kakaa, můžete shazování přebytečných kil dokonce napomoct. Je totiž prokázáno, že pomáhá potlačit chuť na sladké a ještě k tomu obsahuje vlákninu, která pomůže navodit pocit plnosti a usnadňuje vstřebávání tuků.

Mýtus 3:

Ovoce je zdravější než čokoláda

Všude slýcháme o tom, jak je nejzdravější ovoce a zelenina. Jenže poslední americký výzkum ukázal, že v mnoha ohledech je hořká čokoláda lepší než ovoce! Vědci dokázali, že obsahuje více antioxidantů, a tak pokud si jí kousek dopřejete, uděláte tělu údajně mnohem větší službu než banány a pomeranči.

Mýtus 4: 

Čokoláda kazí zuby

Možná se budete divit, ale opak je prý pravdou. Vědci dokonce zjistili, že taniny obsažené v kakau pomáhají chránit před vznikem zubního kazu, a to snížením růstu plaku. Opět zde ale platí – je třeba jíst kvalitní čokoládu s vysokým obsahem kakaa a v malém množství.

Mýtus 5:

Líbání je lepší než čokoláda.

dieta-myty-o-cokolade-2-sxc

Opravdu si to myslíte? Pak si v klidu vychutnejte kousek prvotřídní čokolády. Vědci tvrdí, že je to vzrušující zážitek, který hravě překoná líbání a podle některých i sex. Britští experti přišli na to, že kvalitní čokoláda vyvolá mnohem slastnější a dlouhotrvající zážitek než líbání. To potvrdil i průzkum mezi ženami – většina uvedla, že si spíš neodepře kus čokolády, než sex a něžnosti s ním spojené.

Tip MIMIFORA:

Čokoládová masáž

Čokoláda je skvělá i pro pokožku. Ovšem ne tehdy, když si ji dopřáváte vnitřně, ale když se oddáte čokoládové masáži! Říká se o ní, že patří k nesmyslnějším masážím vůbec a můžete si být jistá, že po ní nepřiberete ani gram. Pokožku vyhlazuje a zkrášluje, pomáhá zmírnit celulitidu, je skvělá proti vráskám. Čokoládová masáž je i perfektním pomocníkem proti stresu, uvolňuje a uklidňuje.

 

Text: ino

Foto: Dreamstime.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse