banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Z čokolády se tloustne! Největší mýty!

7. října 2015

Z čokolády se tloustne! Největší mýty!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: mýtus čokolády tloušťka váha ovoce

preventan-mimiforum-banner

Čokoláda není zdravá, tloustne se z ní, škodí našim zubům a na líbání nemá ani náhodou. Přinášíme vám ty největší omyly o této oblíbené cukrovince.  

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Mýtus 1:

Čokoláda není zdravá

Všechno sladké není zdravé, říká se. Ale u čokolády to neplatí. Pozitivním účinkům na zdraví se věnují vědci z celého světa a ti britští přišli na to, že když si pravidelně pochutnáte na čokoládě, můžete předejít infarktu. Obsahuje totiž velké množství antioxidantů a protizánětlivých látek a riziko vzniku kardiovaskulárních chorob snižuje až o 37 %. Odborníci doporučují kvalitní hořkou čokoládu, protože ty s méně procenty kakaa mohou negativně působit na tloušťku i na vznik cukrovky. A pozor, tabulka čokolády srdci rozhodně neprospěje – optimální denní množství pro zdravé srdce je 6,7 gramu.

Zajímavost MIMIFORA:

V období chřipek a viróz oceníte informaci, že kvalitní čokoláda posiluje imunitní systém a chrání před nachlazením.

Mýtus 2:

Po čokoládě se tloustne

Jak po které. Pokud si koupíte sladkost za pár korun, která kakaové boby viděla jen zdálky a obsahuje hlavně hodně cukru a náhražek, štíhlé linii neprospějete. Zvolíte-li ale hořkou čokoládu s minimálně 70 % kakaa, můžete shazování přebytečných kil dokonce napomoct. Je totiž prokázáno, že pomáhá potlačit chuť na sladké a ještě k tomu obsahuje vlákninu, která pomůže navodit pocit plnosti a usnadňuje vstřebávání tuků.

Mýtus 3:

Ovoce je zdravější než čokoláda

Všude slýcháme o tom, jak je nejzdravější ovoce a zelenina. Jenže poslední americký výzkum ukázal, že v mnoha ohledech je hořká čokoláda lepší než ovoce! Vědci dokázali, že obsahuje více antioxidantů, a tak pokud si jí kousek dopřejete, uděláte tělu údajně mnohem větší službu než banány a pomeranči.

Mýtus 4: 

Čokoláda kazí zuby

Možná se budete divit, ale opak je prý pravdou. Vědci dokonce zjistili, že taniny obsažené v kakau pomáhají chránit před vznikem zubního kazu, a to snížením růstu plaku. Opět zde ale platí – je třeba jíst kvalitní čokoládu s vysokým obsahem kakaa a v malém množství.

Mýtus 5:

Líbání je lepší než čokoláda.

dieta-myty-o-cokolade-2-sxc

Opravdu si to myslíte? Pak si v klidu vychutnejte kousek prvotřídní čokolády. Vědci tvrdí, že je to vzrušující zážitek, který hravě překoná líbání a podle některých i sex. Britští experti přišli na to, že kvalitní čokoláda vyvolá mnohem slastnější a dlouhotrvající zážitek než líbání. To potvrdil i průzkum mezi ženami – většina uvedla, že si spíš neodepře kus čokolády, než sex a něžnosti s ním spojené.

Tip MIMIFORA:

Čokoládová masáž

Čokoláda je skvělá i pro pokožku. Ovšem ne tehdy, když si ji dopřáváte vnitřně, ale když se oddáte čokoládové masáži! Říká se o ní, že patří k nesmyslnějším masážím vůbec a můžete si být jistá, že po ní nepřiberete ani gram. Pokožku vyhlazuje a zkrášluje, pomáhá zmírnit celulitidu, je skvělá proti vráskám. Čokoládová masáž je i perfektním pomocníkem proti stresu, uvolňuje a uklidňuje.

 

Text: ino

Foto: Dreamstime.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa