vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vztah „po italsku“ – Milujeme se i nenávidíme!

14. srpna 2018

Vztah „po italsku“ – Milujeme se i nenávidíme!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: nenávist láska vztah sex partner

preventan-mimiforum-banner

Jeden den jsou jako dvě zamilované hrdličky, druhý den se nenávidí, nadávají si, křičí, hází po sobě tím, co jim padne pod ruku, aby se vzápětí usmířili a vrkali dál. Dokázala byste žít ve vztahu po italsku?

Takových vztahů je víc, než se zdá. Stačí se zamyslet a rozhlédnout po okolí a pravděpodobně i vy znáte alespoň jeden pár, který spolu žije tak nějak „po italsku“. Jeden den se do krve hádá, nenávidí a hází po sobě nádobí, druhý den se usmiřuje a je tou nejšťastnější dvojicí na světě. A tak je to pořád dokola.


V hádkách lítají talíře

„Moje kamarádka žije ve vztahu, který já nedokážu pochopit. S partnerem se neustále hádá, a pak usmiřuje. Nejsou to ale jen obyčejné hádky. Dokážou se i bít, dát si pár facek, házet po sobě talíře, mlátit se vařečkami. Přijde mi to naprosto šílené. Pak mi volá a brečí, že takto nemůže žít. Druhý den je ale všechno jinak. Vášnivě se usmiřují, a pak mi volá, že lepší sex ještě nezažila. Nechápu, co se jí na tomto líbí, ale já už bych byla pryč, nesnesla bych to,“ vypráví Inka (36).

 

Domácí násilí? Hranice je tenká…

Jde o nevinnou italskou domácnost, nebo už o domácí násilí? Hranice může být velmi tenká, a tak i odpověď nemusí být jednoznačná. Hádky sice ke vztahům patří, ale když už se přidá fyzické násilí, zvlášť páchá-li jej opakovaně jen jeden z partnerů, je třeba se zamyslet, zda nemůže jít právě o domácí násilí. V tom případě je vhodné poradit se s odborníky a situaci řešit.

 

Hodil po ní i nůž! sex-a-vztahy-vztah-po-italsku-ii-sh-nahled

„Nechápu, jak někdo může žít ve vztahu, kterému dominují drsné hádky a fyzické napadání. Má to tak moje sousedka. Pár dní je u nich klid, potom celý dům nespí, protože se s partnerem hádají, on po ní háže, co mu padne pod ruku, dokonce jednou vzal i nůž! Naštěstí se netrefil. Další den je mu to líto a usmiřují se. Mě to normální nepřijde, mám pocit, že on ji týrá, ale to ona nechce ani slyšet, prý ho miluje a usmiřování je pěkné,“ vypráví Ilona (31).

 

Anketa MIMIFORA:

Dokázala byste žít ve vztahu „po italsku“?

 

Marta (35):

„Mám s jedním takovým zkušenosti a už bych do toho nešla, i když musím říct, že to mělo i své plus. Partner vypěnil a nadával, ale pak se tak krásně usmiřoval, že to jsem s jiným nezažila. Kupoval květiny, zval mě do restaurace, něžně se se mnou miloval. Hádky ale byly natolik nepříjemné, že kvůli tomu už bych si takový vztah nezopakovala.“

 

Simona (28):
„Záleží na více okolnostech. Měla jsem výbušného partnera, který se rád hádal a usmiřoval, ale Itálií bych to úplně nenazývala. Takový případ znám, zažila ho kamarádka, a vydržela dlouho. Říkala, že to usmiřování bylo tak úžasné, že přetrpí i hádky a facky, protože to prostě stálo za to. Nevím, zda bych tak dokázala žít, ale spíše ne. Je to na každém, ale nějaká úcta jednoho k druhému by ve vztahu být měla. Jak se sáhne k fackám, je to špatné.“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse