vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vztah na dálku: Opravdu může fungovat?

30. září 2011

Vztah na dálku: Opravdu může fungovat?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: email vztah na dálku telefon

preventan-mimiforum-banner

Bydlíte každý v jiném městě a dělí vás několik desítek či stovek kilometrů. Nebo třeba musí váš partner odjet za studiem či prací do jiné země. Máte se ale rádi a vztah chcete udržet. Jenže opravdu vydrží a může fungovat na dálku?

Internet a vztah na dálku

V době internetu je to jednodušší než dříve – nemusíte každý den vyhlížet pošťáka s dopisem, ani čekat hodiny u telefonu. Pokud vás s partnerem dělí vzdálenost, můžete využít všech možností internetu, chatu, sociálních sítí, Skype a samozřejmě webkamery, abyste se vzájemně viděli a nezapomněli na sebe. Přesto to nebude takové, jako byste měla partnera vedle sebe. Bude vám chybět tělesný kontakt, jeho blízkost, ale i sdílení každodenních starostí a radostí…

Žijete spolu? Nic vás nepřekvapí…

Pokud s partnerem žijete v jedné domácnosti, víte o něm téměř vše – co rád jí, jak se obléká, jak tráví volný čas, jaké jsou jeho přednosti i nectnosti. Nepřekvapí vás, že po bytě hází ponožky, večery tráví v posteli u televize s miskou chipsů, nebo nezvedá prkénko na záchodě. Prostě to víte a můžete se s tím – a s ním – naučit žít.

Nejste spolu? Neznáte se!

laska-a-vztahy-vztah-na-dalku-2

Když spolu ale nejste a žijete každý jinde a daleko od sebe, je to jiné. Vidíte se málo a za ty chvíle nejste schopná poznat, jaký váš partner ve skutečnosti je. Na schůzky se oba těšíte a snažíte se v očích toho druhého vypadat co nejlépe. Probíráte, co vás zajímá a baví, problémy však většinou z očí do očí neřešíte. A tak vlastně udržujete vztah, o němž nevíte, zda má perspektivu a jestli jste s takovým partnerem schopna žít (to samozřejmě platí tehdy, pokud jste spolu nikdy nebydleli).

Partner je daleko, jsou tu však jiní

Navíc na starém známém tvrzení »Sejde z očí, sejde z mysli«, je hodně pravdy. Ani hodinový hovor s vaším partnerem jeho stálou přítomnost vedle vás nenahradí. Nudíte se, kolem partnera, který odjede za studiem či za prací do jiného města se objeví noví lidé, a tak se lehce může stát, že přeskočí jiskra a nevěra je tu. Až čtvrtina vztahů na dálku se rozpadne během prvního roku, říkají průzkumy.

 

A tak se – pokud se nevyhnete vztahu na dálku – snažte trávit s vaším drahým tolik času, jak jen to vaše možnosti (časové i finanční) dovolí. Neustále ho něčím překvapujte (zamilovaná SMS, lechtivý e-mail apod.), buďte s ním co nejvíce v kontaktu a bavte se o běžných každodenních věcech. O tom co děláte, jak žijete, co vás trápí. Sdílejte s ním denní starosti tak, jako by byl s vámi.

Pokud jste spolu nikdy nežili, nezbude, než to co nejdříve vyzkoušet. Zkuste jet za ním a strávit s ním alespoň týden. A nebo – pokud to jde – jeďte na společnou dovolenou. Jedině tak poznáte, zda do vztahu na dálku neinvestujete zbytečnou energii a zda máte vytrvat.

MIMIFORUM zjistilo:

5 rad, jak udržet vztah na dálku

● Buďte v maximálním kontaktu.

● Neposílejte si jen zprávy typu, jak moc vám druhý chybí, ale zkuste spolu sdílet vaše pocity, emoce, běžné denní starosti.

● Mluvte o budoucnosti, abyste pak nebyla překvapená, že se váš drahý za vámi nikdy nepřestěhuje, nebo se naopak hodlá usídlit v cizí zemi.

● Těšte se na společné chvíle a plánujte osobní setkání, co nejvíce to půjde.

● Netrapte se myšlenkami na nevěru a zálety toho druhého. Pokud chcete vztah na dálku udržet, musíte si vzájemně důvěřovat.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:25 19.10.2011 - KatkaR -

jde to

Může to fungovat, pokud se máte rádi a chcete spolu do budoucna být. A když nechcete dělat levou na toho druhého. Můj nynější muž odjel na rok za prací do USA. Psali jsme si každý den maily, volali si přes skype, posílali si dárky. Díky tomu, že jsme se takhle dělili o zážitky a byli spolu v kontaktu, vztah vydržel. Dnes čekáme krásné miminko. Katka Jo a manžel už je zpátky na Moravě.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse