vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výtok v těhotenství: Co může značit?

5. listopadu 2014

Výtok v těhotenství: Co může značit?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: potrat výtok bakterie těhotenství porod miminko

preventan-mimiforum-banner

Výtok v těhotenství může mít mnoho příčin a nemusí hned znamenat, že jde o něco vážného. Každopádně by o něm vždy měl vědět lékař a rozhodnout o dalším postupu. V případě krvavého výtoku ale návštěvu doktora neodkládejte vůbec! 

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

Pokud se v těhotenství objeví výtok, nemusíte se hned děsit a myslet na nejhorší. Může mít totiž mnoho příčin a nemusí rovnou znamenat, že s miminkem není něco v pořádku. Na druhé straně v »požehnaném« stavu výtok rozhodně nepodceňujte a neléčte jej sama. Vždy se poraďte s lékařem, i když jde o potíž zdánlivě banální. Co všechno může výtok v těhotenství znamenat?

 

Čirý, řídký výtok

Pokud je výtok čirý, řídký a nezapáchá, pak většinou nejde o nic vážného. Na vině může být jen zvýšené prokrvení sliznice pochvy v těhotenství a jde o jev, který bývá poměrně častý. Nesmí pálit ani svědit. Jste-li na konci těhotenství, může se výtok zahušťovat.

 

Tip MIMIFORA:

Pozor na nadměrnou hygienu a nevhodné přípravky, které mohou dráždit poševní sliznice. I z těchto důvodů se může výtok objevit.

 

Krvavý výtok

Tak tady pozor! Není sice třeba hned myslet na nejhorší variantu, ale rozhodně návštěvu lékaře neodkládejte. Krvavý výtok v těhotenství může značit například změny či infekci na děložním čípku, ve třetím trimestru pak odlučování placenty či vcestné lůžko. V prvním trimestru pak krvácení může proběhnout v době očekávané menstruace a nemusí znamenat nic, avšak také může být známkou potratu. V případě krvavého výtoku ihned kontaktujte lékaře.

 

Bílý až nažloutlý, svědivý výtok

Těhotné ženy velmi často trpívají na kvasinkové infekce. A právě bílý až nažloutlý, méně často nazelenalý výtok, který lehce zapáchá, svědí a pálí, je může signalizovat. Často jej provází i zvýšení hladiny cukru v krvi a může být signálem těhotenské cukrovky. Opět je třeba konzultace s lékařem, který doporučí vhodnou léčbu.

 

Našedlý výtok, rybí zápach

Výtok, který zapáchá po rybách, může ukazovat na bakteriální infekci. Může být našedlý, hojný, homogenní, mírně svědit. V tomto případě je nezbytná správná léčba, protože bakteriální infekce mohou ohrozit miminko. Mohou totiž vést k vyvolání předčasného porodu, stejně jako k poporodním komplikacím.

 

sex-a-vztahy-vytok-v-tehotenstvi-ii-sxc-nahled MIMIFORUM zjistilo:

Pozor na streptokoka!

Velmi zákeřnou bakterií v těhotenství je Streptococcus agalactiae. Může totiž nejen způsobit infekci plodových obalů a předčasný porod, ale nakazit může i miminko procházející porodními cestami a způsobit nemalé komplikace. Proto před koncem těhotenství lékaři těhotné testují na přítomnost této bakterie, a pokud ji naleznou, nasazují vhodnou antibiotickou léčbu.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse