darkove-baleni

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
  • 10. ledna 2018

    Partner chce dítě. Ale svatbu ne!

    Většina mužů se do manželství příliš nehrne. Když ale mají přijít děti, vnímá to mnoho žen jako pro

  • 5. ledna 2018

    Je líbání nevěra?

    Na otázku, zda je líbání nevěra či nikoli, se názory různí. Jak se na to dívají naše čtenářky? Co p

Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Vysoký tlak v těhotenství: Co může způsobit?

27. října 2017

Vysoký tlak v těhotenství: Co může způsobit?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: preeklampsie hellp syndrom vysoký tlak potrat těhotenství

preventan-mimiforum-banner

U těhotných žen může vysoký krevní tlak způsobit nemalé zdravotní problémy. Může být také jedním z příznaků závažných těhotenských komplikací, jako je preeklampsie.

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

Vysoký tlak v těhotenství patří k nejčastějším těhotenským problémům. Nejčastěji trápí prvorodičky, velmi mladé matky, či naopak nastávající maminky po čtyřicítce. Rizikové jsou i ženy s vícečetným těhotenstvím, kuřačky či obézní ženy. Vysoký tlak je v těhotenství třeba kontrolovat, může být totiž pro nastávající maminku nebezpečný.

 

Dlouhodobě vysoký tlak

Pokud lékař naměří vysoký tlak ženě jednorázově, nic se neděje. Problém je, pokud hypertenze přetrvává dlouhodobě a tlak je vyšší než 140/90 mm Hg. Pak může totiž ohrozit maminku i miminko.

 

Zpomalení růstu

Jednou z velkých komplikací, kterou může vysoký tlak v těhotenství způsobit, je zpomalení růstu plodu. Je to proto, že kvůli němu dochází i ke zpomalení přísunu živin a kyslíku miminku, což se negativně projeví na jeho růstu a vývinu.

 

Předčasný porod, potrat

Vysoký krevní tlak u nastávající maminky může být jednou z příčin předčasného porodu. Způsobit však může i potrat. O tom, že to není nic vzácného, svědčí i fakta. Vysoký krevní tlak v těhotenství prý stojí za 20 až 30 % potratů.

 

Preeklampsie

Vysoký krevní tlak může být jedním ze znaků, že se u těhotné ženy rozvíjí velmi závažná komplikace – preeklampsie. V tomto případě jde o nemoc placenty, která postihuje 5 až 10 % těhotných. Kromě vysokého tlaku patří k příznakům bílkovina moči, otoky končetin, rychlé přibývání na váze. Nemoc je třeba zachytit včas, jinak totiž může přejít v eklampsii a ohrozit jak miminko, tak maminku. V tomto případě je třeba okamžitě zasáhnout a většinou těhotenství ukončit císařským řezem.

 

Hellp syndrom zdravi-a-krasa-vysoky-tlak-v-tehotenstvi-ii-sxc-nahled

Další komplikací, ke které může vést vysoký krevní tlak v těhotenství, je tzv. Hellp syndrom. I když se neví, co jej přesně způsobuje, je jisté, že je velmi nebezpečný a opět může ohrozit na životě maminku i miminko. Jde o poruchu placenty a objevuje se ke konci těhotenství. Zatímco u dítěte je napadená placenta, což může vést k postižení mozku, u matky selhávají játra, ledviny a plíce. O tom vypovídá samotný název syndromu. Hemolýza (rozpad červených krvinek), EL – zvýšení jaterních enzymů v séru a LP – pokles počtu trombocytů (krevních destiček). Kromě vysokého tlaku patří k příznakům bolest v pravém podžebří, která může být spojena s bolestí v pravé podklíčkové krajině, bolest v oblasti žaludku, nucení na zvracení či zvracení, bolest hlavy, únava a malátnost. Objevují se otoky, a s tím související velký váhový přírůstek.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa