vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vyrážíme na adventní trhy: Brno, Praha

28. listopadu 2014

Vyrážíme na adventní trhy: Brno, Praha

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Brno Praha trhy Advent Vánoce

preventan-mimiforum-banner

Advent opět přichází a s ním i tradiční trhy, které se otevírají nejen ve velkých městech. Kam na ně u nás vyrazit? Třeba do Brna či do Prahy!

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

Brněnské Vánoce 2014

Kdy: 28. 11. – 23. 12. 2014, 9 až 21.45 hod.

Kde: Náměstí Svobody, Moravské náměstí

Rozsvícení vánočního stromu: 28. 11. 2014 v 17 hod.

Více informací: www.brnenskevanoce.cz

Co vás zde čeká: Zatímco v minulých letech se vánoční trhy konaly na náměstí Svobody, na Zelném trhu i na Moravském náměstí, letos v Brně nastává změna. Kvůli neukončené rekonstrukci Zelného trhu se trhy soustředí jen na Náměstí Svobody a na Moravské náměstí. Na náměstí Svobody najdete nejen spoustu stánků s vánočním zbožím a občerstvením, ale na místě kašny bude opět stát nádherný vyřezávaný Betlém Jiřího Halouzky. Chybět nebude ani oblíbený zookoutek pro děti a vánoční vláček. Na Moravském náměstí je nejen řada stánků, ale i prostor, kde čeká zábava v podobě kolotočů také na děti. 

 

Tip MIMIFORA:

Specialitou brněnských Vánoc na náměstí Svobody bude i letos zimní kino, které lidem zpříjemní každý večer na adventních trzích. Poprvé začne promítat 28. 11. v 19 hodin a na programu je muzikál Noc na Karlštejně. Kino je zdarma a jeho program najdete na www.brnenskevanoce.cz.

 

Vánoční trhy, Praha

Kdy: 29. 11. 2014 -  6. 1. 2015 od 10 do 22 hod.

Kde: Staroměstské náměstí, Václavské náměstí

Rozsvícení vánočního stromu: 29. 11. 2014 v 17 hod.

Více informací: www.trhypraha.cz

Co vás zde čeká: Největší vánoční trhy u nás, na které každý rok zavítá i řada zahraničních návštěvníků, se i letos konají na Staroměstském a Václavském náměstí. Těšit se můžete nejen na množství stánků s vánočními výrobky a občerstvením, ale také na řadu hudebních a zábavních vystoupení. Chybět nebude ani Čechomor nebo kuchařská show s Ivanem Vodochodským. Sváteční zpěvy doprovodí program v oblíbené Staroměstské dětské dílničce. Chybět nebude tradiční Mikulášská, rozlévání rybí polévky na Štědrý den či zábavná oslava Silvestra.

 

Zajímavost MIMIFORA: tip-na-vylet-vyrazime-na-adventni-trhy-ii-cz-nahled

Letošní vánoční strom pochází z Nespek na Benešovsku. Dvaasedmdesátiletý smrk ztepilý rozsvítí v sobotu 29. 11. herečka Hana Maciuchová. V 17 hodin se postupně rozbliká v animaci trvající dvě a čtvrt minuty na hudbu Antonína Dvořáka. Zelenou dominantu náměstí rozsvítí sto tisíc led diodových žárovek a tři sta blesků.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse