vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vyrábíme kostým na karneval

19. února 2015

Vyrábíme kostým na karneval

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: jahoda karneval anděl kostým maska chobotnice

preventan-mimiforum-banner

Chystáte se s dětmi na karneval? Vyrobte jim originální kostým! Přinášíme tipy na takové, kterou jdou rychle od ruky – a hned tak je někdo nemá.

Princezny, Spidermani, piráti, víly. Takovými kostýmy se to na každém karnevalu jen hemží. Chcete pro své dítě vytvořit jinou, originální, masku? Pak přinášíme malou inspiraci na rychlé, levné a jednoduché kostýmy.

 

Chobotnice

Originální kostým, ke kterému poslouží již vyřazené punčocháčky!

 

Co je potřeba: vyřazené barevné dětské punčocháče, knoflíky, zbytky látek, pásek či stuha, vata na výplň, nůžky

 

Jak na to: Punčocháče ustřihneme pod rozkrokem. Na nohavice našijeme různě velké barevné knoflíky a vycpeme je (např. vatou). Poté je přišijeme k pásku (stuze), který dítěti omotáme kolem pasu. Jeden horní díl ustřižených punčocháčů použijeme jako čepici – stačí na něj našít oči a je hotovo. Oblečeme punčocháče a tričko, dáme pásek s chapadly a čepici a kostým je na světě.

 

Jahoda

Opravdu netradiční kostým, který mezi princeznami vynikne.

 

Co je potřeba: červený síťovaný koš na hračky, žlutá látka, tavná pistole, nůžky, zelený filc, pevnější drátek

 

Jak na to: Do užší strany červeného koše na hračky vystřihneme otvor na hlavu, po stranách díry na ruce. Ze žluté látky vystřihneme slzy, a ty tavnou pistolí připevníme na koš po všech stranách. Z pevnějšího drátu vytvoříme stopku, kterou polepíme zeleným filcem. Gumičkou připevníme pod bradu. Dítě oblečeme do červených legín a trika, přes hlavu dáme koš, na hlavu stopku (případně zelenou čepici) a jahoda je na světě.

 

deti-a-rodina-vyrabime-kostym-na-karneval-ii-sh-nahled Anděl

Snadný způsob, jak vyrobit efektního anděla!

 

Co je potřeba: asi 11 ks bílých papírových talířů, tavná pistole, nůžky, bílá stuha, tužka

 

Jak na to: Na každý talíř nakreslíme stejnou šablonu, vystřihneme střed cca ve tvaru kapky, aby nám vždy vznikla dvě křidýlka (pírka). Vezeme jeden celý talíř, po obou stranách na ně jeden přes druhý nalepíme vystřižené okraje, které tak vytvoří iluzi pírek na křídlech. Spoje můžeme zamaskovat dalším talířem, na který přilepíme menší nastříhané kousky talířků – vytvoří tak efekt bohatých křídel. Mezi středové talíře pistolí vlepíme konce bílé stuhy tak, aby vznikly popruhy jako u baťůžku. Oblečeme bílé legíny a triko, na hlavu můžeme dát čelenku se svatozáří. Nasadíme křídla a anděl je hotový.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse