vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výpravy za rytíři: Nejlepší české hrady

16. září 2011

Výpravy za rytíři: Nejlepší české hrady

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: rytíř hrad tip výlet

preventan-mimiforum-banner

Ještě než skončí letošní sezóna, vydejte se s dětmi na některý z krásných českých hradů. Zvlášť pro kluky, kteří sní o rytířích, bude takový výlet přímo ideální. Vybrali jsme totiž takové, které programy s rytíři přímo nabízejí.

Hrad Bouzov

V malebné krajině Litovelska a Mohelnicka se nachází romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století – Bouzov. Hrad dlouho vlastnil Řád německým rytířů, nyní je majetkem státu. Nabízí několik prohlídkových okruhů a jistě stojí za to nevynechat rytířský sál, loveckou síň, zbrojnici, rytířskou chodbu s hostinskými pokoji a koupelnou. Samostatně pak můžete navštívit i věž s nádhernou vyhlídkou.

Tip MIMIFORA:

Nenechejte si ujít večerní maskované prohlídky na téma Duchové a strašidla, které proběhnou od 23. do 25. 9., vždy od 18 hodin.

Vstupné: dospělí od 120 Kč, děti od 90 Kč, do 6 let zdarma

Web: www.hrad-bouzov.cz

Hrad Valdštejntip-na-vylet-vypravy-za-rytiri-priradit-k-valdstejnu

Najdete ho v srdci Českého ráje, v kraji divukrásných skal. Nejstarší hrad Českého ráje byl založen kolem roku 1260 a během historie se dočkal osídlení husity i loupeživými rytíři. V současné době patří městu Turnov a uvítá kolem 60 000 návštěvníků ročně. Prohlédnout hrad si můžete samostatně, ale i v rámci kostýmové prohlídky. Provázet vás bude dobrotivý a polepšený loupeživý rytíř Šof z Helfenburka, který přiblíží život na středověkých hradech a valdštejnskou raritu »mordovací soutěsku« jako princip obrany hradů v pískovcích. 

Vstupné: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč, do 6 let zdarma

Web: www.hrad-valdstejn.cz

Hrad Sovinec

V okrese Bruntál se nachází Sovinec, který malým i velkým návštěvníkům pravidelně nabízí pestrý program. Pro všechny je zpřístupněno 1. až 5. nádvoří a dále tzv. Horní hrad (nejstarší část hradu) s vyhlídkovou věží s výhledem do krásné krajiny sovineckého přírodního parku. V bývalých konírnách jsou instalovány expozice Lesnické školy na Sovinci a expozice drobností z historie hradu, ve sklepení mučírna, ve vyhlídkové věži, Jižním paláci a na hradních nádvořích jsou realizovány výstavy. Návštěvníci také uvidí kompletně zrekonstruovaný Rytířský sál vyzdobený sbírkou zbraní a poté přízemí dělové bašty.

Vstupné: dospělí 60 Kč, děti 30 Kč, do 6 let zdarma

Tip MIMIFORA:

Do konce sezony na vás čekají tyto akce:

● 17. a 18. září – Jestřáb potulného trubadúra (Netradiční sokolnické prohlídky)

● 24. a 25. září – Z válečných deníků (tradiční setkání skupin vojenské historie)

● 1. a. 2. října – Tajemství staré almary (Loupežnické netradiční prohlídky)

● 29. a 30. října – Hofmistrova závěť (Netradiční prohlídky hradních zákoutí při slavnostním ukončení sezóny).

Web: www.hradsovinec.cz

Hrad Kašperktip-na-vylet-vypravy-za-rytiri-priradit-ke-kasperku

Hrad nechal v roce 1356 postavit Karel IV. na severozápadním výběžku hory Ždánova. Dnes je jeho vlastníkem nedaleké Město Kašperské Hory. Hrad nabízí nejen klasické prohlídky s průvodcem (věží, hradního paláce, vyhlídky), ale konají se zde také speciální prohlídky pro děti pod názvem »Staň se rytířem nebo dvorní dámou«. V září a říjnu jsou pro vás připraveny každou sobotu od 14 hodin. Jedná se o nové vylepšené interaktivní prohlídky pro děti ve věku od 6 do 11 let. Procházka hradem probíhá formou soutěží a plnění úkolů. Děti si oblečou středověké šaty, zatančí si na středověkou hudbu, na základě indicií vyluští tajenku o době Karla IV., vyzkouší si své bojové umění i vytříbenost dvorského chování. Pokud vše zvládnou, budou přijati do stavu rytířského nebo mezi dvorní dámy. 

Vstupné: dospělí 60 Kč, děti 45 Kč, do 6 let 10 Kč

Web: www.kasperk.cz

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse