vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výpravy za koupáním v přírodě

6. června 2014

Výpravy za koupáním v přírodě

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: pak přinášíme tipy na skvělé koupání v přírodě. S teplým letním počasím nás to táhne k vodě. Nechcete-li se vypravit na koupaliště

preventan-mimiforum-banner

S teplým letním počasím nás to táhne k vodě. Nechcete-li se vypravit na koupaliště, pak přinášíme tipy na skvělé koupání v přírodě.

Prázdniny se blíží a s nimi i dostatek horkých letních dnů, které jsou na koupání přímo ideální. Kam se vydat za koupáním v přírodě?

 

Přírodní biotop Kotynka

V Dobřanech, v klidové zóně mezi rybníky Horní a Dolní Kotynka, najdete největší veřejný koupací biotop u nás. Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, který je prováděn bez chemické úpravy pomocí filtračních lagun a je tedy vhodný pro alergiky, kterým vadí chlorovaná voda v klasickém bazénu. Zahrát si můžete ping-pong a nechybí ani občerstvení v komplexu, který vzhledově připomíná loď. Nechybí ani venkovní posilovací stroje, a tak si můžete zlepšovat kondici mezi plaváním.

http://www.dobrany.cz/…top-kotynka/

 

Radvanecký rybník

Radvanecký rybník leží na horním toku Dobranovského potoka mezi Radvancem a Sloupem. Má rozlohu 8,67 ha, jeho břehy jsou z větší části zalesněné a na severu na ně navazuje rašeliniště. Na jižní straně se ale nacházejí upravené pláže, které jsou ideální k rekreaci a koupání. Nabízí se tu však i jiné aktivity. Romantická krajina, zeleň lesů a šedé pískovcové skály v okolí, vybízejí třeba k projížďkám na koních. Můžete se zde také ubytovat v kempu či v chatkách.

http://www.obecsloupvcechach.cz/…/koupaliste/

 

Kamencové jezero

Kamencové jezero v Chomutově patří k plošně největším jezerům u nás a je ideální ke koupání. Pyšní se totiž velmi čistou vodou a někdy se o něm mluví jako o »Mrtvém moři u nás«. Jde o ojedinělý přírodní útvar, navíc je jeho voda bohatá na minerály. Kamencové jezero nabízí také řadu atrakcí pro celé rodiny – můžete si udělat potápěčský kurz, zaskákat na obří trampolíně, anebo si zahrát golf na trenažéru. Nechybí ani restaurace a možnost ubytování v hotelu, nebo v kempu.

www.kamencovejezero.cz

 

Oborský rybník tip-na-vylet-vypravy-za-koupanim-v-prirode-ii-sh-nahled

Spojte koupání s procházkami po Českém ráji! Stačí si k dovádění ve vodě vybrat Oborský rybník. Je jedním ze tří rybníků pod Prachovskými skalami (Oborský, Němeček a Vražda), které jsou vyhledávaným cílem mnoha turistů. Nacházejí se zhruba pět kilometrů od Jičína a souhrnně se nazývají Jinolické. Nejmenší z nich, Vražda, je přírodní památkou a k rekreaci se nevyužívá. Naopak vyhledávaným rájem letních turistů je největší Oborský rybník s rozlohou 11,4 ha. Má písčitou i travnatou pláž a písčité dno, a proto je vhodný ke koupání i provozování různých vodních sportů. V blízkosti nechybí ani kempy, veřejná tábořiště a možnosti občerstvení.

http://www.cesky-raj.info/…rybniky.html 

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse