vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výpravy do našich národních parků

23. května 2014

Výpravy do našich národních parků

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: České Švýcarsko Poddyjí Šumava Krkonoše národní park výlet

preventan-mimiforum-banner

Nádherná nedotčená krajina, spousta druhů fauny a flóry, na které jinde nenarazíte. Čistý vzduch. To vše a mnohem víc nabízí naše čtyři národní parky.

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

Nádherná příroda, jedinečná území v mezinárodním měřítku, spousta netradiční fauny i flóry. Chráněná místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Na našem území se nacházejí čtyři. Největší je Národní park Šumava, nejstarší pak Krkonošský národní park.

 

Krkonošský národní park (KRNAP)

Náš nejstarší národní park se nachází na severovýchodě Čech, u hranic s Polskem a ze strany našich sousedů k němu přiléhá polský Karkonoski Park Narodowy. Jeho symbolem se stal hořec, který se v různé míře najdete po celém parku. Ke zdejším unikátům patří horská rašeliniště, ledovcové kary s tzv. krkonošskými zahrádkami s pestrou květenou, klečové porosty a severská tundra na hřebenech nejvyšších hor. Celý park je rozdělen na tři zóny – jsou to přísná přírodní, řízená přírodní a okrajová. V prvních dvou je zákázáno vstupovat mimo značené cesty.

www.krnap.cz

 

Národní park Šumava

Náš největší národní park. Je součástí Chráněné krajinné oblasti Šumava a na jeho území se nachází 24 státních přírodních rezervací. Kromě horských smrčin a pralesních porostů jsou zde nejvýznamnější slatě, rašeliniště a karová jezera a samozřejmě zdejší fauna a flóra. Nachází se zde desítky ohrožených druhů rostlin a živočichů, jako např. rys, los či tetřev hlušec. Za pozornost stojí i některé druhy hmyzu, které se nevyskytují jinde na světě než právě ve zdejších rašeliništích.

www.npsumava.cz

 

Národní park České Švýcarsko

Na severu Ústeckého kraje, u hranic s Německem, se rozprostírá další z našich národních parků – Národní park České Švýcarsko. Ze severu, jihu a západu jej obepíná Chráněná krajinná oblast Labské pískovce. 97 % území tvoří lesy a právě svou mírou zalesnění nemá konkurenci. Nejzajímavější jsou však pískovcové skalní útvary, jako je Pravčická brána, symbol národního parku a největší skalní brána v Evropě. Najdete ji tři kilometry severně od Hřenska a patří k nejnavštěvovanějším místům celého parku. Od roku 1992 je Národní přírodní památkou.

www.npcs.cz

 

Národní park Podyjí tip-na-vylet-vypravy-do-nasich-narodnich-parku-ii-cz-nahled

Jediný moravský národní park leží na jihozápadě u hranic s Rakouskem a jde o náš nejmenší národní park, ke kterému ze sousední strany přiléhá Národní park Thayatal. Rozprostírá se kolem řeky Dyje a je ukázkou výjimečně zachovalého říčního údolí v bohatě zalesněné krajině. V té najdeme mnohé vzácné dřeviny, například jeřáb muk hardeggský. Kromě toho se zde nachází 77 druhů chráněných rostlin či 18 druhů orchidejí. Narazit zde můžete na vydru říční či na sysla obecného.

www.nppodyji.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse