vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vypalování bradavice a seškrabávání molusky: Je to nutné?

14. května 2013

Vypalování bradavice a seškrabávání molusky: Je to nutné?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: vypalování moluska bradavice lékař děti

preventan-mimiforum-banner

Bradavice i moluska patří mezi častá infekční virová onemocnění. Boj s nimi je během na dlouhou trať a na jejím konci mohou čekat drastické zákroky – vypálení či seškrábnutí. Je to ale nutné? 

Vitamin E 200

·    Doplněk stravy
·    Vysoký obsah vitaminu E – 200 mg/tob.
·    Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
·    Jednoduché dávkování – 1 tobolka denně
·    Neobsahuje barviva ani konzervační látky

vitamin-e

Doplněk stravy

Více ZDE

 

Případ 1: Vypalování bradavic

Bradavice patří mezi infekční virové onemocnění a má s nimi zkušenost každý desátý člověk. Nejčastěji se přenáší tam, kde je voda – na veřejných koupalištích, ve sprchách, saunách apod. Kdo je poznal, ví, jak umějí být úporné a vytrvalé – velmi těžko se jich zbavuje. Můžete vyzkoušet řadu ne zrovna levných přípravků, stejně jako nejrůznější babské rady. Pokud to nepomůže, je na řadě některé z radikálnějších řešení – zmražení či vypalování dusíkem, seškrábnutí či vyříznutí. Méně nepříjemným řešením může být odstranění laserem.


Vaše zážitky:

 

Anna (34): „Nikdy bych s dítětem na vypálení bradavic nešla. Zažila jsem to sama a bylo to něco tak hrozného, že bych zkusila všechno, abych to nemusela podstoupit. Pamatuju si, jak mě to strašně bolelo, a navíc to bylo zcela zbytečné. Bradavice nejen nezmizela, ale ještě se rozlezla do okolí. Když pak měla bradavici dcera, zkoušeli jsme hned babskou radu – přikládat česnek namočený v octu. Zabralo to dokonale, po bradavici nebylo brzy ani památky. Podle mě nejsou takové drastické zákroky vůbec nutné.“

zdravi-a-krasa-vypalovani-bradavic-ii-sh-nahled

Mirka (40): „Syn si přinesl bradavice z plavání. Na levém chodidle měl kromě menších jednu opravdu velkou, při chůzi ho to bolelo. Zkoušeli jsme vodičku z lékárny, ale nezabrala. Tak jsme šli na kožní. Kdybych věděla, co nás čeká, nikdy bych k tomu nesvolila. Lékařka mu je začala vypalovat dusíkem a některé seškrabávat. Syn brečel bolestí, a to vydrží hodně, byl úplně vyřízený a trpěl. Nikdy bych na takový zákrok už nešla a radši bych zkoušela jiné přípravky či babské rady. Od té doby má z doktorů hrůzu.“


Případ 2: Moluska a seškrabávání

Podobně jako bradavice jsou je i moluska virového původu a často se stává, že si je lidé pletou. Jsou pro ni typické pupínky s centrální vkleslinkou, většinou na nohou, ale i na trupu či v kožních záhybech. Objevit se však mohou i na obličeji. Vyskytují se ve skupinách a velmi rychle se množí. Boj s nimi je opět během na dlouhou trať a může trvat i měsíce. Pokud se je podaří zlikvidovat, ještě není vyhráno – rády se totiž vracejí. Účinnou možností, jak se jich zbavit, je velmi nepopulární a nepříjemné seškrábnutí s následnou desinfekcí. Provádí je kožní lékař, ale poradit si můžete i sami doma.


Vaše zážitky:

Petra (30): „Dcerka si molusky přinesla ze školky. Kdybych to neviděla na vlastní oči, nikdy bych nevěřila, že se mohou tak rychle množit. Zkoušeli jsme různá mazání, ale bez výsledku. Molusek přibývalo. Skončili jsme tedy na kožním. Co následovalo, byl pro nás obě horor. Lékařka začala molusky seškrabávat, všude tekla krev. Dcera strašně brečela a nechtěla držet. Nakonec jsme odešli, aniž by lékařka zlikvidovala všechny. Nemohla jsem se na to dívat. Na internetu jsem si našla, že je můžu propíchnout a desinfikovat sama, a to jsem také dělala. I když to bylo nepříjemné, dcerka si dala říct. To, co jsme zažili na kožním, už bych nechtěla opakovat nikdy. Není nutné děti takto trápit. Podle mě je lepší, když si s tím poradí rodič.“

Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
23:05 27.05.2013 - byznysek -

Bez nadpisu

Děti často donesly z plavání bradavice, trápilo nás to, protože i když jsme byly na vypálení dusíkem, vracely se. Pak jsem začala potírat OKgelem a už se neobjevily.
21:52 19.05.2013 - Katka -

molusky

Syn chytl molusky po plavani v bazenu-chodili jsme na kurz,objevily se mu kolem 1 roku a mel dost velky vysev v okoli podpazi.Bojovali jsme s nima 6mesicu a to mazanim zinkovou masti,co napsala kozni.Smrdelo to,mast byla na obleceni,ale nemenila bych,byl to bezbolestny postup a zabralo to.Chtelo to mazat kazdy den 1× a bylo to.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse