vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výlety za vojáky a bitvami

15. srpna 2014

Výlety za vojáky a bitvami

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: bitva voják armáda děti výlet

preventan-mimiforum-banner

Prázdniny se pomalu blíží ke konci, a tak pokud hledáte zajímavý program pro děti, vyrazte s nimi třeba za vojáky a bitvami. 

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Kam vyrazit s dětmi za vojáky a bitvami? Třeba do některého z vojenských muzeí, které rozhodně stojí za návštěvu.

 

Vojenské muzeum Králíky

Východní část Pardubického kraje v okolí města Králíky byla ve 30. letech nejsilněji opevněným územím, a kromě malých pevností a pěchotních srubů tu stály i tři dělostřelecké tvrze s rozsáhlými podzemními prostory. Velká část objektů se zachovala dodnes a některé jsou zpřístupněny veřejnosti, jako například unikátní dělostřelecká tvrz Bouda. Centrem celé této oblasti je Vojenské muzeum Králíky, které je přístupné po celý rok a najdete zde stálou expozici věnovanou československé armádě. U pevnosti U Cihelny se každý rok koncem srpna koná velkolepá military show.

www.armyfort.com

 

Tip MIMIFORA:

Letos se do Vojenského muzea Králíky můžete vypravit 22. až 23. srpna na akci, kde uvidíte ukázky historické mobilizace z roku 1938.

 

Vojenské technické muzeum Lešany

Vojenské technické muzeum v Lešanech patří mezi nejlepší v celé Evropě. Najdete je mezi obcemi Krahanice a Lešany, a to v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren. V současné době je k vidění více než 700 historických tanků, kanónů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, raketová technika, spojovací a ženijní prostředky a další exponáty. To vše v deseti halách, pod šesti přístřešky a na volném prostranství. Vstup je zdarma.

http://www.vhu.cz/…o-vtm-lesany

 

Tip MIMIFORA:

Nezapomeňte se do Lešan vypravit 30. srpna 2014, kdy se tu koná 12. Tankový den. Na sobotu 27. září se pak chystá Dětský den.

 

Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím tip-na-vylet-za-vojaky-a-bitvami-ii-cz-nahled

V severozápadních Čechách, v okrese Chomutov, zhruba 120 km od Prahy, najdete zajímavé Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím. Je otevřeno od roku 1997 a věnuje se jedné z nejtěžších leteckých bitev 2. světové války nad kontinentální Evropou, která proběhla 11. 9. 1944. Zároveň je muzeum věnováno památce letců, kteří při ní zahynuli. Mezi exponáty máte možnost shlédnout části sestřelených letadel, historické fotografie, dokumenty, uniformy a diorámata.

http://new.museum119.cz


Tip MIMIFORA:

Za bitvou na Svojanov!

Chcete si připomenout Třicetiletou válku? Pak zavítejte na hrad Svojanov 23. až 24. srpna 2014, kdy je zde připraven bohatý program, plný napětí, soubojů, lidských proher i výher. K vidění budou bitvy i různá představení. Více na www.svojanov.cz.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse