vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výlety za rybami nejen do akvárií

16. května 2014

Výlety za rybami nejen do akvárií

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: potok akvárium děti ryby výlet

preventan-mimiforum-banner

Přejí si vaše děti rybičky? Než si je pořídíte domů, vyrazte se podívat, jak takový život pod vodou vlastně vypadá. Do některého z akvárií či rovnou do potoka!

MaxIQ

• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

maxiq-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

ZOO Mořský svět

Kde: Výstaviště Praha 7 – Holešovice

Unikátní projekt Zoo Mořský svět je otevřený od roku 2002 a je jediný svého druhu v celé republice. Jde o největší mořské akvárium u nás. K vidění je tu přes 350 druhů živočichů a největší nádrž pojme 100 000 litrů vody. Nejstarším obyvatelem je Ostrorep americký, který obýval moře již před 300 miliony let. Děti zaujmou nejen obyvatelé vod, ale i další unikát – vrak lodi Bounty, který se nachází v jedné z nádrží. Interiér Mořského světa je ozdoben největší ruční nástěnou malbou v Evropě o rozměru 2700 m2 s výjevy mořského života. Jde zkrátka o místo, které za výlet rozhodně stojí.

www.morsky-svet.cz

 

Obří akvárium

Kde: Hradec Králové

Obří akvárium bylo otevřeno v roce 1998 jako první veřejné akvárium ve střední a východní Evropě. Zároveň jde o největší sladkovodní akvárium. Kromě obřího akvária s podvodním tunelem a deštným pralesem nabízí Envi dům v Hradci Králové také videoprojekci přírodních krás na obří obrazovce V prohlídce se můžete občerstvit ve stylovém Café Piraňa a přitom pozorovat dravé pirani. V objektu se též nachází rodinné sportoviště s ricochetovým kurtem, saunou a posilovnou, které nabízí aktivní odpočinek pro celou rodinu.

www.obriakvarium.cz

 

Mini zoo Aqua Terra

Kde: Štramberk

Stovky tropických ryb v nádržích objemu několika tisíc litrů i různé druhy hadů a ještěrů. To vše je k vidění ve štramberské mini zoo, která funguje jako součást zařízení pro chov a odchov akvarijních a terarijních zvířat, pěstování kaktusů a tropických rostlin. Jde sice o menší projekt, ale za návštěvu rozhodně stojí. Navíc ve Štramberku můžete navštívit také hrad a ochutnat výborné Štramberské uši. 

www.mini-zoo-stramberk.cz

 

Živá voda tip-na-vylet-vylety-za-rybami-ii-sxc-nahled

Kde: Modrá u Velehradu

Jedinečný projekt, který nabízí možnost nahlédnout do života pod vodní hladinu. Návštěvníci mají možnost sledovat život v potoce přes prosklenou stěnu, dále ve velké tůni s chladnomilnými rybami, např. pstruhy, mníky, apod. V prvním podzemním patře totiž vstoupí průhledným 8 m dlouhým tunelem přímo do světa pod vodou. Po levé straně uvidí život ve velké tůni, po pravici  a pod sebou život v rybníce se sumci, vyzami, kapry, líny, candáty, atd. Nahlédnout můžou také na život v mokřadu, kde jsou např. želvy bahenní, žáby, čolci, apod. Druhé podzemní patro umožní zhlédnout skrze průhlednou akrylátovou stěnu  život v hlubině i se zimováním ryb pod ledem v 6 metrové hloubce. Skvělé místo pro rodinný výlet.

www.zivavodamodra.cz

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse