vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výlety za Kelty

25. července 2014

Výlety za Kelty

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: osada Kelt děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Vydejte se po stopách Keltů a objevte mladší dobu železnou a její obyvatele. Řemesla, hry i bitvy. Dobrodružná výprava po celou rodinu začíná!

Kolagen Farmax

· Obsahuje v 1 tobolce 85 mg účinné látky.
· Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu.

kolagen-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Prázdniny jsou v plném proudu, a tak pokud toužíte po neobvyklém programu pro děti, vydejte se s nimi třeba po stopách Keltů.

Po stopách Keltů

Kde: zámek Nasavrky

Expozice v prvním patře nasavrckého zámku je připravena jako zážitková – vstoupíte zde do mladší doby železné a díky řadě interaktivních prvků si sami vyzkoušíte život našich keltských předků. Kromě toho je expozice doplněna o několik vitrín s originály archeologických nálezů pocházejících z míst v Pardubickém kraji. Nechybí ukázky keltských řemesel, model oppida, ukázka keltského obydlí, hmatová expozice keltského šperku, ukázky zbraní a výstroje a mnohé další.

http://www.boii.cz/expozice

 

Oppidum Závist

Kde: vrch Hradiště, nad Zbraslaví u Prahy

Největší keltské oppidum u nás i ve střední Evropě najdete na vrchu Hradiště nad Zbraslaví u Prahy a za výlet určitě stojí. Bylo prohlášeno Národní kulturní památkou a dnes po něm vede značený okruh. Vydáte-li se s menšími dětmi, oceníte i další aktivity v okolí, jako je Mini zoo Na Závisti v Břežanském údolí.

 

Keltský skanzen Isarno

Kde: Letovice

Keltská osada Isarno u Letovic vznikla v prostředí bývalého lomu. I když letos prochází rekonstrukcí, je celý červenec a srpen volně přístupná veřejnosti. Koná se zde také několik větších akcí, které jsou určeny právě na podporu rekonstrukce. Mezi ně patří Lughnasad – svátek hojnosti, silácké hry, řemesla či Kruh zrady, které jsou připraveny na srpen.

www.keltoi.cz

 

tip-na-vylet-vylety-za-kelty-ii-sxc-nahled Tip MIMIFORA:

Keltský archeoskanzen

Kde: Nasavrky

Skanzen v Nasavrkách vzniká od roku 2011 a je rekonstrukcí keltského města z mladší doby železné, kde ve své době žilo několik set až tisíc obyvatel. Všechny velké stavby mají svoji předlohu v archeologických nálezech. Díky tomu by měl být jediným skanzenem svého druhu ve střední Evropě, který takto věrně zachycuje podobu keltského města. Mělo by jít o živé keltské městečko s muzeem a spoustou aktivit. Již nyní se ve skanzenu pořádají Keltská herní odpoledne plná ukázek řemesel a her, aktuální informace najdete na webových stránkách.

www.skanzennasavrky.cz

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse