vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výlety za čarodějnicemi: Pálení se blíží

25. dubna 2016

Výlety za čarodějnicemi: Pálení se blíží

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: procesy cyklotrasa Čarodějnice hrad děti výlet

preventan-mimiforum-banner

Filipojakubská noc a pálení čarodějnic tu budou co nevidět, a tak máte poslední možnost se na ně připravit. Přinášíme tipy na několik originálních výletů pro celou rodinu.

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

Diskutujte:  Jezdíte s rodinou na strašidelné výlety a kam?


Tip na výlet do muzea:

Čarodějnické procesy

Kde: Vlastivědné muzeum Jesenicka, Jeseník

Ve zrekonstruovaném sklepení Vodní tvrze, které patří Vlastivědnému muzeu Jesenicka, na vás čeká originální expozice, která přibližuje zdejší čarodějnické procesy. Velkým tahákem pro návštěvníky je film o první doložené čarodějnici v této oblasti, který je promítaný do mlhy. Další zajímavostí, kterou hned tak někde nenajdete, je možnost vyzkoušet si některé mučicí nástroje na vlastní kůži. Protože celá expozice může působit velmi strašidelně, nedoporučuje se vstup dětem do 12 let.

2.1. – 30.6. úterý – neděle 9:00 – 17:00

Vstupné: 70 Kč dospělí, 35 Kč děti

Více informací: http://www.muzeum.jesenik.net/

Tip na výlet na kole:

Čarodějnická cyklotrasa

Kde: Jeseníky

Jde o zajímavou tematickou naučnou cyklotrasu. Cyklistu provede po místech spjatých s čarodějnickými procesy, které se na Jesenicku a Šumpersku odehrávaly v 17. století.  Celou trasu však na jednou asi neujedete, protože měří 138 km. Můžete se na ni napojit na libovolném místě, kudy prochází, anebo absolvovat jednu ze dvou hlavní částí – Jesenickou, která měří 47 km, začíná na Červenohorském sedle, odkud vede do Domašova, Jeseníku, České Vsi a Zlatých Hor. Druhou částí je ta Šumperská, která je dlouhá 91 km, začíná v Mohelnici a pokračuje na Mírov, Šumperk, Nové Domky, Rapotín, Velké Losiny, Sobotín, Vernířovice a Červenohorské sedlo. Na trasách najdete několik značených zastavení s informacemi o čarodějnických procesech – většinou jde o pamětní desky či pomníčky. Co však rozhodně stojí za to, je projíždět nádhernou krajinou Jeseníků.

Více informací: http://www.navstivtejeseniky.cz/…klotrasa-163

Tip na výlet ve špatném počasí:


Kde: Bělehradská 73, Praha 2 Vinohrady 

Pokud počasí nebude přát výletům do přírody, můžete se zajít podívat do originálního obchodu pro všechny čarodějnice a čarodějníky. Nabízí širokou škálu magických potřeb pro praktikování magie, jako jsou křišťálové koule, vykuřovadla, vykládací karty, knihy, amulety, voodoo panenky, bylinky, knihy stínů apod. Pokud si nebudete vědět rady, nevadí – vybrat vám pomohou zkušené čarodějky. Obchod je otevřený i o svátcích a víkendech a nabízí široký sortiment, ze kterého si určitě vyberete.

Otevírací doba: pondělí – sobota 10:00 – 20:00, neděle a svátky 12:00 – 20:00

Více informací:  www.carodejnice.com

Text: asm

Foto: Shutterstock.com, Czechtourism.cz 

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse