vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výlety v dešti: 5 míst při nepřízni počasí

20. září 2013

Výlety v dešti: 5 míst při nepřízni počasí

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: železnice hasiči déšť pivo muzeum výlet

preventan-mimiforum-banner

Když už počasí nepřeje a na výlety do přírody to není, je ideální vyrazit do muzea. Přinášíme tipy na pět zajímavých míst po celé republice.

tip-na-vylet-vylety-v-desti-ii-cz-nahled 1. Hasičské muzeum města Ostravy

Kde: Ostrava

V secesní budově někdejšího německého sboru dobrovolných hasičů v Ostravě-Přívoze sídlí od roku 2005 originální Hasičské muzeum. Je součástí Stezky technických atraktivit, nazývané zkráceně Techno trasa, která virtuálně spojuje dvanáct objektů technického rázu. Expozici hasičského muzea tvoří sedm částí, které vytváří nejen náhled do historie hasičství, ale také ukázky současné techniky, pracoviště Integrovaného bezpečnostního centra, modelových situací, spolupráce integrovaného záchranného systému a ukázky záchranných prací ve výšce a nad volnou hloubkou.

Více na: www.hzsmsk.cz

 

2. Pivovarské muzeum

Kde: Plzeň

V centru Plzně, v unikátně zachovalém právovárečném domě z 15. století v centru, najdete Pivovarské muzeum. Dýchne na vás atmosférou středověku a odhaluje tajemství výroby a způsobu podávání a pití piva od věků dávno minulých. Prohlídky probíhají individuálně, bez průvodce, a k vidění je mj. historická hospoda, sladovna, či dvoupatrové středověké sklepy. Na dvoře pak jsou k vidění exponáty vztahující se k transportu piva.

Více na: www.prazdrojvisit.cz

 

3. Muzeum Lega

Kde: Tábor

Originální muzeum přímo v centru historického města Tábor je ideálním tipem na výlet pro milovníky Lega. Na ploše více než 200 m2 najdete stovky originálních modelů z celého světa. Na jejich stavbu bylo použito více než milion Lego kostiček. K vidění je tu například Socha Svobody, Tower Bridge, Eiffelova věž či indický Taj Mahal. Od června letošního roku nechybí ani novinka – USC kolekce z tematické řady Star Wars. Pro děti je připraven dětský koutek, kde si mohou modely z Lega samy postavit, a nechybí ani prodejna, kde jsou k dostání zajímavé Lego kousky.

Více na: www.muzeumlega.cz

 

4. Železniční muzeum ČD

Kde: Lužná u Rakovníka

Přímo u železniční stanice Lužná u Rakovníka, v nádherné přírodě na okraji křivoklátských lesů, se nachází Železniční muzeum, které je zároveň tím největším železničním u nás. Ve zdejších sbírkách jsou k vidění jak parní lokomotivy různých kategorií a z odlišných období, tak i historické motorové lokomotivy, motorové vozy či ukázky technických zařízení na železnici. Pravidelně se zde také konají jízdy nostalgických vlaků, díky nimž můžete minulost drah nejen vidět, ale na vlastní kůži zažít. Otevřeno je až do 28. 10. o sobotách, nedělích a svátcích.

Více na www.cdmuzeum.cz/

 

5. Muzeum řemesel

Kde: Letohrad

V památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750 najdete Muzeum řemesel, které je s plochou 1650 m2 největším muzeem svého druhu u nás. Zahrnuje více než 50 ucelených expozic řemesel a živností z období 1840 až 1930. Kromě známých profesí, jako je truhlář či řezbář, prezentuje i práci kovotlačitele, koláře, bednáře, šindeláře a dalších. Mezi nejzajímavější exponáty patří vyřezávaný mechanický skanzen řemesel, mechanické dílny, pilnice se třemi funkčními katry a 100 let stará školní třída s ukázkami národních krojů. V expozici vozovny je  možné si prohlédnout nejrůznější historická vozidla.

Více na: www.muzeumremesel.cz

 

Text: asm

Foto: Czechourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse