vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výlety pro lepší předvánoční náladu

20. prosince 2013

Výlety pro lepší předvánoční náladu

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: betlém Vánoce muzeum rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Udělejte si těsně před Vánocemi volno a vyrazte s rodinou na výlet. Třeba někam za betlémy, kde na vás dýchne ta pravá předvánoční nálada.

Preventan Quattro

  • Doplněk stravy.
  • Cucavé tabletky.
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine® + 30 mg Laktoferin.
prevetan-quattro

Doplněk stravy

Více ZDE

Skleněné Vánoce

Kde: Muzeum Karlova mostu, Praha

Kdy: 1. 12. 2013 – 3. 2. 2014

Nádherné betlémy opět naplnily Muzeum Karlova mostu. Letošní výstava je zaměřená především na ty skleněné, ale nechybí ani slaměný v životní velikosti. Můžete se těšit na Vltavský rybí betlém známého akvaristy pana Rachvalíka, který zobrazuje Svatou rodinu ve velmi nezvyklé kompozici. Nejrozsáhlejším vystaveným betlémem bude Betlém z kukuřičného šustí, který čítá sto osmnáct postav, včetně postaviček ze stavby Karlova mostu. Dominantou výstavy se stane opět slaměný betlém, představující Svatou rodinu i zvířata kolem v životní velikosti. 

Více informací: www.muzeumkarlovamostu.cz  

 

Muzeum Betlémů

Kde: Karlštejn

Kdy: denně 10–17 hod., na Štědrý den do 15 hod.

Kolekce starých českých ze dřeva vyřezávaných betlémů je k vidění v karlštejnském muzeu. Ve třech poschodích barokního domu vybaveného historickým nábytkem jsou k vidění také betlémy z originálních materiálů – z cukru, anebo z chleba. Děti nadchne několik mechanických betlémů, které si mohou samy spustit. Od začátku adventu jsou navíc k vidění i perníkové betlémy. Nejoblíbenějším exponátem je Karlštejnský královský betlém, který se rozkládá na ploše 80 m2. Jde o největší loutkový betlém se 46 ze dřeva vyřezávanými loutkami. Nechybí zde ani Karel IV. a dalších devět českých panovníků, kteří nesou dary Ježíškovi.

Více informací: www.muzeumbetlemu.cz

 

Betlém Horní Lideč

Kde: Horní Lideč, Východní Morava

Kdy: denně kromě Štědrého dne a Silvestra, více info na webu

Zcela unikátní mechanický betlém je v provozu již celoročně a jeho návštěva stojí za to. K vidění jsou dřevořezby čtyřiceti nejzajímavějších míst Zlínského a Trenčínského kraje, například Hostýn, Velehrad, hrad Buchlov, zámek Buchlovice, Radhošť, Trenčínský hrad, zámek Bojnice atd. Velkým lákadlem je 65 pohyblivých figurek, jejichž prostřednictvím v betlému ožívají stará řemesla a zvyky. Celkem zde najdete figurek 220 a více jak 100 vyřezávaných staveb. K vybraným prohlídkám patří i 30 minutová filmová projekce, která představí nejzajímavější historické momenty, události, zvyky a stará původní řemesla tak, jak se v průběhu staletí vyvíjel život v česko-slovenském pomezí. Zájem o prohlídku betléma stoupá, loni jej shlédlo přes 15 000 návštěvníků.

Více informací: www.betlemhornilidec.cz   

 

tip-na-vylet-vylety-pro-predvanocni-naladu-i-cz-nahled Příbramské betlémy

Kde: Příbram, Galerie Františka Drtikola

Kdy: 5. 12. 2013 – 5. 1. 2014

Tradiční výstava betlémů, na které budou vedle lidových hornických umělců představeni profesionální řezbáři působící v Příbrami. Uvidíte zde desítku velkých historických betlémů a několik menších betlémových celků. Vystaveny jsou tu dva nejcennější betlémy ze Sbírky Hornického muzea Příbram, betlém tzv. Vyskeřský a Bartošův. Můžete obdivovat také historický keramický betlém inspirovaný vystřihovacími betlémy Mikoláše Alše, pohádkový betlém Františka Nejedlého či tzv. Sýkorův betlém sestavený z figurek a staveb nakupovaných ve 30. letech 20. století na proslulých příbramských vánočních trzích. Chybět nebudou ani tradiční figurky z chlebové hmoty.

Více informací: www.muzeum-pribram.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse