vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výlety na nejkrásnější vyhlídky

17. července 2015

Výlety na nejkrásnější vyhlídky

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: vyhlídka příroda děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Přemýšlíte kam na výlet do přírody? Třeba na výlet na vyhlídku! Čekají vás nádherné pohledy na krajinu z tak trochu ptačí perspektivy. 

Kam se vydat na výlet na vyhlídku? Přinášíme několik tipů, kam se vydat, když se chcete kochat krásnou krajinou a výhledem do okolí.

 

Skalní vyhlídka Hvíždinec

Třicet kilometrů od Prahy, uprostřed brdských lesů, najdete řadu míst, kde se budete cítit jako v jiném světě. Jedním z míst uprostřed nádherné pohádkové krajiny je Skalní vyhlídka Hvíždinec, ke které se vyplatí udělat rodinný výlet. Je totiž obklopena lesem plným starých stromů a pod ní se nachází suťové moře. Naskýtá se z ní krásný pohled na údolí řeky Berounky a zahlédnout můžete i střechu Karlštejna. Nejlepší možností, jak se na vyhlídku dostat, je procházka po modré turistické stezce z Dobřichovic, anebo z Řitky. Z obou směrů počítejte s trasou dlouhou 3 km se stoupáním. Výhled i procházka panenskou přírodou však rozhodně stojí za to.

 

Vyhlídka Nová Rabyně


Snadno dostupná vyhlídka při silnici na Nebřich nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Slapskou přehradu. Uvidíte meandr řeky, ale i poloostrůvek Ždáň s přístavem jachet. Pokud nemáte rádi dlouhé pěší výlety, pak je přesně pro vás – dojedete k ní totiž autem, případně na motorce či na kole. V létě tu navíc bývá stánek s občerstvením. Když se vydáte kousek po lesní cestě, můžete navíc dojít na původní, dnes spíše opuštěnou vyhlídku Homolka, která nabízí ještě krásnější výhledy.

 

Vyhlídka Tetínské skály


Krásný výhled na Berounku a její okolí nabízí vyhlídka Tetínské skály. Kromě kouzelného pohledu na krásnou krajinu se můžete projít po přírodní rezervaci Tetínské skály. Vyplatí se nevynechat také zříceninu hradu Tetín, ke které se snadno dostanete z obce Tetín. Krásná procházka, nádherné výhledy, to vše nabízí kraj kolem Berounky, kam se na výlet vyrazit určitě vyplatí.

 

Vyhlídka Máj tip-na-vylet-vylety-na-vyhlidky-ii-cz-nahled

Čtyřicet kilometrů od Prahy, ve středních Čechách, se zamilovaným párům nabízí nádherná romantická vyhlídka. Říká se o ní, že pohled z ní patří k těm nejpůsobivějším na tok Vltavy, jaký u nás máme. Z Teletína můžete vyrazit malou procházkou nádhernou zelenou přírodou mezi habry i buky, kolem skal a srázů. Pokud půjdete po žluté turistické značce, kolem kravína a lesní cestou, nemůžete vyhlídku minout. Cesta dlouhá zhruba kilometr rozhodně stojí za to.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse