vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výlety do rozkvetlé přírody

9. května 2014

Výlety do rozkvetlé přírody

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: flóra rezervace Údolí příroda výlet

preventan-mimiforum-banner

Kdy jindy než v máji je ten správný čas na procházky do rozkvetlé přírody! Vydejte se na některý z výletů, které vás nezklamou.

Kam vyrazit na výlet za krásami rozkvetlé přírody? Přinášíme několik tipů nejen na májové výlety s rodinou.

 

Přírodní rezervace Číčov

Nedaleko obce Hořenec, v okrese Louny se nachází krásné místo na výlet především pro milovníky fauny – Přírodní rezervace Číčov.  Zajímavý bezlesý kopec je unikátní hlavně díky hojnému výskytu vzácného českého koniklece lučního. V minulosti zde navíc došlo k nálezům unikátního hořeneckého aragonitu, jehož krystaly prý patřily k nejdokonaleji vyvinutým krystalům na světě. Číčov, nebo také Hořenecký špičák, patří k velmi zajímavým místům Českého středohoří, které stojí za návštěvu.

 

Opárenské údolí

Severně od Lovosic, v krásné krajině Českého středohoří, najdete Opárenské údolí, které nabízí příjemnou, přes 5 km dlouhou procházku kolem Milešovského potoka. V horní části je lučinaté, ve střední a dolní převážně lesnaté, místy i skalnaté. Na zalesněném vršku stojí krásná zřícenina hradu Opárno, která rozhodně stojí za pozornost. Pochází ze 14. století a mimo jiné nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Údolím vede také naučná stezka Lovoš, která začíná v Malých Žernosekách. Za zhlédnutí stojí i unikátní most Oparno, který je dlouhý 275 m a je součástí dálnice D8, která překlenuje údolí.

 

Broumovské stěny

Nádherné skalní útvary a téměř panenská příroda. Krásnou procházku krajinou nabízí Chráněná krajinná oblast Broumovsko a konkrétně oblast Broumovských stěn, kde se můžete kochat překrásnými pískovcovými skalami, hlubokými roklemi a soutěskami, vyhlídkami a hlavně tolik neobvyklým klidem. Zdejším unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby, které můžete spatřit v lese nad obcí Slavný.

 

Černé jezero

Pod severním svahem Jezerní hory se nachází největší karově ledovcové jezero na Šumavě, které je unikátní svou zdánlivě černou barvou. Není se čemu divit, že jde o místo, které inspirovalo mnoho umělců, a že je opředeno řadou pověstí. Unikátní barvu mají na svědomí okolní tmavé lesy – vzniká totiž jejich odrazem na hladinu. Můžete se k němu dostat jak zvláštní autobusovou linkou od parkoviště ve špičáckém sedle, tak pěšky po červené či žluté trase. Protože leží necelý kilometr od hranice s Německem, můžete jeho návštěvu spojit s výletem k našim sousedům.

 

Skalky skřítků tip-na-vylet-vylety-do-rozkvetle-prirody-ii-cz-nahled

Nedaleko Karlových Varů, zhruba 1 km od obce Dubina, se nachází originální přírodní útvar s jedinečným názvem – Skalky skřítků, nebo Trpasličí jeskyně. Národní přírodní památka leží na západním okraji Doupovských hor a je lemovaná tokem řeky Ohře. Místo je jedinečné tím, že se v něm nachází spousta tajuplných jeskyněk. Říká se, že v nich žili skřítci, kteří střežili dávný poklad. Kromě toho jsou zde k vidění ojedinělé druhy rostlin a květin, stejně jako mnoho druhů ptactva. Místo, které za návštěvu určitě stojí.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse