vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výlety do elektráren

10. října 2014

Výlety do elektráren

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Temelín Dukovany elektrárna vědci výlet

preventan-mimiforum-banner

Netradičním tipem na výlet pro zvídavé děti mohou být návštěvy některé z našich elektráren. Vybrat si můžete třeba jadernou, uhelnou či vodní. 

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Kam se na podzim vydat se zvídavými dětmi, ze kterých možná vyrostou budoucí vědci? Třeba na prohlídku některé z našich elektráren!

 

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

V roce 2005 se zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně přístupná šesti sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž, ke které se potom dostanete pěšky, anebo kyvadlovou dopravou. Elektrárna nabízí několik druhů exkurzí, které se objednávají online, anebo v případě volné kapacity i na místě.

Více na: www.dlouhe-strane.cz

 

Jaderná elektrárna Dukovany

Je první provozovanou jadernou elektrárnou u nás a každý rok dodává do sítě až 15 TWh elektrické energie, což představuje asi 20 % z celkové spotřeby elektřiny v České republice. Denně kromě prvního pondělí v měsíci je otevřeno informační cenrtum v areálu, kde si můžete prohlédnout model aktivní zóny reaktoru v měřítku 1:1, model kontejneru CASTOR 440 určeného k ukládání a přepravě použitého paliva, plány a dozvíte se další informace o výrobě jaderné energie.

Více na: www.je-temelin-dukovany.cz, www.cez.cz

 

 

Jaderná elektrárna Temelín

tip-na-vylet-vylety-do-elektraren-ii-cez-nahled

Jadernou elektrárnu Temelín najdete přibližně 24 km od Českých Budějovic a jde o naši největší jadernou elektrárnu. Informační centrum, kam se můžete vypravit na exkurzi, ale neleží v jejím areálu, nýbrž v blízkém renesančním zámečku Vysoký Hrádek. Návštěvníkům nabízí prohlídku expozic s interaktivními modely, kde se dozví vše podstatné o chodu elektrárny. Několikrát denně probíhá také program v kinosále. K relaxaci po prohlídce pak poslouží příjemný zámecký park.

Více na: www.je-temelin-dukovany.cz, www.cez.cz

 

Uhelná elektrárna Tušimice

Uhelná elektrárna Tuši

 

mice prošla mezi roky 2007 a 2012 komplexní obnovou, která zajistí její budoucí provoz podle současných evropských standardů přibližně do roku 2035, kdy se předpokládá vytěžení sousedního dolu Libouš. Účinnost elektrárny se zvýšila o 6 % čímž dochází k 14% úspoře paliva na vyrobenou MWh. Exkurze provozu této unikátní elektrárny, která je nově v nabídce, rozhodně stojí za to.

Více na: www.cez.cz

 

Vodní elektrárna Želina 

Malá vodní elektrárna Želina na Ohři je v provozu již od roku 1908, kdy ji nechalo vybudovat město Kadaň. Řadu let však byla uzavřena a znovuzprovoznění se dočkala až v roce 1995. Jde o unikátní technicko-historickou památku na vodních tocích u nás, která rozhodně stojí za návštěvu. Exkurzi můžete spojit s návštěvou elektrárny Tušimice, která ji provozuje.

Více na: www.cez.cz

 

Text: asm

Foto: Cez.cz  

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse