vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Výlet do jiného světa: Nejlepší zábavní parky

30. června 2011

Výlet do jiného světa: Nejlepší zábavní parky

Kategorie: , Připojené tagy: děložní čípek tabulka teplota plodné dny spermie vajíčko středověk svět tip tipy výlety výlet park

preventan-mimiforum-banner

Pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního a vydat se s rodinou do jiného světa, jsou tu speciální zábavní parky. Ocitnout se tak můžete na Divokém západě nebo uprostřed středověku.

Na Divoký západ

Westernové městečko Šiklův Mlýn

Kde se nachází: Zvole nad Pernštejnem

Co vás zde čeká: Největší přírodní zábavní areál u nás je ideální pro rodiny s dětmi. Nabízí totiž spoustu aktivit, z nichž si rozhodně vyberete. V krásném prostředí Českomoravské vrchoviny ve Zvoli pod Pernštejnem čeká děti i dospělé jiný svět – jako byste rázem vstoupili do některého z románů Karla Maye, nebo se ocitli na Divokém západě. Koně a kovboje uvidíte na každém kroku, navštívit můžete klasický Saloon, vyzkoušíte si hod tomahawkem. Děti se mohou projet vláčkem a vyzkoušet si dobové kostýmy. Nezapomeňte na plavky – v areálu je totiž přírodní koupaliště – biotop s divokou řekou.

O prázdninách je městečko otevřeno nonstop, denně kromě pondělí probíhá program a v sobotu se pak konají speciální akce. Pokud jste zdaleka, můžete využít široké škály ubytování – od klasického stanu přes teepee až po hotel.

Vstupné: 180 Kč dospělí, 90 Kč děti od 4 let, děti do 4 let zdarma

Více informací: www.western.cz

 

tip-na-vylet-vylet-do-jineho-sveta-1-nahled

Tip MIMIFORA

Strašidelný zámek DraXmoor

Jen čtyři kilometry od westernového městečka na vás čeká strašidelný zámek DraXmoor. V budově bývalé sýpky v Dolní Rožínce, nad ponurým jezerem, jsou k vidění strašidelné exponáty všeho druhu. Kromě toho tu najdete stylovou krčmu, pohádkové tržiště a speciální 3D kino.

Do středověku

Tvrz Hummer

Kde se nachází: Praha – Horní Počernice, 3. kilometr dálnice D11 směr Hradec Králové

Co vás zde čeká: Přírodní zábavní park pro celou rodinu ve středověkém stylu. Právě zde máte možnost na vlastní kůži zažít atmosféru, jaká ve středověku panovala, zúčastnit se šermířských soubojů, vidět rytíře na koních i zažít typické hodování. Na návštěvníky tu čekají divadelní představení a ve dnech, kdy se konají slavnosti, také bohatý doprovodný program.

Vstupné: 50 – 120 Kč dospělí (bez slavností/se slavnostmi), 30 – 60 Kč děti

Více informací: www.tvrz-hummer.cz

tip-na-vylet-vylet-do-jineho-sveta-2-iqpark-cz-nahled

Do pohádky

Šťastná země

Kde se nachází: Karlovice, v blízkosti Turnova

Co vás zde čeká: Přírodní zábavní areál Šťastná země je ideální především pro rodiny s menšími dětmi. Právě ty zde totiž budou mít pocit, že vstoupily do pohádky. Čeká tu na ně trpasličí vesnička, dřevěný hrad, pískovité rýžoviště s pravými českými granátky a spousta dalších atrakcí. Ve spodní části parku se nachází Prožitkový geopark – dobrodružná, hravá i poučná stezka s interaktivními prvky. V srpnu zde pak probíhají Slavnosti slámy, a tak vás zde čekají hry a vyrábění právě ze slámy. V areálu se platí vlastní měnou – čtyřlístky. Jeden čtyřlístek je 20 Kč.

Vstupné: 80 Kč/osoba včetně dětí od 2 let

Více informací: www.stastnazeme.cz

Do světa vědy

iQpark

Kde se nachází: Liberec

Co vás zde čeká: Milují vaše děti svět vědy, experimenty a vynálezy a vše, co s tím souvisí? Pak navštivte iQpark, interaktivně-zábavně-naučné science centrum, jediné svého druhu u nás. Najdete zde více než sto interaktivních exponátů, které vědu přibližují hravou a zábavnou formou. Od dubna letošního roku je park dvojnásobně velký a navíc každý pátek a sobotu se zde koná skvělá science show. Můžete si sáhnout na 500 tisíc voltů, kladivem rozbouchat růži na prach, rajče změnit na pingpongový míček. Zjistíte, co udělá vařící voda nalitá do kapalného dusíku a mnohé další. Každou neděli zde probíhají veselé pokusy, při nichž se podíváte na plesnivý chleba, sosáček komára či křídlo mouchy pod mikroskopem.

Vstupné: dospělí a děti nad 120 cm – 120 Kč, děti od 100 do 120 cm 60 Kč, děti do 100 cm zdarma

Více informací: www.iqpark.cz

Cesta kolem světa

Miniuni – svět miniatur

Kde se nachází: Ostrava

Co vás zde čeká: Miniuni je především venkovní areál, kde najdete 34 modelů významných světových staveb. S dětmi se tak můžete projít kolem Eiffelovy věže, vidět 7 starodávných divů světa, navštívit šikmou věž v Pise, Staroměstskou radnici, ale i lanovku na horu Ještěd. Modely jsou postaveny v měřítku 1:25. Celý areál navíc křižují železniční tratě se zahradními vláčky v měřítku 1:22,5 a mini nástupiště Ostrava-střed. A je tu i něco pro nejmenší – zábavné indiánské hřiště.

Vstupné: 70 Kč dospělí, 40 Kč děti

Více informací: www.cerna-louka.cz

Tip MIMIFORA

Pokud budete v Ostravě, nezapomeňte navštívit Pohádkový sklep strašidel. Jeho expozice je vybudována na ploše 150 m2 a nachází se ve 150 let starých sklepech bývalého pivovaru, v současné době v pavilonu C na Výstavišti Černá louka. Ve strašidelném sklepení najdete pět komnat – Pavoučí místnost, Peklo, Pirátský ostrov, Síň plnou skřítků a strašidel a Pohádkovou říši. Můžete se setkat se zazděnou princeznou, nebo se ocitnout v břiše draka. Prohlídková trasa je ozvučená a zpestřena tak, aby nepůsobila hororově.

Text: mob

Foto: Ingimage.com, Iqpark.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse