vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vyhněte se vráskám. Tohle funguje!

13. září 2011

Vyhněte se vráskám. Tohle funguje!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: stáří vrásky kouření pleť

preventan-mimiforum-banner

Je vám třicet pryč, nebo se k této hranici blí  žíte? Pak se o vrásky začněte živě zajímat – právě po třicítce se jich začíná objevovat nejvíc. S prevencí je třeba začít včas. Co tedy můžete udělat vy sama, kromě toho, že si koupíte kvalitní krémy?

NeoAmin

3dDoplněk stravy

Jezte mrkev

Nepostradatelným pomocníkem pro naši pleť je karoten, který ji nejen chrání před škodlivými účinky UV záření, ale také pomáhá proti stárnutí pleti a tvorbě vrásek. Osvědčeným známým zdrojem je mrkev, ale karoten obsahuje i další ovoce a zelenina, například meruňky, broskve, mango, papája, špenát či brokolice. Dopřávejte si je proto ve větším množství.

Spěte na zádech

Pokud s oblibou spíte na boku, zaděláváte si tak na tvorbu vrásek na krku a tvářích. Spíte-li spíše na břiše, podporujete vznik vrásek na čele. Ideální proto je, když ležíte na zádech, protože pleť je tak nejméně náchylná k jejich vzniku.

Nekuřte

Kouření má na vaši pleť ještě horší vliv, než si myslíte. Vědci jednoznačně prokázali, že kůže kuřaček vypadá starší a má více vrásek, kromě toho je pobledlá a našedlá. Cigaretový kouř totiž ničí kolagenová a elastinová vlákna, stejně jako omezuje prokrvení pokožky. Ta díky tomu vypadá nezdravě a má nepřirozenou barvu. Oborníci také potvrdili, že žena, která denně od dvaceti let kouří, má po čtyřicítce takovou kůži a tolik vrásek, že její vzhled odpovídá až o dvacet let starší ženě.

Dostatečně pijte

Tedy vodu, nikoli alkohol. Jeho přísun naopak velmi omezte, protože i ten se podílí na vzniku vrásek, rozšíření pórů a dehydrataci pleti. Přemíra alkoholu způsobuje, že pleť vypadá nezdravě, mdle a bez života. Naopak pokožku je třeba hydratovat zevnitř, a proto pijte alespoň dva litry vody denně v rovnoměrně rozložených dávkách.

Vyhýbejte se stresu

Oblíbená rada, která je účinná, ale velmi těžko se dodržuje. Jenže v boji proti vráskám je více než důležitá. Stres totiž vyvolává produkci hormonu kortizolu, který mimo jiné ztenčuje kůži, a tím velmi přispívá ke vzniku vrásek.

Pozor na slunění a soláriazdravi-a-krasa-vyhnete-se-vraskam-1

Krásně opálená pleť sice pěkně vypadá, ale nadměrné vystavování slunci rozhodně není zdravé. Slunce je nejčastější příčinou vzniku vrásek, a tak pleť pečlivě chraňte kvalitními krémy s UV faktorem. Nezapomínejte na sluneční brýle, protože jemná kůže kolem očí je ke vzniku vrásek velmi náchylná. Kolem poledne se pokud možno nevystavujte slunci vůbec a zvažte také časté návštěvy solária, které zdraví vaší pleti rozhodně neprospějí.

Dopřejte si sóju a ryby

Aminokyseliny, minerály, vitaminy A a C, bílkoviny a fytoestrogeny – to všechno obsahuje sója, kterou někteří odborníci považují doslova za zázračnou a neměla by v jídelníčku chybět. Pleti ale prospívají i tučné ryby (losos, makrela, sleď, sardinky ad.), které obsahují omega-3 mastné kyseliny. Ty jsou pro pokožku nezbytné, díky nim zůstane krásná, pružná a bez četných vrásek. 

Užívejte vitaminy a doplňky stravy

Kromě dostatečného množství vitaminu C a E, kterému se někdy říká vitamin krásy, působí na naši pleť velmi příznivě také koenzym Q10 a především hit posledních let – kyselina hyaluronová. Odborníci o ní mluví jako o molekule mládí a dobře vědí proč. Její objevení totiž způsobilo doslova revoluci na kosmetickém trhu. Má řadu příznivých účinků – redukuje vrásky, hydratuje pleť i oční okolí a příznivě působí i na růst vlasů.

5 Posledních příspěvků v diskusi
22:11 13.09.2011 - Žaneta -

Fajn rady

Pěkný článek, nikdy by mě třeba nenapadlo, že mám spát na zádech kvůli vráskám, budu na to myslet. I další rady fajn.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse