vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vychovávám kukaččí dítě! Trápí mě to!

19. prosince 2011

Vychovávám kukaččí dítě! Trápí mě to!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: test DNA kukaččí dítě nevlastní otec děti rodina

preventan-mimiforum-banner

S partnerem vychováváte dítě, přitom dobře víte, že není jeho. Jak se zachováte? Budete jako většina žen zatloukat, nebo se ke všemu přiznáte?

 


Diskutujte: Kdybyste se dostala do podobné situace, přiznala byste to?


 

Každý desátý muž vychovává dítě, o němž vůbec neví, že není jeho. A většinou se to ani nedozví. Zdá se vám to hodně? Odborníci jsou jiného názoru – podle nich jsou čísla ze statistik velmi mírná. Cizí dítě může nevědomky vychovávat dokonce až každý šestý muž!

Jsem těhotná, ale s jiným

„S partnerem máme jedno dítě. Když jsme chtěli druhé, dlouho jsem nemohla otěhotnět. Nakonec jsem se opila na třídním srazu a skončila v posteli s bývalým spolužákem. Jak to dopadlo? Otěhotněla jsem. Jsem si jistá, že dítě není partnera, ale nevím, zda mu to říct. Na miminko se těší a spolužáka už nikdy neuvidím,“ napsala nám Míša (35).

Jiný otec? Většinou se nic nedozví!

Na většinu případů, kdy partner vychovává dítě, které není jeho vlastní, se nepřijde. Problém ale nastane, pokud potomek vypadá výrazně jinak a v otci začne hlodat podezření (většinou za vydatného přispění kamarádů a tchýně). Další potíž může nastat tehdy, když dítě onemocní, potřebuje genetické testy, rodinou anamnézu, nebo rodiče jako dárce. Pak může náhle vyplout na povrch nemilá pravda…

To, že není otcem dcery, mu řekli doktoři!

„Mám dnes již pětadvacetiletou dceru. Od začátku vím, že není mého manžela, ale nikdy jsem mu to neřekla. On se v ní viděl, dokonce je mu i trochu podobná. Problém nastal, když dcera dvakrát potratila a hledala se příčina. Šli jsme na genetické testy a tam partnerovi doktoři sdělili, že není jejím otcem. Vše skončilo rozvodem a urážkami z jeho strany. Dává na mě žaloby a chce, abych splatila peníze, které do dcery investoval. Jsem na dně. Dostat se do podobné situace, už bych takovou věc netajila,“ vypráví svůj příběh Magda (45).

O testy DNA žádá 10 000 lidí ročně tema-tydne-partner-neni-otcem-naseho-ditete-2-ing

Od té doby, co se veřejně mluví o tom, že deset procent otců vychovává cizí dítě, jsou muži opatrnější. Jen u nás si každý rok zaplatí test DNA kolem 10 000 lidí. Většinou jde o případy, kdy existuje nějaké podezření. Stává se ale také, že o testy žádají ženy. Jde buď o matky, které si nejsou samy jisté, s kým čekají dítě, ale také o tchýně, které by rády dokázaly, že je jejich snacha pěkná »potvora« a synovi zahýbala, kde mohla.

Chce jít na testy, mám z toho strach

„S partnerem máme tříletého syna. Není jeho a já to vím. Bohužel mu ani není moc podobný, a to vidí hlavně tchýně. Neustále proti nám manžela štve a ten teď přišel s tím, že si chce nechat udělat testy DNA. Mám strach. Nevím, co bude, pokud se potvrdí, že není jeho otec. Asi rozvod,“ říká Simona (34). Má pravdu. Málokterý muž po zjištění, že potomek není jeho, setrvá v původní rodině. Většinou následuje rozchod, ztráta důvěry a přerušení kontaktů s bývalou rodinou…

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:07 12.03.2013 - DNA -

Bez nadpisu

Ano dal bych to jako povinnost test DNA a ne že se stat zbaví (protože hodně žen pak žada soc.přidavky)pla­ceni na ukor poctivých kluků/chlapů.Každá holka/žena si musí nejdřív rozmyslet s kym chce byt a mit dite nez roztahne nozky a ne ze pak bude jeste urazena
10:04 11.01.2013 - KROKODÝL -

jako muž

mohu jen jásat nad vědou a přesností DNA.Jeto bič na nevěrné potvory a doporučuji KAŽDÉMU novopečenému otci,aby si co nejdříve nechal udělat test otcovství.Za 5–6000 korun získáte jistotu a raději prodělám 6000 než 2 miliony,které mne bude stát výchova kukačky.Vzhledem k faktu,že je tato možnost „kontroly“ ,se procento kukaček asi nemění,což svědčí o tom,že jako muže nás mají nevěrnice za debily,kterým namluví cokoliv.Co nejdříve po zjištění cizího vetřelce zažádat soud o test paternity a bye bye.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse