vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vyčerpaná z dětí. Nemám zájem o nic, ani o sex!

4. října 2013

Vyčerpaná z dětí. Nemám zájem o nic, ani o sex!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Vyčerpanost hádky děti sex partner

preventan-mimiforum-banner

Děti a domácnost máte na krku úplně sama a nikdo vám nepomůže. Od rána se nezastavíte, jste vyčerpaná a večer jste ráda, že si lehnete. Jenže partner se dožaduje sexu! Pro vás to nepřipadá v úvahu – nemáte totiž zájem o nic, ani o milování. 

„Nikdy by mě nenapadlo, že mít děti je tak náročné. Každý den jsem z nich natolik vyčerpaná, že večer padám únavou do postele a jsem ráda, že můžu spát. Partner to ale nechápe. Podle něj jsem doma, nic nedělám a všechno přeháním. Nejhorší je, že nemám kromě dětí na nic jiného sílu. A na sex nemám ani pomyšlení. To je hlavní věc, která vadí partnerovi. Jestli to tak půjde dál, mám strach, že si najde milenku. Jenže nemůžu jinak. Jsem vyčerpaná a bez zájmu o všechno,“ svěřuje se Jarka (39).

 

Od rána se nezastavím, vyčerpává mě to!

S podobnými příběhy přicházejí i jiné ženy. „Mám dvě děti jen rok od sebe a obě jsou navíc hyperaktivní. Nedovedete si představit, jak je to s nimi náročné,“ říká Simona (31). „Od rána se nezastavím, jsem v jednom kole. S představou naklizeného bytu jsem se dávno rozloučila. Jakmile totiž uklidím, kluci vše roztahají, takže to vypadá hůř, než předtím. Oba jsou akční, nezastaví se, neposedí a já z nich nemůžu spustit oči. Je to nesmírně vyčerpávající,“ říká.

 

Partneři problémy často nechápou sex-a-vztahy-vycerpana-z-deti-ii-sh-nahled

Podobné problémy muži většinou nechápou. Pokud si sami nezkusí, jaké je to být s dětmi doma, nemít hlídání a kousek volného času pro sebe, starat se o domácnost, vařit a dělat domácí práce za neustálého dohledu nad dětmi, nepřijdou na to, jak náročné to doopravdy je. A pak mohou ve vztahu vzniknout potíže, hádky, spory a nedorozumění. Hlavně kvůli sexu, na který jejich polovičky nemají ani pomyšlení. Co tedy dělat, pokud jste z dětí vyčerpaná a partner to nechápe?

 

1. Vyměnit si role

Nechejte partnera, ať si sám zkusí jaké to je ve vaší roli. Zvlášť když nemá pochopení a tváří se, že jste na dovolené a nic neděláte. Vyměňte si to s ním na pár dní, s ničím mu nepomáhejte, jako on vám a uvidíte, jak to bude zvládat. Velmi rychle přijde na to, že to není žádná legrace.

 

2. Zapojit partnera

I když má partner náročné zaměstnání, jednou je otcem vašich dětí, a tak je třeba, aby se také někdy zapojil. Promluvte si a domluvte se na něčem, co by mohl dělat a v čem by vám mohl pomoct. I malá práce, kterou udělá místo vás, vám může ulevit.

 

3. Udělat si čas pro sebe

Ženy, které jsou na děti a domácnost úplně samy, protože partner jim prostě nepomůže, často zapomínají na jedno – věnovat se také samy sobě. Veškerý čas věnují dětem, stejně jaké všechny finance a sebe šidí a odsunují do pozadí. Zkuste s tím něco udělat. Vyhraďte si v týdnu alespoň jedno odpoledne, kdy děti někdo pohlídá, a vy budete mít čas jen pro sebe. Zajedete si ke kadeřnici či na masáž a brzy se budete cítit lépe. Na chvilky volna se můžete těšit a vytrhnout se z nudného stereotypu. Odreagovat se a snížit vyčerpání.


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse