banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Vyčerpaná a bez energie? Toto pomáhá!

20. února 2017

Vyčerpaná a bez energie? Toto pomáhá!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: vyčerpání láska energie spánek sex

preventan-mimiforum-banner

Vyčerpaná, unavená, bez energie a bez chuti. Jsou to i vaše pocity? Zjistili jsme, co na to pomáhá! 

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled

Cítíte se poslední dobou jako vymačkaný pomeranč? Unavená, bez energie a bez síly? Pak zkuste následující rady.

Vitamin HOP

Žádné tablety potřebovat nebudete a cestu do lékárny si také můžete ušetřit. Vitamin HOP je totiž zcela speciální a skrývá se za ním něco, co byste možná nečekala – sex! Jde totiž o nejlepší terapii, jak získat zpět ztracenou energii. Do těla se totiž vylučuje mimo jiné hormon štěstí serotonin, který vám rázem změní chmurný pohled na svět. A tak pokud se vám sexu nedostává, rychle na tom zapracujte. HOP do postele a dobijte energii.

Zamilovat se

Nejlepší lék snad na všechna trápení je bezpochyby láska. Pokud se opravdu zamilujete, hned uvidíte svět v růžovějších barvách. Najdete nový smysl života a budete mít opět pro co – a pro koho – žít. Díky lásce zmizí trápení, a také pocity vyčerpanosti a únavy, které vás provázely, když jste se neměla o koho opřít a neměl vás kdo pohladit.

Najít si koníčka

Udělat si čas pro sebe a věnovat se tomu, co nás opravdu baví, je velmi důležité. Rázem se totiž máme na co těšit, což nám zvedne náladu. Když budeme dělat něco, co nám jde a v čem vynikáme, zdravě nám to posílí sebevědomí. A to je ve chvílích, kdy se cítíme totálně vysátí, potřeba.

Pryč se stereotypem

Vybavte si, jak běžně vypadá váš den. Odvedete děti do školky a školy, jděte do práce, vyzvednete děti, děláte s nimi úkoly, vaříte, uklízíte a vyčerpaná jdete spát. Pokud to tak funguje denně, ani se nedivte, že vás nudný stereotyp ubíjí. Je na čase s tím něco udělat. Nabourat nudu všedních dnů a na chvíli vypnout. Alespoň jeden den v týdnu si vyhraďte pro sebe. O děti se může postarat partner, babička, anebo si domluvte hlídání. Udělejte si volné odpoledne, jděte cvičit, anebo s kamarádkou na kávu. Uvidíte, že i to vám pomůže dobít část ztracené energie.

Dostatečně spát

Pravidelný a dostatečný spánek byste zanedbávat rozhodně neměla. Pokud totiž spíte dlouhodobě málo, nemůžete se divit, že jste unavená, bez energie, a ještě k tomu podrážděná. Na všechny se utrhujete, a pak si to vyčítáte. Rada je jednoduchá – choďte spát dřív a nepřepínejte se. Spát byste měla alespoň osm hodin denně, a to v klidné a dobře větrané nepřetopené místnosti.

Správný jídelníček tema-tydne-vycerpana-a-bez-energie-i-sh-nahled

Na to, jak se cítíme a kolik máme energie, má velký vliv naše strava. Důvodem, že jste unavená, může být nedostatek některých vitaminů. Často v těle chybí ty, které se zúčastňují krvetvorby, což se projeví právě vyčerpaností – červené krvinky jsou totiž transportéry kyslíku. Ve vašem jídelníčku by proto měly být vitaminy skupiny B, kyselina listová, omega 3 mastné kyseliny, či železo. Jezte dostatek ovoce a zeleniny, ale také kvalitní bílkoviny a kysané mléčné výrobky. Dobrým zdrojem energie je také koenzym Q10, který tělu můžete dodat pomocí doplňků stravy.

MIMIFORUM zjistilo:

Kdy se vydat k lékaři

 -          Pokud únava a pocit vyčerpání trvá déle než dva týdny a nezlepšuje se.

-          Pokud únavu provázejí bolesti, teploty, anebo hubnutí, návštěvu lékaře nedokládejte.

-          Pokud nemůžete v životě fungovat a pocit vyčerpání vás v něm omezuje.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa