vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vyčerpaná a bez energie? Toto pomáhá!

20. února 2017

Vyčerpaná a bez energie? Toto pomáhá!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: vyčerpání láska energie spánek sex

preventan-mimiforum-banner

Vyčerpaná, unavená, bez energie a bez chuti. Jsou to i vaše pocity? Zjistili jsme, co na to pomáhá! 

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled

Cítíte se poslední dobou jako vymačkaný pomeranč? Unavená, bez energie a bez síly? Pak zkuste následující rady.

Vitamin HOP

Žádné tablety potřebovat nebudete a cestu do lékárny si také můžete ušetřit. Vitamin HOP je totiž zcela speciální a skrývá se za ním něco, co byste možná nečekala – sex! Jde totiž o nejlepší terapii, jak získat zpět ztracenou energii. Do těla se totiž vylučuje mimo jiné hormon štěstí serotonin, který vám rázem změní chmurný pohled na svět. A tak pokud se vám sexu nedostává, rychle na tom zapracujte. HOP do postele a dobijte energii.

Zamilovat se

Nejlepší lék snad na všechna trápení je bezpochyby láska. Pokud se opravdu zamilujete, hned uvidíte svět v růžovějších barvách. Najdete nový smysl života a budete mít opět pro co – a pro koho – žít. Díky lásce zmizí trápení, a také pocity vyčerpanosti a únavy, které vás provázely, když jste se neměla o koho opřít a neměl vás kdo pohladit.

Najít si koníčka

Udělat si čas pro sebe a věnovat se tomu, co nás opravdu baví, je velmi důležité. Rázem se totiž máme na co těšit, což nám zvedne náladu. Když budeme dělat něco, co nám jde a v čem vynikáme, zdravě nám to posílí sebevědomí. A to je ve chvílích, kdy se cítíme totálně vysátí, potřeba.

Pryč se stereotypem

Vybavte si, jak běžně vypadá váš den. Odvedete děti do školky a školy, jděte do práce, vyzvednete děti, děláte s nimi úkoly, vaříte, uklízíte a vyčerpaná jdete spát. Pokud to tak funguje denně, ani se nedivte, že vás nudný stereotyp ubíjí. Je na čase s tím něco udělat. Nabourat nudu všedních dnů a na chvíli vypnout. Alespoň jeden den v týdnu si vyhraďte pro sebe. O děti se může postarat partner, babička, anebo si domluvte hlídání. Udělejte si volné odpoledne, jděte cvičit, anebo s kamarádkou na kávu. Uvidíte, že i to vám pomůže dobít část ztracené energie.

Dostatečně spát

Pravidelný a dostatečný spánek byste zanedbávat rozhodně neměla. Pokud totiž spíte dlouhodobě málo, nemůžete se divit, že jste unavená, bez energie, a ještě k tomu podrážděná. Na všechny se utrhujete, a pak si to vyčítáte. Rada je jednoduchá – choďte spát dřív a nepřepínejte se. Spát byste měla alespoň osm hodin denně, a to v klidné a dobře větrané nepřetopené místnosti.

Správný jídelníček tema-tydne-vycerpana-a-bez-energie-i-sh-nahled

Na to, jak se cítíme a kolik máme energie, má velký vliv naše strava. Důvodem, že jste unavená, může být nedostatek některých vitaminů. Často v těle chybí ty, které se zúčastňují krvetvorby, což se projeví právě vyčerpaností – červené krvinky jsou totiž transportéry kyslíku. Ve vašem jídelníčku by proto měly být vitaminy skupiny B, kyselina listová, omega 3 mastné kyseliny, či železo. Jezte dostatek ovoce a zeleniny, ale také kvalitní bílkoviny a kysané mléčné výrobky. Dobrým zdrojem energie je také koenzym Q10, který tělu můžete dodat pomocí doplňků stravy.

MIMIFORUM zjistilo:

Kdy se vydat k lékaři

 -          Pokud únava a pocit vyčerpání trvá déle než dva týdny a nezlepšuje se.

-          Pokud únavu provázejí bolesti, teploty, anebo hubnutí, návštěvu lékaře nedokládejte.

-          Pokud nemůžete v životě fungovat a pocit vyčerpání vás v něm omezuje.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse