vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vybíráme tábor. Na co se zaměřit?

26. května 2015

Vybíráme tábor. Na co se zaměřit?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: tábor prázdniny hygiena děti dovolená

preventan-mimiforum-banner

Táborů je dnes v nabídce tolik, že není snadné vybrat. Stále najdete řadu volných míst, a tak vám volba toho správného může udělat pořádné vrásky na čele. Podle čeho tedy vybírat a čím se řídit?

MaxIQ

• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

maxiq-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

Prázdniny se blíží, ale vy jste zatím neměla čas řešit, kam dítě umístíte. A tak začíná hledat vhodný tábor. V tuto dobu je ale třeba dát mnohem větší pozor, než kdy jindy. Vyhlášené tábory bývají totiž už obsazené, a tak je třeba pečlivě vybírat, abyste se nespálila. Podle čeho se řídit?

 

1. Pořadatel, vedoucí

Zjistěte si veškeré informace o pořadateli tábora. Kdo jej organizuje, jaké má reference a zkušenosti s dětmi. Zapátrejte na internetu, můžete se dočíst zajímavé informace, které rozhodnou třeba v tom, že dítě pošlete jinam. Zjistěte si také předem, kdo zde děti povede a bude působit jako vedoucí. Na tom záleží víc, než si možná myslíte.

 

2. Doporučení

Ideální je, pokud zvolíte osvědčený tábor, který vám známí či kamarádi doporučí z osobní zkušenosti. Kladné reference od těch, kteří si táborem prošli, jsou vždy tím nejlepším. Pokud nikoho takového nemáte, opět pátrejte na internetu. Na mnohé tábory se zde můžete dobře informovat i na nejrůznějších diskuzích.

 

3. Cena

Čím dražší, tím lepší, myslí si mnozí. To ale vůbec nemusí být pravda. Vyšší cena automaticky neznamená, že váš potomek přijede nadšený a bude o něj postaráno dokonale. Zjistěte si, co cena zahrnuje, jaké jídlo, ubytování, program apod. a zda se nepočítá s dalšími výdaji (vstupné apod.). Stejně jako vysoká cena ani ta příliš nízká není dobrým znamením a je třeba zjistit, proč tomu tak je a nečekají-li vás další doplatky.

 

4. Zaměření, program

Tábory mívají svá tematická zaměření a výběr je dnes natolik široký, že můžete vybrat takové, jaké bude dítěti vyhovovat. Pamatujte, že dítě by z prázdnin mělo mít radost a užít si je a ne probrečet tábor proto, že jste mu vybrala sportovní zaměření, když rádo maluje a tvoří, avšak sportu neholduje. Pozor také na to, pro jaký věk je tábor určený. Dávat mladší dítě mezi starší nebo naopak nebudete nikdy dělat dobrotu.

 

5. Bezpečnost a hygiena deti-a-rodina-vybirame-tabor-ii-sxc-nahled

Další velmi důležitá kritéria při výběru tábora. Zjistěte si, zda jsou vedoucí proškoleni o bezpečnosti a v případě, že to bude potřeba, mají zajištěny ochranné pomůcky pro děti. Informuje se také na úroveň hygieny. Jaké budou mít děti k dispozici sociální zařízení? Jak to bude vypadat s kuchyní? Je-li na táboře více než 30 lidí, pak musí být vždy nahlášený na hygienické stanici. Na to se ptejte předem, než dítě na tábor pošlete. Zjistěte si také, zda je přítomen zdravotník a jak je řešena lékařská péče v případě nemoci či úrazu.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:03 10.06.2015 - MARCO -

LÉTO A PRÁZDNINY

VYBRAT TÁBOR LZE PODLE TOHO CO VAŠE DÍTĚ ZAJÍMÁ NEJVÍCE.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse