banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Vybíráme tábor. Na co se zaměřit?

26. května 2015

Vybíráme tábor. Na co se zaměřit?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: tábor prázdniny hygiena děti dovolená

preventan-mimiforum-banner

Táborů je dnes v nabídce tolik, že není snadné vybrat. Stále najdete řadu volných míst, a tak vám volba toho správného může udělat pořádné vrásky na čele. Podle čeho tedy vybírat a čím se řídit?

MaxIQ

• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

maxiq-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

Prázdniny se blíží, ale vy jste zatím neměla čas řešit, kam dítě umístíte. A tak začíná hledat vhodný tábor. V tuto dobu je ale třeba dát mnohem větší pozor, než kdy jindy. Vyhlášené tábory bývají totiž už obsazené, a tak je třeba pečlivě vybírat, abyste se nespálila. Podle čeho se řídit?

 

1. Pořadatel, vedoucí

Zjistěte si veškeré informace o pořadateli tábora. Kdo jej organizuje, jaké má reference a zkušenosti s dětmi. Zapátrejte na internetu, můžete se dočíst zajímavé informace, které rozhodnou třeba v tom, že dítě pošlete jinam. Zjistěte si také předem, kdo zde děti povede a bude působit jako vedoucí. Na tom záleží víc, než si možná myslíte.

 

2. Doporučení

Ideální je, pokud zvolíte osvědčený tábor, který vám známí či kamarádi doporučí z osobní zkušenosti. Kladné reference od těch, kteří si táborem prošli, jsou vždy tím nejlepším. Pokud nikoho takového nemáte, opět pátrejte na internetu. Na mnohé tábory se zde můžete dobře informovat i na nejrůznějších diskuzích.

 

3. Cena

Čím dražší, tím lepší, myslí si mnozí. To ale vůbec nemusí být pravda. Vyšší cena automaticky neznamená, že váš potomek přijede nadšený a bude o něj postaráno dokonale. Zjistěte si, co cena zahrnuje, jaké jídlo, ubytování, program apod. a zda se nepočítá s dalšími výdaji (vstupné apod.). Stejně jako vysoká cena ani ta příliš nízká není dobrým znamením a je třeba zjistit, proč tomu tak je a nečekají-li vás další doplatky.

 

4. Zaměření, program

Tábory mívají svá tematická zaměření a výběr je dnes natolik široký, že můžete vybrat takové, jaké bude dítěti vyhovovat. Pamatujte, že dítě by z prázdnin mělo mít radost a užít si je a ne probrečet tábor proto, že jste mu vybrala sportovní zaměření, když rádo maluje a tvoří, avšak sportu neholduje. Pozor také na to, pro jaký věk je tábor určený. Dávat mladší dítě mezi starší nebo naopak nebudete nikdy dělat dobrotu.

 

5. Bezpečnost a hygiena deti-a-rodina-vybirame-tabor-ii-sxc-nahled

Další velmi důležitá kritéria při výběru tábora. Zjistěte si, zda jsou vedoucí proškoleni o bezpečnosti a v případě, že to bude potřeba, mají zajištěny ochranné pomůcky pro děti. Informuje se také na úroveň hygieny. Jaké budou mít děti k dispozici sociální zařízení? Jak to bude vypadat s kuchyní? Je-li na táboře více než 30 lidí, pak musí být vždy nahlášený na hygienické stanici. Na to se ptejte předem, než dítě na tábor pošlete. Zjistěte si také, zda je přítomen zdravotník a jak je řešena lékařská péče v případě nemoci či úrazu.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:03 10.06.2015 - MARCO -

LÉTO A PRÁZDNINY

VYBRAT TÁBOR LZE PODLE TOHO CO VAŠE DÍTĚ ZAJÍMÁ NEJVÍCE.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa