vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vybíráme první golfky: Tipy, jak na to

13. března 2014

Vybíráme první golfky: Tipy, jak na to

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: město Golfky kočárek dítě výlet

preventan-mimiforum-banner

Chystáte-li se vybrat první golfky, volte pečlivě. Důležitá je totiž nejen cena, ale i další parametry. Přinášíme malého průvodce, jak na to.

ActiLac Baby

Přípravek byl odborně posouzen Českou pediatrickou společností jako vhodný pro děti od 1 roku.
·    Doplněk stravy.
·    Pro děti již od 1 roku.
·    Bezproblémové užívání u malých dětí (prášková forma).
·    Vhodný jako cestovní balení.
·    Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů živých mikroorganismů – laktobacilů a bifidobakterií. Množství těchto bakterií je 2,5×108 cfu/v 1 sáčku (cfu = colony-forming unit, tj. počet životaschopných mikroorganismů).

actilac-baby

Doplněk stravy

 Více ZDE


Golfové hole, známé jako golfky, mají řadu nesporných výhod. Jsou lehké, skladné, dobře se s nimi manipuluje, často je složíte jedním tahem i rukou. Vejdou se do auta, ideální jsou do města, nebo na výlety. Jsou stabilní, pro bezpečí dětí nechybí pásy. Vybrat ale ty správné, které vám budou vyhovovat, může být pořádná věda. Na trhu jich je velké množství, které se liší nejen vzhledem, ale i cenou. Podle čeho tedy vybírat?

 

Podle věku

Záleží na tom, pro jak staré dítě golfky kupujete. Některé jsou vhodné již pro děti od šesti měsíců. V tom případě je třeba ohlídat, aby byla snadno polohovatelná zádová opěrka a šla položit až do lehu, je-li dítě nesedící. Polohování se ale hodí i pro starší děti, které se v golfkách lépe vyspí. Chcete-li golfky jen na kratší přejezdy a pro větší dítě, postačí i levnější nepolohovací verze.

 

Podle terénu

Zvažte, v jakém terénu se s golfkami nejvíce chystáte jezdit. Golfky jsou vhodné hlavně do města a lehkého terénu. Pokud často chodíte na túry do přírody, mohl by se vám spíše hodit sportovní kočárek s většími koly, lepším odpružením, ve kterém bude jízda pro dítě příjemnější.

 

Podle ovládání deti-a-rodina-vybirame-golfky-ii-sxc-nahled

Ideální je, pokud si golfky můžete před koupí vyzkoušet. Jen tak poznáte, jak se vám budou ovládat a jak se s nimi bude jezdit. Většina golfek má oddělené rukojeti, a tak se hůře řídí jednou rukou. To může být problém ve chvíli, máte-li starší neposedné dítě a potřebujete ho vzít třeba za ruku. V tomto případě se podívejte na golfky se spojenou rukojetí, které ovládnete i jednou rukou. Jejich výběr je ale menší a cena spíše vyšší. Jste-li vyšší postavy, oceníte, jsou-li rukojeti výškově nastavitelné.

 

Podle hmotnosti

Kočárek by měl být co nejlehčí, zvlášť pokud hodně jezdíte hromadnou dopravou, či jej nosíte do schodů. Hmotnost by neměla přesáhnout 10 kg, ale na trhu najdete i výrazně odlehčené varianty s hmotností kolem 5 kg.

 

Podle výbavy

Zjistěte si také, co mají golfky v základní výbavě. Cena se totiž může zdát nižší, ale pak zjistíte, co vše si musíte připlatit. Samozřejmostí by měla být pláštěnka, pro menší děti se hodí madlo, které lze oddělat, praktický je i držák na pití, slunečník, nánožník na chladné měsíce. Spočítejte si, kolik vás kočárek vyjde i s doplňky a porovnejte s konkurencí. Možná zjistíte, že zdánlivě dražší model po sečtení všeho stojí skoro stejně.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co ještě hlídat u golfových holí

 

-          Vyberete-li kočárek s madlem, hlídejte, aby bylo odklápěcí alespoň z jedné strany. Prostrkávat dítě pod pevným madlem je totiž často pro zlost.

-          Hlídejte si, aby šel potah sundat a mohla jste ho vyprat. Počítejte s tím, že to potřeba bude – časem se ušpiní.

-          Zajímejte se o způsob, jakým se golfky skládají. Tento úkon by měl být co nejjednodušší. Také zjistěte, jak vypadá kočárek složený a jaké má rozměry. Některé zůstanou příliš dlouhé a nemusejí se vlézt do kufru každého auta!

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse