banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Vybíráme parfém. Na co si dát pozor?

17. prosince 2016

Vybíráme parfém. Na co si dát pozor?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: kolínská toaletní voda parfém vůně kosmetika

preventan-mimiforum-banner

Vybrat si správně parfém, který bude vonět nám i okolí, může být někdy velký problém. Proto přinášíme malého průvodce, který vám se zvolením správné vůně pomůže.

Vybrat správný parfém, který bude vonět nejen nám, ale i našemu okolí, může být pořádný oříšek. Zvlášť, pokud se jej rozhodneme objednat přes internet. Přinášíme malého průvodce světem vůní a pár rad, na co si dát při nákupu pozor.

1. Jak se dělí vůně

Podle obsahu vonné kompozice. Parfém obsahuje 15 až 30 % kompozice, parfémovaná voda (Eau de parfum) pak 8 až 15 %, toaletní voda (Eau de toilette) 4 až 8 % kompozice. Kolínská voda (Eau de cologne) obsahuje 3 až 5 % kompozice.

2. Vůně nevoní na každém stejně

Při výběru pamatujte na to, že každému voní něco jiného a jeden parfém může na jednom člověku vyniknout, kdežto na druhém ne. Je to dáno tím, že každý máme svou odlišnou vůni, jiné složení stravy i životní zvyklosti. A to vše může mít vliv na aroma parfému. Proto je ideální si jej vyzkoušet na vlastní kůži a neřídit se tím, že kolegyně v práci je z vůně nadšená, anebo jí naopak připadá nejhorší, jakou kdy měla.

3. Z čeho je tvořen parfém

Každý parfém má svůj vonný akord, tři části – hlavu, srdce a základ. Jako první cítíme jeho hlavu (vysoké tóny), vonné látky, které nejrychleji vyprchají a tvoří první dojem při aplikaci. Pak se rozvine srdce (střední tóny), středně prchavé látky, které se stanou dominantními po odeznění hlavy a vydrží až 3 hodiny. Jako poslední se rozvine základ parfému (nízké tóny), který je cítit nejdéle až do odeznění parfému.

4. Jak se dělí vůně zdravi-a-krasa-vybirame-parfem-i-sh_small

Parfémy se dělí na šest hlavních skupin, a to podle toho, které složky v nich převažují. Základní rozdělení je na orientální, květinové, cypřišové, fougerové, citrusové a levandulové. Zatímco na léto a na běžné denní nošení jsou ideální svěží květinové a citrusové vůně, na zimu a na večer se hodí orientální a těžší vůně.

5. Kam se parfém nanáší

Parfém s nejvyšším obsahem vonných kompozic se doporučuje nanášet na místa, kde je pokožka nejvíce prokrvená, aby se vůně ideálně rozvinula. Mezi takové oblasti patří zápěstí, ale i loketní důlek a nanáší se i vlasovou pokožku. Toaletní a parfémové vody se běžně aplikují na oblečení. Jen je třeba dát pozor na to, aby se vůně nepřebíjely a oblečení vyprat před tím, než na něj nanesete jiný parfém.

6. Na co si dát pozor

Parfémy kupujte pouze v parfumériích, anebo ve velkých e-shopech na internetu, které mívají nižší ceny. Jen tak budete mít jistotu, že jde o originál. Naopak na tržnicích, ale i v některých internetových aukcích, se můžete setkat s padělky. Ty nejen, že nevydrží, ale mohou vyvolat alergie. Navíc často obsahují zvířecí moč, která je levná, a výrobci jí proto nahrazují jednu ze složek originálních parfémů.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa