vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vybíráme mobil. Podle čeho se řídit?

4. listopadu 2013

Vybíráme mobil. Podle čeho se řídit?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: dotykový mobil smartphone Vánoce mobil telefon

preventan-mimiforum-banner

Vybrat mobil tak, aby splnil všechna očekávání a uživateli plně vyhovoval, není jednoduché. Přinášíme malý návod, podle čeho se řídit. 

„Milý Ježíšku, k Vánocům bych si přál nový mobil.“ Věta, která se objeví ve spoustě dopisů Ježíškovi. Zároveň jde o jeden z nejoblíbenějších dárků pod stromeček. Jenomže pokud dotyčný neřekne, jaký mobil by si přesně přál, a vy se ve velké nabídce na trhu moc neorientujete, může nastat problém – jaký vybrat, aby vánoční dárek udělal radost a nepřinesl zklamání? Přinášíme malého průvodce, jak na to.

 

1. Chytrý mobil, anebo klasika tema-tydne-vybirame-mobil-ii-sxc-nahled

Základní otázka zní – jaký mobil koupit? Tak zvaný chytrý telefon s dotykovým displejem, anebo klasiku s tlačítky? Hitem dnešní doby jsou samozřejmě »dotykáče«, a tak pokud dotyčný výslovně netrvá na klasice, pak je některý ze »smartphonů« rozhodně správnou volbou, která pod stromečkem rozhodně nezklame.

 

Tip MIMIFORA:

Pokud vybíráte mobilní telefon pro babičku či dědečka, kteří nejsou příliš zběhlí v moderních technologiích, rozhlédněte se ve speciální kategorii mobilních telefonů pro seniory. Ty nabízejí velmi snadné ovládání, velká písmena i tlačítka klávesnice a jen ty nejnutnější funkce.

 

2. Operační systém

Pokud se rozhodnete pro chytrý telefon, není zdaleka vyhráno. Na trhu jich je k dostání velká škála, různé značky, typy a cenové kategorie závisející na výbavě mobilu. Operační systém je u mobilu velmi důležitý. Každý z nich nabízí jiné dostupné aplikace, liší se i rychlostí, vzhledem a způsobem ovládání. Mezi ty nejrozšířenější patří Android, Apple iOS, Symbian či Windows Phone. U mladé generace patří mezi nejoblíbenější právě Android, který nabízí velké množství her, aplikací a zábavy a je i cenově velmi dobře dostupný. I ten má však své verze, a to je třeba při nákupu také ohlídat.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Na trhu existují i dotykové mobily bez operačního systému. Jejich výhodou je větší výdrž baterie a snadné ovládání, naopak nevýhodou menší počet aplikací a s tím související omezené možnosti pro uživatele. Jako první dotykový telefon však může být dobrou volbou.

 

3. Parametry telefonu

Před nákupem si pozorně prostudujte parametry telefonu. Na internetu si snadno můžete jednotlivé typy porovnat mezi sebou a rozdíl uvidíte na první pohled. Obecně ale platí, že procesor je lépe volit dvoujádrový než jednojádrový, vyšší operační paměť telefonu RAM (nejlépe od 1000 MB výše), vyšší frekvenci procesoru (od 1 GHz) a samozřejmě co nejvyšší uživatelskou paměť. Tu je možné rozšířit paměťovou kartou, avšak je nutné, aby její vložení mobil podporoval.

 

4. Výbava telefonu

Další věcí, kterou je třeba při výběru hlídat, je výbava telefonu. Je důležité zvážit, k čemu všemu má sloužit. Pokud má zastat i funkci slušného fotoaparátu, bude třeba si připlatit a vybírat telefony s fotoaparátem od 5 Mpx výše a samozřejmě také se zabudovaným bleskem. Pro náročnější uživatele se vyplatí zjistit, zda má mobil i přední kameru či umí natáček Full HD video. Samozřejmostí a nezbytností je pak podpora Wi-fi připojení.

 

Tip MIMIFORA:

Důležitou roli při výběru telefonu hraje také jeho vzhled a velikost displeje. Vše záleží na tom, k čemu jej dotyčný hodlá použít. Obecně platí, že větší displeje nabízejí i komfortnější užívání, větší pracovní plochu a přehlednost.


Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse