vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Vybíráme matraci: Jak na to?

9. prosince 2014

Vybíráme matraci: Jak na to?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Matrace tělo postel spánek zdraví

preventan-mimiforum-banner

Prospíme až třetinu svého života, říkají statistiky. A tak je jasné, že na výběru takové věci, jako je matrace, velmi záleží. 

Valecaps Plus

  • Doplněk stravy.
  • Přírodní tobolky.
  • Bez nežádoucích účinků a návykových látek.
  • Obsahuje rostlinné výtažky z kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis) a kozlíku lékařského (Valeriana officinalis).
  • Vysoký a garantovaný obsah účinné látky – 100 mg výtažku z kořene kozlíku lékařského.
valecaps

Doplněk stravy

Více ZDE!

Výběr správné matrace může být pořádná věda. Na trhu je jich totiž tolik, že se špatně orientuje a cena nemusí být jediným správným měřítkem. Na co se tedy zaměřit a podle čeho volit?

 

Jak vybírat matraci

Pokud si matraci pořizujeme domů na denní spaní, rozhodně se vyplatí na ní nešetřit. Kvalita spánku je totiž velmi důležitá pro naše zdraví – a záleží i na použité matraci. Máte-li možnost, zajděte si do studia zdravého spaní či do jiné specializované prodejny, kde se můžete nejen poradit, ale také matraci vyzkoušet.

 

Materiál

Velkou pozornost věnujte použitému materiálu. Matrace pružinové, anebo ty nejlevnější pěnové, nejsou ideální pro denní spaní. Pro to je mnohem vhodnější např. matrace z líné pěny, které se dokonale přizpůsobí nejen vaší poloze během spánku, ale reagují i na tělesnou teplotu. Oblíbené jsou i matrace ze studené pěny, které jsou trvanlivé a dobře odvádí vlhko a teplo. Mezi další materiály, které stojí za pozornost, patří matrace kaučukové, kokosové či gelové. 

 

Tvrdost matrace zdravi-a-krasa-vybirame-matraci-ii-sxc-nahled

Obecně platí, že lidé s vyšší hmotností by měli mít matraci tvrdší, než ti, kteří váží méně. Je to však hodně individuální, závisí to i na osobních pocitech a poloze, ve které nejraději spíme. Například pro spaní na boku je vhodnější měkčí matrace než pro spaní na zádech.

 

Tip MIMIFORA:

Matrace musí být v první řadě pohodlná. Nenechejte si ji prodejcem vnutit, je-li vám ležení na ní vyloženě nepříjemné! Pokud při dotyku či lehu cítíte nepohodlí (např. pružinky), nespraví se to, vyberte jinou matraci.

 

Počet matrací

Pokud pořizujete matraci pro dvojlůžko, volte vždy dvě oddělené. Aby se vám oběma dobře spalo, je důležité, aby každý partner měl matraci přímo na míru. Díky tomu můžete mít matraci měkčí než váš partner, či naopak. Navíc se dvěma matracemi se i mnohem lépe manipuluje než s jednou velkou.

 

Další náležitosti

Při koupi matrace se vyplatí hlídat i další věci, než je tvrdost a materiál. Matrace by měla mít snímatelný potah, který by měl být pratelný. Pozor si dejte i na označení „zdravotní“, které může být klamavé. V tom případě by musela matrace mít certifikát či atest. Nemá-li jej a tvrdí, jak vás ve spánku uzdraví, podívejte se jinde. Volte i správnou velikost. Matrace by měla být nejlépe o 20 cm delší než výška vaší postavy.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse